İsteğiniz Yapılıyor.
Giriş Yap
Hakkımızda Künye Gizlilik Şartları Yardım İletişim

Whatsapp, Durumunuzu Facebook Ile Paylaşma Özelliğini Test Ediyor - bannygo.com

Whatsapp, Durumunuzu Facebook ile Paylaşma Özelliğini Test Ediyor

Abone Ol Google News Logo
Zafer Ogün Sefer
665523 kişi okudu
5 10

WhatsApp, kullanıcılarının WhatsApp durumlarından gelen mesajları diğer uygulamalarla paylaşmalarına izin verme fikrini test ediyor.

Bugünden itibaren WhatsApp'in beta programındaki kullanıcılar, durumlarının altında yeni bir paylaşım seçeneği görmeye başlayacak ve bu durum doğrudan bir Facebook hikayesine bir durum göndermek veya Instagram, Gmail veya Google Foto gibi başka bir uygulamaya göndermek için kullanılabilecek.

Whatsapp Durumları

Whatsapp Durumu nedir?

WhatsApp Durumu, profilinizde 24 saat sonra kaybolan hikâyeleri, metinleri ve videoları yayınlamanıza izin veren Instagram hikâyeleri tarzı bir özelliktir.

Durumunuzu Facebook ile paylaşmak için doğrudan bir bağlantı olmasına rağmen, WhatsApp hesaplarınızı iki uygulamaya bağlamak için hiçbir şey yapmadığını açıkladı. Bunun yerine, diğer tüm uygulamalarla aynı iOS ve Android veri paylaşım API'lerini kullanıyor, yani veriler cihazdaki uygulamalar arasında bir şekilde aktarılıyor.

WhatsApp, Instagram gibi başka bir Facebook servisine veri paylaşsanız bile, iki mesajın Facebook sistemlerinde ayrı etkinlikler olacağını ve birbirleriyle bağlantılı olmayacağını söylüyor. WhatsApp durumunuzun otomatik olarak başka bir servise paylaşılması için henüz bir bağlantı yada seçenek de zaten yoktur; WhatsApp, bu özelliği kullanıcının seçiminde olmasını ve kullanıcı isteğiyle kullanılan bir geliştirme olmasını istediğini söyledi.

Bugünden itibaren beta kullanıcılarına sunulacak

WhatsApp, Facebook ile veri paylaşımı izlenimi yaratma konusunda daha dikkatli olmalıdır. Çünkü Facebook 2014 yılında Mesajlaşma devini satın alınca, WhatsApp şirketi özel verileri asla Facebook ile paylaşmayacağının sözünü vermişti. Fakat “ bağımsız ve otonom .”  bir şekilde Facebook bazı seçenekleri haber vermeksizin değiştirebilir. maddesi ile söylenen veri paylaşmama sözü 2016 yılında değiştirildi. O zamandan beri, Facebook'a Fransız ve Alman madde düzenleyicileri tarafından veri paylaşmayı durdurmaları söylendi. 2017 yılında şirket, Avrupa Komisyonu tarafından, satın almadan önce hesapları ne ölçüde bağlayabileceği konusunda yanıltıcı maddeler için Facebook’u 122 milyon dolar para cezasına çarptırıldı .

Açıkçası, WhatsApp'ın yeni durum paylaşma özelliği, Facebook'un başını derde sokacak hiçbir veri paylaşımı yapmıyor. Ancak Facebook, her üç ana servisinden de kullanıcıların tek bir teknik tuş ile uçtan uca mesajlaşmalarına izin vermeye doğru ilerlerken, bunun gibi görünüşte masum olan özellikler bile yoğun incelemeye maruz kalabiliyor.

2017'de yeniden başlatılan WhatsApp Durumları, bugün 500 milyon kullanıcı tarafından kullanılarak oldukça büyüdü. Ve 2020'de, WhatsApp uygulamasında gelirleri arttırmak için reklam gösteren bir yer bile olacak.

Yorumlar (1 )
Ziyaretçi Resmi
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsunuz. Yorumu Gönder
Tüm Yorumlar
 • Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi - 5 yıl önce

  Hayır zaten Whatsapp, Facebook'un değil mi abi? verisini paylaşsa ne olacak paylaşmasa nolcak? adamın şirketi sonuçta, eğer daha iyi bir seviyeye gelecekse sosyal medya paylaşsın tabi bize ne millete ne?

  0
  Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsunuz. Cevapla