İsteğiniz Yapılıyor.
Giriş Yap
Hakkımızda Künye Gizlilik Şartları Yardım İletişim

Netflix'i En Fazla Kaç Cihazda İzleyebilirsin? - bannygo.com

Netflix'i En Fazla Kaç Cihazda İzleyebilirsin?

Abone Ol Google News Logo
Zafer Ogün Sefer
753218 kişi okudu
5 5

Netflix hesabı alıp bir arkadaşınız ile paylaşmayı denediyseniz işte size farklı netflix hesapları üzerinde kaç tane cihaza izin veriliyor göstereceğiz.

Netflix'i En Fazla Kaç Cihazda İzleyebilirsin?

Eğer aile içinde netflix'i izlemeyi seven birden fazla üye varsa o zaman evdeki ekran için muhtemelen çok fazla rekabet oluşuyor olabilir, Ortalama bir Türk hanesinde en az 3 ekrana sahip cihaz var, ancak sahip olduğunuz Netflix hesabının türüne bağlı olarak daha azıyla sınırlı olabilirsiniz.

Bugün farklı Netflix hesapları ve her biri üzerinde kaç cihaz çalıştırabileceğiniz hakkında birkaç önemli bilgi öğreneceğiz.

Üç Farklı Netflix Aboneliği Türü

Netflix'e kaydolduğunuzda, seçim yapmanıza olanak sağlayan tam üç farklı abonelik seçeneğiniz vardır. Bu hesapların her birinin önereceği ve sınırlamaları farklı olan bazı özellikleri vardır. Aşağıda her hesap hakkında daha fazla bilgi bulacaksınız.

 • Temel Hesap

Ayda 15,99 Türk lirası karşılığında filmleri, dizileri ve gösterileri tek bir ekranda yayınlamanıza izin verecek temel bir netflix hesabına kaydolabilirsiniz.

Bu hesap ile Dizüstü bilgisayarınızda, TV'de, telefon ve tabletinizde Netflix'i sorunsuz kullanabilirsiniz. Tabiki bu hesabı aldığınızda filmleri ve gösterileri HD izleme seçeneğiniz olmadığını ve  ilk ay indirimiyle şuanda 4,99 TL ye sahip olabileceğinizi belirtelim.

 • Standart Hesap

Ayda 27,99 Türk lirası tutarında, aynı anda iki ekranda film ve şov izlemenizi sağlayacak standart bir netflix hesabına abonelik satın alabilirsiniz.

Bu hesap ile Tüm cihazlarda Netflix hesabınızı yine kullanabilir hatta yayınları HD versiyonda görüntüleyebilirsiniz. İlk ay indirimiyle şuanda 7,99 TL ye sahip olabileceğinizi belirtelim.

 • Premium Hesap

Premium Netflix aboneliği size ayda 39.99 Türk lirasına mal olacak ve aynı anda dört cihazda filmleri, dizileri ve şovları izlemenize izin verecek. Premium hesabın ilk ay ücretsiz olduğunu hatta 10,99 TL ile 2. ayı da indirimli kullanabileceğinizi belirtelim.

Tüm cihazlarda yine izleyebildiğiniz gibi Ultra HD yayınlarıda kullanabilirsiniz.

Netflix fiyatlandırmaları hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız Netflix Fiyatandırma Tablosu'nu ziyaret edebilirsiniz.

Kaç Profiliniz Olabilir?

Netflix, ailenizin birkaç üyesinin yada arkadaşlarınızdan bazılarının farklı tercihler seçmesine izin verecek çoklu profil özelliğine sahiptir. Ailenizde küçük olanlar varsa, onlar için çocuk dostu bir profilde açabilirsiniz. Kaydolduğunuz her netflix hesabı başına en fazla beş profil oluşturabilirsiniz. Bu yüzden eski sevgilinizde olan Netflix şifresini değiştirmenin vakti gelmiş olabilir.

Netflix Parolanızı Paylaşmak İyi Bir Fikir midir?

Netflix şifre paylaşımı son zamanlarda çok popüler bir konu oldu. Netflix, hesabınızı IP adresine göre sınırlamazken bazı yerel yasalar bu uygulamayı kısıtlayabilir. Ancak çoğu avukat Netflix'in arkadaşınızla veya ailenizle şifreleri paylaştığınız için size bir suçlu gibi bakmayacağına katılıyor bu yüzden saklanmanıza gerek yok perdeleri tekrar açabilirsiniz. Hatta Netflix'in CEO'su şifre paylaşımının iyi birşey olabileceğini bile belirtti.

Ancak diğer yandan Forbes dergisinin aşağıda ki tweeti ile yakın zamanda Hulu, Netflix ve HBO'nun yakın zamanda şifre paylaşanları engellemek için ek çaba harcayacağını görüyor olabiliriz.

Hulu, Netflix ve HBO yakın zamanda şifre paylaşmayı engelleyecek.

Şu anda Parola paylaşımı Netflix kullanıcıları açısından oldukça yaygın, ancak gelecekte değişebilir mi bunu göreceğiz çünlü bazıları Netflix'in büyük yatırımcılarının şirkete kayıp gelir nedeniyle parola paylaşımını kısıtlaması konusunda baskı yapacağına inanıyor.

Parola paylaşımı hakkında ne düşünüyorsunuz? Netflix şifrenizi ailenin diğer üyeleriyle paylaşıyor musunuz? Lütfen aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.

Yorumlar (2 )
Ziyaretçi Resmi
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsunuz. Yorumu Gönder
Tüm Yorumlar
 • Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi - 2 yıl önce

  Netflix için 55 tl ödüyorum , elimden gelse okulun panosuna asacam şifremi :)

  0
  Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsunuz. Cevapla
 • Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi - 5 yıl önce

  netlix şifremi paylaşıyorum çünkü zaten 5 kullanıcıya kadar destek veriyor. Şirketin kendi izin verdiği birşey nasıl yasalarla engellenebilir.

  0
  Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsunuz. Cevapla