İsteğiniz Yapılıyor.
Giriş Yap
Hakkımızda Künye Gizlilik Şartları Yardım İletişim

Facebook Sonunda Sinir Bozucu Kırmızı Noktalardan Kurtulmanıza İzin Verecek - bannygo.com

Facebook Sonunda Sinir Bozucu Kırmızı Noktalardan Kurtulmanıza İzin Verecek

Abone Ol Google News Logo
Ella Switiz
665354 kişi okudu
5 1

Facebook yönetimi, kullanıcıların, hangi uyarıları alacağı konusunda mikro yönetime izin vereceklerini, bunun da kafa karıştırıcı birçok seçeneği çözmeye katkı da bulunabileceğini söylüyor.

Şirketlerin, kullanıcıların ürünlerine bağımlı olmalarını sağlamak amacıyla az miktarda da olsa psikolojik taktik kullanmadıklarını söylemek muhtemelen kirli bir sırrı açıklamak anlamına gelmez.

Facebook Bildirimleri Kalkıyor

Bazen, en basit bağımlılık şekli tek bir kırmızı nokta bile olabilir. Bu, çoğu bildirimin yapıldığı ve uzun zamandır devam eden - insanlar için, özellikle de mobil kullanıcılar için dikkat dağınıklığı ve endişeye sebebiyet veren bir Facebook özelliğiydi. Daha iyisini yapma misyonunun bir parçası olarak, Facebook bazı bildirimleri silmek yerine insanlara seçim şansı veren yeni bir yapı geliştirdi.

Facebook, dikkat edilmesi gereken bir şeyi belirtmek yada sadece bildirim aldığınızı anlatmak için Facebook üzerinde kırmızı noktalar kullanıyordu. Ve bu yalnızca masaüstü sürümü için geçerli değildi. Hem iOS hem de Android aynı göstergeyi kullanıyor. Hatta bazen olayın ne kadar gerisinde kaldığınızı göstermek için üzerine bir de sayı koyar. Yararlı bir araç olduğunu kabul etmek gerek, ancak modern dünyada psikolojik sorunlara yol açtığını kanıtlayan bazı araştırmalarda var.

Ayarlar üzerinden kolayca değiştirilebilecek!

Facebook Bildirimleri Kalkıyor

Psikolojik sorunlar derken tabi ki abartı bir olaydan bahsetmiyorum fakat insanlar Facebook'un üzerinde yer alan bu kırmızı noktalardan ve sürekli gelen, sayfa, grup ve diğer bildirimlerden sıkılmış olabileceğinden sosyal ağ devinin kullanıcı kaybetmesine neden olabilirdi. Facebook farkına vardığı gibi bu özelliği geliştirmeye başlamış görünüyor.

Tabi bu yeni geliştirilen bildirim türlerini kapatma seçeneği ile insanlar etkileşimi ve bağlılığı azaltarak bu noktalara kör bir göz açmaya da başlayabilir. Özellikle Facebook'ta bu sekmelerden kurtulmak için her sekmeye gitmeniz gerekiyorsa.

İnternette dolaşan bu söylentiler üzerine Sosyal ağ devi Facebook geliştirmeyi onaylamıştır.

Gerçekten kullanıcıların hayatlarının kontrolünü geri almalarını sağlamak için farklı yollarını aradığını anlayan Facebook bu gelişmeyi yaparak bağlılığını arttırabilecek mi bilinmez ama en azından bu kırmızı noktaları kaldırarak daha kolay bir kullanım sunacak. 

Hala bu özelliğin ne zaman yayınlanacağı yada hangi ülkelerde kullanılabileceği bilinmiyor.

Yorumlar (1 )
Ziyaretçi Resmi
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsunuz. Yorumu Gönder
Tüm Yorumlar
 • Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi - 5 yıl önce

  Psikolojik sorunlara yol açtı bende artık yolda yürüyemez oldum yardım edin lütfen :)

  0
  Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsunuz. Cevapla