İsteğiniz Yapılıyor.
Giriş Yap
Hakkımızda Künye Gizlilik Şartları Yardım İletişim

Beynimizin %100’ünü Kullanırsak Eğer Neler Olur? - bannygo.com

Beynimizin %100’ünü Kullanırsak Eğer Neler Olur?

Abone Ol Google News Logo
Hamza Durmuş
677709 kişi okudu
5 5

Sizinde aklınızı kurcalamıyor değil elbette 'Beynimizin yüzde yüzünü kullanırsak ne olur' sorusuna herkes cevap arıyor. İnsan ırkı beyinlerinin sadece %10' unu kullanabiliyor, Peki beynimizin %100' ünü kullanabilseydik eğer neler olurdu, neler yapardık?

İnsan beyni kendini yenileyen bir özelliğe sahip yeni öğrenilen bir meslek veya bir beceri üzerinde çalışırken önceki yapmış olduğumuz her beceriyi insan beyni yavaşça unutuyor, bu durum aslında kötü bir durum değil. İnsan beyni gereksiz önbelleği hafızasında tutmuyor ve onları imha ediyor bu mükemmel bir mucize.

İnsan beyninin kontrolüne dair en güzel filmlerden biri ise 'Lucy' filmi bir 'Bannygo' editörü olarak bu filmi izlemenizi tavsiye ederim.

Şimdi gelelim içeriğimizin asıl konusuna...

Kas Ve İskelet Sistemi

Kas Ve İskelet Sistemi

Şunu söylemeliyim ki kas ve iskelet sistemimizin tamamını yani %100'ünü kullanabilseydik eğer bütün odak noktamızı beynimizin verdiği yetkiyle tek bir kas grubuna verebilirdik, insan bir cismi bütün gücüyle kaldırdığını sanıyor fakat aslında bütün gücü ile kaldırmıyor işte böyle bir durumda gerçekten bütün gücümüzle 50 tonluk bir cismi kaldırabilirdik.

Sinir Sistemi

Sinir Sistemi

Beynimizi %100'lük bir kapasite ile kullanabilseydik eğer, vücudumuzdaki tüm sinir sistemlerimizi kontrol edebilirdik hatta beynimizin kontrolünü bize vermediği durumlarda yani kontrolün bizde olmadığı sinir gruplarını bile rahatlıkla kontrol edebilirdik, örnek vermek gerekirse kalbimizin istediği zaman durabildiği veya çalışabildiği ne kadar kan pompalanması gerektiği en ince ayrıntısına kadar tüm kontrol bizde olabilirdi.

Cisimleri Ve Nesneleri Kontrol Edebilmek

Cisimleri Ve Nesneleri Kontrol Edebilmek

Tüm nesneleri ve cisimleri kontrol ettiğinizi bir düşünün ne kadar mümkün? Aslında beynimizin %100'ünü kontrol edebilseydik tüm nesneleri ve cisimleri oturduğumuz yerden hareket ettirebilirdik üstelik buna sadece nesneler demekle doğru yapmış olmayız, radyoaktif dalgaları ve radyasyonları kontrol edebilirdik televizyonu açmak için bir kumandaya ihtiyacımız olmazdı bu tarz teknolojik cihazların içine rahatlıkla girebilir ve inanılmaz hızla yönetebilirdik.

Dil Öğrenmek

Dil Öğrenmek

Beynimizin tamamını yönetebilseydik dünyadaki tüm dilleri öğrenmiş olurduk en ince ayrıntısına kadar bütün dilleri çok kısa bir süre içerisinde hafızamıza kaydetmiş olurduk mors alfabesi vb. tüm zor iletişim teknikleri de dahil.

Vücut Sıcaklığı Ve Sağlık

Vücut Sıcaklığı Ve Sağlık

Beynimizin tamamını kontrol edebilseydik bir diğer özelliğimizde hiç hastalanmayacak olmamız vücudumuzu o kadar iyi yönetebilirdik ki neyin iyi geldiği veya neyin kötü geldiğini tahmin edebilir ve kendimizi çok kısa süre içerisinde iyileştirebilirdik, vücut sıcaklığımız yükseldiği vakit vücudumuzu soğutabilir veya tansiyonumuz yükseldiğinden düşürebilirdik.

Mesafe Tanımamak

Mesafe Tanımamak

Eğer beynimizin kontrolü %100' lük bir şekilde tamamen bize verilseydi en uzaktaki insanların konuşmalarını, hayvanların seslerini hatta uzaydaki hareketliliği bile tahmin edebilirdik daha önce yaşadığımız hiç bir anıyı unutmazdık ve gördüğümüz her şeyi hatırlayabilirdik bir cismin ölçüsünden tutun rengine kadar her şeyi bilirdik. Kulağımız dünyadaki ve evrendeki her şeyi algılayabilir ve hayvanların aralarında neler konuştuğunu bile bilebilirdi.

Tehlike Anında

Tehlike Anında

Eğer beynimizi tamamen kontrol etseydik vücudumuzu bir çelik gibi sertleştirebilir ve kurşun geçirmez bir yeteneğe ulaşabilirdik, bize çarpmakta olan bir araba kendiliğinden hurda haline gelebilir ve hatta istediğimiz her yere ışınlanabilirdik.

Kılık Değiştirme

Kılık Değiştirme

Tüm bu yeteneklere rağmen insan ırkının ve beyninin yapamayacağı bir şey yok diyebiliriz. Saçımızın rengi cildimizin tonu göz bebeklerimizin şekline ve rengine kadar tüm yüz hatlarımızla oynayabilirdik ve hücrelerimizi dizayn edebilirdik.

Yer Çekimi

Yer Çekimi

Yetenekler bir beynin sınırlarını belirleyemiyor sanırım, bu gelişmeler sonucunda yer çekimi tanımazdık ve havada defalarca hatta saatlerce durabilirdik. Uzayda uçabilirdik istediğimiz gezegeni itebilirdik çünkü süper kahramanlar yanımızda halt yemiş olurdu.

Yorumlar (12 )
Ziyaretçi Resmi
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsunuz. Yorumu Gönder
Tüm Yorumlar
 • Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi - 11 ay önce

  Eğer beynimizin 100%100 kullansaydık insanoglu bırakın dünyayı tüm evreni istediği gibi yapardı yani evreni oyuncak gibi kullanırdı. Yeni evrenler keşfedip bizim eski halimizi görebildiğimiz bir evrene yaz tatili amacıyla gidebilirdik. Bunların daha fazlasınıda yapabiliriz belkini. Benim tahminim böyle.

  0
  Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsunuz. Cevapla
 • Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi - 2 yıl önce

  bence bunlar uydurmaymış gibi geldi bana ama yine de elinize sağlık

  0
  Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsunuz. Cevapla
 • Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi - 2 yıl önce

  Burda yazanların doğru oluduğuna inanıyorum bunlar mümkün değil beynimizin zaten 100 de 100 ünü kullanıyoruz diyenler beyninin 100 100 5 ini kullanıyor burda yazan herşey gerçek bence lucy filmini izleyin derim en güzel orda anlatılmış bu konu

  0
  Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsunuz. Cevapla
 • Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi - 2 yıl önce

  Çok katı ve düşüncesiz siniz peygaber mucelerine büyüye inanıp buna mı inanmiyonuz araştırıp da gelin

  0
  Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsunuz. Cevapla
 • Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi - 2 yıl önce

  Yani bunlara inanmamızı bizden beklemeyin ciddi olamazsınız zaten yüzde yüzünü kullanıyoruz dediğiniz gibi olsaydı kimse bu dünyada açlık sefalet hatta ölüm çekmezdi çok üzgünüm ama gerçekler acıdır

  0
  Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsunuz. Cevapla