İsteğiniz Yapılıyor.
Giriş Yap
Hakkımızda Künye Gizlilik Şartları Yardım İletişim

5 Dakikalık Teknikle Rüyanızın Başrolü Olun (Lucid Rüya) - bannygo.com

5 Dakikalık Teknikle Rüyanızın Başrolü Olun (Lucid Rüya)

Abone Ol Google News Logo
Zafer Ogün Sefer
672703 kişi okudu
5 1

İddia ediyorum, 5 dakikalık teknik ile Lucid Rüya Yapabileceksiniz! Eğer rüyanızı kontrol etme tekniği yani Lucid Rüya ile ilgili bir şeyler duyduysanız ve nasıl çalıştığını merak ediyorsanız tam olarak doğru yerdesiniz. Neyse ki herkes bu tuhaf rüya hallerinden birine girme yeteneğine doğuştan sahiptir.

Hiç hayal kurmaya başlayıp aniden bir rüyada olduğunuzu fark ettiniz mi? Ya da hayalinizde ki bir olay üzerinde kontrol sahibi olmayı başardınız mı? Bunlara cevabınız “evet” ise, lucid rüya denen şeyi kısmi olarak zaten deneyimlediniz.

Bu Teknikle Neler Yapabilirim?

Lucid rüya tekniğinde ustalaşmak ve her uyuduğunuzda rüyalarınızı kontrol etmek belirli bir sayıda tekrardan sonra oldukça kolaydır. Bu teknikle rüyalarını kontrol edebilir. Ve örneğin hayatınız boyunca hep istediğini o muhteşem bir Ferrari ile tüm gün bedavaya gezebilirsiniz. Ya da Barbara Palvin ile güzel bir akşam yemeği, hayal gücünüze göre Barbara’yı eve davet etmek yine size kalmış bir olay. Ya da gökyüzünde bir kuş olarak vakit geçirmek. Safari ’de aslanlar ile kapışmak. Bir ralli yarışçısı olmak. Ya da tüm bunların aksine genç yaşta evlenip çocuk sahibi olup yıllarca yaşamak. Bildiğiniz üzere rüyaların bir zamanlaması yok. 25 yaşında görmeye başladığınız rüyada aynı yıl evlenebilir. Ve 90 yaşına kadar mutlu bir yaşam sürdükten sonra öldüğünüzde uykunuzdan uyanabilirsiniz. Merak etmeyin beyniniz zaten çoğu yılı hatırlamayacak sadece aradan bazı güzel anıları hatırlayacaksınız. Ve eğlencenin dibine vuracaksınız. Dikkat edin! Bu teknik sizi yatağa bağımlı yapabilir...

Lucid Rüya

Lucid Rüya Nedir?

Genellikle, rüya gördüğümüzde, rüyanın gerçek olup olmadığı bilincinde olmayız. Inception filminin bir karakteri bunu şöyle ifade ediyor: “Eh, hayallerim, içimizdeyken gerçek hissediyorlar mı? Sadece uyandığımız zaman. O zaman bir şeyin gerçekten garip olduğunun zaten farkındayız.”

Uzmanlar “Lucid Rüya (Lucid Dreaming), rüya görenlerin rüya gördüklerinin farkında oldukları bir rüya olarak tanımlanır.” Diyor.

Lucid Rüya Kimler Görür?

Bu soruyu soruyorsanız artık o kitleye dahilsiniz demektir, evet! her türden insan lucid dreaming yapabilir. sadece Lucid rüya tekniklerine hakim olmak ve bunu olabildiğince fazla denemek bu işi başarıya ulaştırmanın yoludur. 

Heyecanlandınız değil mi? Bu bölümle birlikte Lucid Rüya Nasıl Yapılır sorunuza cevap vermeye başlıyorum.

Önce Hayallerinizi Tanıyın

Şimdi, bazılarınız “Ben hayal bile etmiyorum” diyor olabilir, ancak gerçek şu ki, herkesin gece yaklaşık 3 ila 7 saatleri arasında rüyası vardır. Sorun şu ki onları çabucak unutuyoruz. Lucid Rüya görmeye başlamanın ilk adımı bir rüya günlüğü tutmaktır. Günlüğü tutmak, rüyaları hatırlama yeteneğinizi geliştirir ve netliği kolaylaştırır. Böylece her uyandığınızda, hiçbir şey olmasa da sadece alışkanlığı oluşturmak için hatırlayabildiklerinizi yazabilirsiniz.

Lucid Rüya

Gerçeklik Kontrolü Yapın

Bir sonraki adım gerçeklik kontrollerini gerçekleştirmektir. Bir rüyada bir cümleyi okumak, parmaklarınızı saymak ya da zamanı kontrol etmek kadar basit bir şey sık sık kontrol edilerek bize bu yolda yardımcı olur. Şimdi deneyin: saate bakın, uzağa bakın ve sonra tekrar saate bakın. Şu anda rüya görmediğinizi varsayarsak, zaman muhtemelen aynı kalır. Ancak bir rüyada gördüğünüz zaman veya kelimeler tamamen değişecektir. Önemli olan, bu gerçeklik kontrollerini uyanık olduğunuzda sık sık yapmaktır. Bu şekilde, ikinci bir alışkanlık haline gelir ve hayal kurduğunuzda, aynı testi yapmanız ve bir şeyin yanlış olduğunu fark etmeniz olası olur.

Bu Cümleyi Söyle

Tüm bunları yaptıktan sonra, Mnemonically Induced Lucid Dreams (MILD) olarak bilinen bir tekniği uygulamanın zamanı geldi. Uyuyakalırken, yakın bir rüyayı düşünmeye başlayın ve kendinizi lucid rüya görürken hayal edin. Buradaki olay, rüyada hayal kurduğunuzu anlama niyetini pekiştirmektir. “Bu gece lucid rüya göreceğim” ifadesini tekrarlamaya devam edin.

Bu konuda başarılı olan en iyiler, gece yarısı uyanmak bu işin püf noktası, eğer gecenin bir vakti uyandıysanız, 30 dakika boyunca uyanık kalmaya çalış ve sonra kafanda bu niyetlerle lucid rüya görme eğilimine gir. Ve doğru sözleri tekrarla. Bu sizin için bir doğal bir telekinezi etkisi oluşturacak.

Lucid Rüya

Uykuya Daldığınızı Bilme

Son olarak, MILD ile başarılı olduğunuzda Wake Induced Lucid Dreams (WILD) olarak bilinen ileri bir teknik denenebilir. Bunun arkasındaki fikir, vücudunuz uykuya dalarken aklınızı farkında tutmaktır. Buradaki risk, uyku felcini yani vücudunuzun uyku sırasında hareket etmesini önleyen tamamen doğal bir hormonun devre dışı kalmasıdır. Ve uyku sırasında bu teknik ile bir şekilde farkındalığa ulaştıysanız maalesef uyanana kadar yatağınızdan bir adım bile atamayabilirsiniz. Ve bu biraz korkutucu olabilir. WILD’ın ekstra uyarısı, uyku felci sırasında beynin size hileler yapması ve, güçlü korku duyguları uyandırması ve size yaklaşmakta olan karanlık ve korkutucu figürlerin halüsinasyonlara neden olmasıdır.

Lucid rüyalara yapılan bilimsel araştırmalar, beyindeki meta bilincinin yeri hakkında bilim adamlarına bir çeşit yeni fikirler verdi. Hatta uyku ile uyanıklığın farklı olaylar veya bir sürekliliğinin bir parçası olduğu sorusuna bile yakalandı. Ne de olsa, bir şeyi yapmayı hayal etmek, beyninizdeki nöronal aktivite işlevsel sistemine etkileşim göndererek, neredeyse bunu yapmanızla eş değer enerjiye sahip olursunuz. Yani şuan rüya görmediğinizden emin misiniz? HIZLICA SAATE BAKIN!

Lucid Rüya Zararları

Lucid Rüya görmenin popülaritesinin artması ile birçok insan deneyeme oldukça isteklendi. Ancak birçoğunun uygulamanın tehlikeleri veya olmsuz yan etkileri hakkında çekinceleri var. Bu korkular tamamen asılsız değil tabi ki. Lucid Rüya görmenin pek çok tehlikesi olsa da size zarar verebilecek bazı yan etkileri de vardır.

Genellikle Lucid Rüya görmekle ilgili tehlikelerden bazıları şunlardır.

 • Bağımlılık
 • Bir Rüyada Sıkışmak
 • Uyku Felci
 • Tükenme
 • Lucid Kabuslar
 • Uyku Korkusu (Somniphobia)
 • Gerçeklik ve Düşler arasındaki ayrımı yapamama

Tabiki bunlar kesin olacak diye birşey yok birşeyin fazlası her zaman zarardır. Bunu yemek yiyen bir adam gibi düşünün. Eğer bu adam normal akışta günde 3 öğün (Sabah - Öğle - Akşam) beslenirse sıklık oranıyla orantılı şekilde normal bir vücudu olur. Ancak her gün fazla fazla öğünler ve bolca yemek yerse bazı hastalıklar örneğin, ( başta Obezite, şeker, damar tıkanıklığı, kalp rahatsızlığı ) yaşayabilir. Küçücük bir yemekten bile böyle korkutucu hastalıklar çıkarken bu farklı tekniği denemek göze değer. 

Yinede bu tekniği deneyip aldığınız iyi yada kötü sonuçlar neticesinde Bannygo sorumlu tutulamaz. Sadece tekniği ve uygun yollarla nasıl yapılması gerektiğini anlatmaktayız.Kötü kullanımlardan doğal rahatsızlıklar sebebiyle Bannygo sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (10 )
Ziyaretçi Resmi
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsunuz. Yorumu Gönder
Tüm Yorumlar
 • Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi - 2 yıl önce

  Gecen ronaldo Ile Hali saha Attik Iyi Gitti ama kisa surdu Bu aksam messi ile Daga Tirmanacaz

  0
  Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsunuz. Cevapla
 • Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi - 2 yıl önce

  Ben cocukluktan beri lucid ruya goruyodum. Ama bu yil ogrendim. Ben nasil yapildigini bilmiyorum sadece kontrol etmem biraz zor. Mesela cocukken korkunc bisey gordugumdr yani dunyada boyle bisey olmsdigini bildigimde bu ruya derdim. Ama en son lucid ruyamda korkunc bisey gordum ve kımırdamadan gozumu kapatarak kendimi sıktım(ruyada). Ve birden o gordugum korkunc seye donusdum. Cok guzeldi. Hem banada bu hayatta bisey ogretdi. Khic biseyden korkmamamiz aslinda korktugumuz seyinde kendimiz yaratiyo olmssi. Bu arada cok guzel bisey.

  0
  Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsunuz. Cevapla
 • Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi - 2 yıl önce

  Azimle sıçan duvarı deler gençler ben 3 aydır aralıksız deniyorum ve daha bir hafta önce 3 rem rüyamı birden hatırlamaya başladım ve daha yeni yeni rüyanın içindeyken " ben rüyadamıyım" demeye başladım =)

  0
  Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsunuz. Cevapla
 • Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi - 3 yıl önce

  birkaç kez yaptım size tavsiyem rüyada olduğunuzu anladığınızda heyecanlanmayın yoksa çabuk uyanırsınız sakince istediklerinizi yapmaya çalışın

  0
  Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsunuz. Cevapla
 • Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi - 3 yıl önce

  bende bugün yaptım ama sadece 5 saniye sürdü sonra uyandım tekniğimde şu iyi dinleyin ilk önce gün içerisinde rüyamı hep sorguladım yani rüyamı eleştirdim sonra hep oyun oynadım ama bilgisayardan çünkü araştırmalara göre gece uyumadan önce yada gün içerisinde en az 1 saat boyunca bilgisayarla oynamak lucid rüyayı tetikler oynadığım oyun ise among us bu sırada. neyse sonra uyumadan önce kendime hep ben rüyadamıyım ben napıyorum bu gerçek mi diye sordum ve uykuya daldım ama şunu uyarayım lucid rüya gördükten sonra uyandığınızda halisürasyon görebilirsiniz bunlar korkunç olur mesela ben slenderman gördüm onu uyarayım korkmayın nefes alın ve tekrar uyuyun iyi lucidler (;

  0
  Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsunuz. Cevapla