İsteğiniz Yapılıyor.
Giriş Yap
Hakkımızda Künye Gizlilik Şartları Yardım İletişim

Kadın Vücudu Hakkında Hiç Kimsenin Tahmin Etmediği Gerçekler - bannygo.com

Kadın Vücudu Hakkında Hiç Kimsenin Tahmin Etmediği Gerçekler

Abone Ol Google News Logo
Hamza Durmuş
686388 kişi okudu
5 1

Kadınların erkeklere göre daha zeki olduğu tartışılmaz bir gerçek, yüksek derecede dayanıklılık yetenekleri ve aynı zamanda renk algılama yeteneklerinin erkeklerden daha iyi olduğu kanıtlandı.

Bizde bu içeriğimizde kadınlar hakkında bilinmesi zor olan gerçekleri araştırdık Kadınların erkeklere göre daha rasyonel olduğunu ve selülitlerin gayet doğal bir durum olduğunu biliyor muydunuz? Bizde siz değerli okuyucularımızın daha önce duymadığ bu değerli bilgileri sunmaya karar verdik. Keyifli Dakikalar diliyoruz

Kadınların Duyma Becerisi Gece Uyuduğu Zamanda Çalışıyor

Kadının yaratılışı ile alakalı olan bu durum aslında çok yaygın bir bilgi diyebiliriz. Doğum yapan kadınların veya bebeği olan kadınların gece tetikte beklemesi kadınların genlerine işlenmiş durumda. Şunu da belirtmek gerekiyor ki sadece yüksek sesle olan sesleri duyabilir yani bebek ağlaması olabilir o yüzden kısık sesle konuşmayı duymadıklarından emin olabilirsiniz.

Kadınların Boyun Kısmı Erkeklere Göre Daha Hareketlidir

Kadınların boynu erkeklerin boynuna göre daha esnek ve yumuşak bu yüzden bir kadına seslendiğinizde direk size bakabilir ama bir erkekte böyle değil bütün vücudu ile dönmesi gerekir. Kadınların kas yapısı yumuşak olmasının yanı sıra boyun bölgesinde daha çok hastalık geçirmesi de olanaklı bir durum olduğunu belirtmek gerekir.

Selülit Gayet Doğaldır

Selülit fazla kilo ile meydana gelen bir durum değildir tamamen hormonal olan bu durumun sağlık açısından bir sorunu yoktur. Araştırmalara göre 50 kadından sadece 1'inde selülit bulunmuyor, yetişkin bir kadın olmanın doğal bir sonucu olan selülitler kadın sağlığı açısından da gayet önemli bir unsur olduğunu bilmek gerekiyor.

Kadın Irkı Erkek Irkından Daha Rasyonel Düşünebilir

Halk arasından genelde erkekler daha mantıklı kadınlar ise daha duygusal düşünür tezi yaygındır , halbuki bu durum böyle değil araştırmalara göre kadınların mantıklı düşünme yetisi erkeklere göre daha fazla olduğu kanıtlanmış bir gerçek.

Kadınlar Hiç Tanımadıkları İnsanlarla Daha Hızlı Bir Şekilde Tanışabilir

Kadınlarda Oksitoksin isimli hormonun yaygın olması onların arkadaşlık ilişkilerinde ve stressiz sevgi dolu bir hayat sürmelerine sebep oluyor bu onların çocuk bakması ve emzirmesi gibi çeşitli aktivitelerine de destek olur nitelikte.

Kadınlar 20'Li Yaşlarından Sonrada Gelişme Açıktır.

Kadınlar Erkeklerden daha iyi karar verme duyularına sahiptir. Kadınlar 20'li yaşlarında da erkeklere  nazaran sürekli gelişirler, gençlik yıllarında üniversitede veya başka bir mecrada verimsiz seneler geçiren kadınlar seneler sonra çok daha iyi bir düzeye gelebilir. Kadın Vücudu gün geçtikçe kendini yenilemeye devam eder ve günceller.

Kadınların Yaratıcılık Yeteneği Daha Gelişmiştir

Kadın beyni daha çabuk odaklanıyor evet, yapılan araştırmalar gösteriyor ki odak ve dikkat yaratıcılığı ortaya çıkarıyor, kadın beyni erkek beyninden daha yaratıcı ve işlevsel olduğu gerçeği kanıtlanıyor.

Avrupalı Kadınlar Erkeklere Göre Daha Açık Tenli

Avrupa insanın sarışın geni oldukça yaygın, özellikle saf alman ırkı vb ırklarda benzerlik gösteren bu durum Avrupalı kadınların erkeklere nazaran daha açık tenli ve sarışın olduğu gerçeğini yansıtıyor.

Kadınlar Erkeklere Göre Daha Çabuk Sarhoş Oluyor

Kadınlar hücrelerinde erkeklere nazaran daha az miktarda sıvı bulunduruyorlar. Bu durum şunu ortaya çıkarıyor, kadın ırkı erkek ırkına göre daha çabuk sarhoş oluyor çünkü vücut yapıları ve kan damarları alkolü sindiremiyor bunun için kan dolaşımına ihtiyacı var. Kadınlar erkeklerden daha az terliyor bu durum iyi midir? bilinmez fakat kadın ırkının sıcağa karşı duyarlılığı ve dayanıklılığı erkeklerden daha azdır.

Yorumlar (0 )
Ziyaretçi Resmi
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsunuz. Yorumu Gönder