İsteğiniz Yapılıyor.
Giriş Yap
Hakkımızda Künye Gizlilik Şartları Yardım İletişim

Son 17 Yılın Baş Yapıtları, Ölmeden Önce Kesinlikle İzlenmesi Gereken 9 Bilim Kurgu Filmi - bannygo.com

Son 17 Yılın Baş Yapıtları, Ölmeden Önce Kesinlikle İzlenmesi Gereken 9 Bilim Kurgu Filmi

Abone Ol Google News Logo
Hamza Durmuş
669281 kişi okudu
5 1

Ufkunuzun sınırlarını zorlayın, Mükemmel sinema filmleri ve Hollywood dünyasının en çok izlenen Bilim Kurgu filmlerini sizler için araştırdık ve araştırmaya devam ediyoruz. Şimdilik sizler için Ölmeden Önce Kesinlikle İzlenmesi Gereken 9 Bilim Kurgu Filmini yazmak istedik.

Dünya gün geçtikçe büyüyor, teknoloji gelişiyor ve çıkan yeni filmlerin hepsi birbirinden güzel detaylara sahip, yapılan her film ya bir yapay zeka yada kötü amaçlı yazılımların yanı sıra senaryoların gelişmesi ile birden fazla konulu bilim kurgu filmlerinin oluşmasını sağlıyor haydi hep beraber ölmeden önce izlenmesi gereken bilim kurgu filmleri inceleyelim.

Avatar ( 2009 ) - IMDb: 7.8

Avatar

Hırsızlık vakasına karışan ve kardeşi ölen bacaklarından felçli Jake Sully, Pandora isimli uzaklarda bulunan bir gezegende görev başına geçmeye karar verir. Pandora'da  Na’vi isminde gittikçe nesli tükenen bir ulus yaşamaktadır. Jake bir program vasıtasıyla bu yaratıklarla temas kurmaya başlar ve başları tehlikede olan bu halkı korumak için harekete geçmeye karar verir, Filmin Ünlü Yönetmeni James Cameron daha önce Titanik ve Terminatör gibi yapımlara imza atmıştır.

Azınlık Raporu ( 2002 ) - IMDb: 7.6

Azınlık Raporu

Başrolünde Tom Cruise'un John Anderton'u oynadığı azınlık raporu müthiş konusunu tabi ki bilim kurguya borçlu demek doğru olur herhalde, 2050 yıllarında geçen filmde bazı kahinler ve teknoloji kullanılarak cinayetler daha işlenmeden öncesini takip edip suçluları tutuklayabiliyor. İlerleyen zamanlarda sistemde oluşan problemler ve arızalar sonunda bütün birimler John Anderton'un peşine düşer ve hayatta kalma yarışına başlamak zorunda kalır.

Elysium ( 2013 ) - IMDb: 6.6

Elysium

Uzak Yılların birinde geçen bir film daha Elysium, 2 sınıfın çatışmasını konu alan bu filmde zenginler ve fakirler temel konu halinde filmde gösteriliyor, dünya çoktan kaynakları tükenmiş harap olmuş vaziyette fakirlere bırakılırken Elysium isimli gezegen'de zenginler barınıyor ve yapılan seferlerde kesinlikle Elysium'a girmek yasaklanıyor, film bu yasağı çiğneyen Max'in hayatını konu alıyor.

Geliş ( 2016 ) - IMDb: 7.9

Geliş

Bir çok uzay gemisinin yeryüzüne inmesini konu alıyor, hiç bir dil bilmeyen ve nasıl iletişim kurulacağının farkında olmayan bu yapılar için ABD ulusal ordu dil bilimcisi dr. Louise Banks'ten yardım isteniyor, yardımcı olması içinde fizik profesör'ü Ian Donnelly görevlendiriliyor. Uzaylıların kötü amaçla mı yoksa iyi amaçla mı geldiklerini belirleyebilmek için çalışmalar başlıyor fakat ABD ordusu saldırmak için gün sayıyor,  zorlu süreçte bu olaylarla beraber baş gösteriyor.

Ben Efsaneyim ( 2007 ) - IMDb: 7.2

Ben Efsaneyim

Will Smith'in oynadığı en güzel filmlerden dünya'da baş gösteren bir salgın yüzünden Tüm İnsanlar hastalıklı canlılara dönüşüyor ve yaşayan hiç bir insan nesli kalmıyor hayatta kalmayı başaran Robert Neville ve köpeği dışında tabiki, senelerdir tıp alanında çalışmalar yapan Robert insan neslini tekrar iyileştirmeye çalışıyor ve yalnız geçen dünyasında yaşadığı olaylar anlatılıyor.

Başlangıç ( 2010 ) - IMDb: 8.8

Başlangıç

Bilim Kurgu ve Fantastik filmlerin en önde gelen yapımlarından, sıra dışı bir konusu olan İnception (Başlangıç) filmi üst düzey yetenekli bir hırsız olan 'Dom Cobb' (Leonardo DiCaprio)'nun yaşamını konu alıyor. Bu hırsızlık sanatında dikkat edilmesi gereken husus Dom'un Rüyalara girip insanların fikirlerini en hassa olduğu yerden çalması, ilerleyen zamanda başka bir görev alan Dom ve ekibine bir fikri rüyasına girdiği kişinin beynine yerleştirmek istenmektedir ve bunu başarması için tüm ekibini toplamaya başlar.

Yıldızlararası ( 2014 ) - IMDb: 8.6

Yıldızlararası

Yıldızlararası (İnterstellar) filminde mısır tarlasında bir evi olan ve bu işle uğraşan aynı zamanda yüksek teknik bilgiye de sahip olan Cooper iki çocuğu ile beraber normal ve güvenli bir hayatı bulunmaktadır, Daha sonra bir iş teklifi alan Cooper eskiden yaptığı gibi bilim macerasına dalar ve uzayda geçirdiği zaman konu alınır, dünya'ya tekrar geldiği zamanda karşılaştıkları Cooper'ı şaşırtır. Bu  mükemmel filmi izlemediyseniz kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim.

Oblivion ( 2013 ) - IMDb: 7.0

Oblivion

Yine bir Tom Cruise filmlerinden Oblivion 'da görev yapan Jack yaşayan herhangi bir canlının varlığını kontrol etmesi için dünya isimli gezegende keşifler yapar, insanoğlu ile dünyaya başka bir evrenden gelmiş yapay zeka'nın savaşından sonra yapay zekalı uzaylılar dünyayı işgal etmiş ve kaynaklarını sömürmüştür. Jack araştırma yaptığı sırada karşısına çıkacak mucizeleri takip edecek ve insanoğlunu işgalden kurtarmak için çalışacaktır.

Yarının Sınırında ( 2014 ) - IMDb: 7.9

Yarının Sınırında

Bilim Kurgu'nun en güzel filmlerinden olan bu filmde Dünya'yı istila etmeye çalışan kötü amaçlı uzaylı birliği ile dünya orduları çatışmaya başlıyor, bunun için sadece bir ülke değil bütün ülkeler iş birliği yapmak zorunda kalıyor. Henüz acemi bir asker olan 'Cage' ilk defa birliğine teslim olurken ilk çatışmasında ölüyor fakat bu onun için sorun teşkil etmiyor çünkü her öldüğünde tekrar hayata birliğine teslim olduğu yerden devam ediyor her ölüşünde tecrübe,bilgi ve zeka kazanıyor ve filmin ilerleyen anlarında savaşı kazanmak için ekibi ile çaba gösteriyor.

Yorumlar (2 )
Ziyaretçi Resmi
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsunuz. Yorumu Gönder
Tüm Yorumlar
 • Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi - 5 yıl önce

  güzel liste olmuş en iyi bilim kurgu filmleri alanında bir sürü film vardır ancak yarının sınırında filmi çok etkileyiciydi

  0
  Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsunuz. Cevapla
 • Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi - 5 yıl önce

  ( Geliş ) filminin baş yapıtlarda işi olmadığını düşünüyorum, bence bu tarz listelerin olmazsa olmazlardan bir tanesi olan "Bay Hiç Kimse" filmi yer almalıydı. Çok beyin yakan bir baş yapıt. Herkes anlayamaz.

  0
  Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsunuz. Cevapla