İsteğiniz Yapılıyor.
Giriş Yap
Hakkımızda Künye Gizlilik Şartları Yardım İletişim

Akılları Alt Üst Eden Ve En Çok İzlenen 10 Bilim Kurgu Filmi - bannygo.com

Akılları Alt Üst Eden Ve En Çok İzlenen 10 Bilim Kurgu Filmi

Abone Ol Google News Logo
Zafer Ogün Sefer
671832 kişi okudu
5 1

Sinema severler olarak haftada onlarca film izliyoruz ve ilk zamanlarda başlayan yeni film izleme alışkanlığı artık daha iyi filmi izleme noktasına gelirken son zamanlarda en iyi filmi arar olduk.

En iyi film listesi şeklinde aratıp onlarca sitelere girip ben bunları zaten izledim farklı film yokmu dediğinizi duyar gibiyim ama bu filmler işte tam da bu yüzden en iyi filmler. Fakat bugün size en iyi filmler listesini değil izledikten sonra etkisinde kalacağınız

vay be ne filmdi bu böyle

diyeceğiniz ilginç ve etkili filmleri sıralayacağım.

Listede, tabiki sizi derinden etkilemiş bu nasıl olmaz ya bu film harika diyeceğiniz filmler de olacaktır fakat bu liste 10 film içerdiğinden malesef her filmi koyamayız. Bu yüzden sadece Bannygo'ya özel bir liste hazırladım.

İşte herbirini izledikten sonra binlerce kez teşekkür edeceğiniz o listemiz hazırsanız başlayalım, beğenmeyi ve sosyal medyada paylaşmayı unutmayalım.

 

10. Lucy , 2014

Lucy , 2014

Tayvan'ın başkenti Taipei de yer alan sokak çetelerinin ve mafyaların en aktif ticareti olan uyuşturucu ağı üzerinden yeni bir ürün tanıtılacaktır. Sıradan bir kadın olan ve sadece birkaç gündür tanıdığı arkadaşı Richard yüzünden kendini bir anda bu mafyanın içinde bulan Lucy, en azılı uyuşturucu mafyasının, vücüdunu uyuşturucu kuryesi olarak kullanmasına istemeden de olsa izin verir. Lucy'nin vücuduna yerleştirilen bu yeni sentetik tür, beklenmedik bir şekilde yırtılır ve bu genç kadının damarlarına bulaşır. Ölmesi beklenen kadının mucizevi bir durumla karşılaşarak vücudunun bu sentetik uyuşturucuya karşı bağışıklık üretmesiyle birlikte insan üstü yetenekler kazanmaya başlar. Önceleri göz ve saç rengi değiştirme ile başlayan bu yetenek akıl okuma ve nesneleri kontrol edebilme yeteneği ile zamanda yolculuk aksiyonuna kadar yükselecektir. İnsan beyinlerini araştıran bilim adamı olan (Morgan Freeman) ile görüşmeye çalışan Lucy yeteneklerini anladığında artık ne yapması gerektiğini biliyordur.

IMDB Puanı : 6.4

 

9. Uzay Yolcuları ( Passengers ), 2016

Uzay Yolcuları ( Passengers ), 2016

Gelecekte uzaya yolculuklar başlamış ve zaman sorunu insanların uyutulması ile çözülmüştür. Öyle ki artık başka bir gezegene 100 yılda gitmeniz mümkünken bu sizin için birkez uyurken bir kez de uyanırken göz açmanıza karşılık gelmektedir. Yine rutin biz uzaydan eve dönüş sürecinde gemideki bir arıza nedeniye bir vatandaş uykusundan 90 yıl önce uyanmıştır. Gemide ki herkesin uyuduğunu ve kendinin erken uyandığını fark eden Jim biraz dolaştığında mükemmel güzellikte bir kız olan Aurora yı görür. Uyuma makinesi bozulduğu için tekrar uyuyamayan Jim bir şekilde Aurora yı uyandırır ve olaydan haberi yokmuş gibi davranmaya başlar. Peki 90 yıl boyunca gemideki 5000 uyuyan kişiyle ne yapardınız? keyifli dakikalar geçirmenize yarayacak bu filmde gerçek aşkın neler yapabileceğini birkez daha görüyoruz.

IMDB Puanı : 7.0

 

8. Azınlık Raporu ( Minority Report ), 2002

Azınlık Raporu ( Minority Report ), 2002

Schindler'in Listesi, Yapay Zeka, Er ryanı kurtarmak ve Geleceğe dönüş gibi filmlerin usta yazarı Steven Spielberg ten yine akılları alt üst eden ve amerikalı bilim kurgu romanı ve kısa hikaye yazarı Philip K. Dick'in öyküsünden uyarlanan muhteşem bir film. Bu harika film, 2054 yılında Washington DC de psişik güçlere sahip kahinler tarafından suçlar işlenmeden suçluları tespit etmeye yarayan bazı teknolojik aygıtlar ile birimin başında görev alan Dedektif John Anderton'un kusursuz işlediğine inandığı bu sistemi artık anlayamaması ile başlıyor. Ve bu inanış ile başlayan küçük bir şüphe tabiki başrolümüzü hedef yapıyor ve kendi şefi olduğu birim, cinayet suçu üzerinden John'un peşine düşüyor. Aksiyonun bir an olsun azalmadığı bu film yine gelecek yıllarda bizi neler bekliyor ve biz bu filmden ne anladık şimdi gibi ilginç soruları kendinize sormanıza ve iyi vakit geçirdim demenize sebebiyet verecek türden bir duygu içeriyor.

IMDB Puanı : 7.7

 

7. Paralel Evren ( Coherence ), 2013

Paralel Evren ( Coherence ), 2013

Bir grup yakın arkadaş akşam yemeği yemek için toplanırlar. Yemeğe eğlence katan bir olay vardır her 100 yılda bir kez geçen kuyruklu yıldız o gece dünyanın epey yakınından geçecektir ve gezegene olağanüstü bir kaç süreç katacaktır. Yemek sırasında elektriğin kesilmesi ile başlayan aksilik uzmanların sakın dışarı çıkmayın sözüne uymayan ev halkından 2 kişinin bir anlığına kaybolması ile devam eder. Karmaşık olaylar döngüsüne giren bu süreçte plan yapmayı öneren EM ( Emily Baldoni ) ile daha anlaşılabilir bir hal alır. Fakat ilk evden çıkma olayı bu aileye pahalıya patlayacaktır çünkü artık dışarıda farklı aileler de mevcuttur.

IMDB Puanı : 7.2

 

6. Zamana Karşı ( In Time ), 2011

Zamana Karşı ( In Time ), 2011

Gelecek yıllarda geçen bu muhteşem filmde 25 yaşına gelen insanlar ölümsüz olabilmektedir. Fakat önemli olan artık para değil zamandır. Herkesin kolunda yer alan bir geri sayaç ile insanların ömrü belirlenmiştir. Zenginler sonsuza kadar genç kalarak yaşarken fakirler bir gün daha ölmemek için oldukça fazla çalışmaktadırlar. Güçsüz olanların kaybettiği dönemde zenginlerin o kadar bol zamanları vardır ki artık yaşamları üzerinden kumar bile oynamaktadırlar. Bir diğer deyişle zaman bu gelecekte para ve güç anlamına gelmektedir. Bir skandal sonucu cinayetten hüküm yiyen Will Salas, hapishaneden kurtulmak için tek şansı olan bu sistemi çökertmek isteyecek ve yozlaşmış bu güçsel sisteme başkaldırış başlayacaktır.

IMDB Puanı : 6.7

 

5. Çıldırış ( The Jacket ), 2005

Çıldırış ( The Jacket ), 2005

Gerçekliği sorgulamanıza yol açacak bu film Körfez savaşı sırasında kafasına bir mermi isabet etmesi sonucu yaralanan ve mucizevi bir şekilde hayata geri dönen Jack Starks'ın hikayesini anlatıyor. 1973 doğumlu ve 46 yaşında olan Oscar ödüllü amerikan sinema oyuncusu Adrien Brody'nin bu karakteri canlandırmasıyla muhteşem bir hal almış. Filmde hafıza problemleri yaşayan Jack doğduğu kasaba olan Vermont'a geri dönmek üzere yola koyulur. Arabası olmayan Jack otostop ile bir süre devam eder. Yolda gördüğü bir kadına yardım etmek için duran Jack burda yaşadığı ilginç olaylar ile kafasına tekrar bir darbe alır uyandığında bir polis memuru yaralanmıştır ve tüm deliller Jack'i göstermektedir. Olayı hatırlamayan Jack suçlu bulunarak akıl hastanesine yatırılır istemediği ilaçları kullanan jack'in burda yaşadığı olaylar bir süre sonra işine gelecektir. Başlarda sıkıcı gibi görünen bu film bittiğinde ben ne izledim demenize yol açacak.

IMDB Puanı : 7.1

 

4. Zindan Adası ( Shutter Island ), 2010

Zindan Adası ( Shutter Island ), 2010

Oscar ödüllü Amerikalı film yönetmeni, senarist ve yapımcı Martin Luciano Scorsese'nin yönettiği bu muhteşem film 2007 de ödül aldığı " Köstebek ( Departed ) " filmi ile kıyasıya yarışabilir. Öyle ki Massachussets yakınlarında yer alan bir adada suç işleyen akıl hastalarının tedavi edildiği hastanede bir cinayet olur ve cinayet bir türlü çözülemez. Katili bulmak için görevlendirilen Teddy Daniels ve Chuck Aule adlı iki polis bu akıl hastalarının yanında gerçekliği unutacaklar. yine akıllara durgunluk veren bu filmi izlemekten oldukça keyif alacaksınız.

IMDB Puanı : 8.1

 

3. Yıldızlararası ( Interstellar ), 2014

Yıldızlararası ( Interstellar ), 2014

Yakın gelecekte geçtiğine inandığımız film azim ve istek seviyesinin ne kadar önemli olduğunu birkez daha bize gösteren oscar ödüllü muhteşem bir başyapıt. Yeryüzünde yer alan bazı kuraklık ve iklim değişikliği sorunları artarak artık yaşanmayacak bir duruma gelmiştir, insanlık yok olma tehlikesiyle savaşmaya başladığında uzay bilimcileri evrende bir solucan deliği bulur ve bu solucan deliği tüm insanlık için yaşama umudu olur. Astronotların bir çok gezegen arasından hangisinde yaşam olduğunu bilmemesi üzerine ilginç gezegenlere seyahat ederler hatta Gargantua adında ve karadeliğin etrafında yer alan bir gezegendeki 1 saat, Dünya'daki 7 yıla eşittir. Aksiyon dolu sahneleri ve Görsel efektleri ile göz doyuran bir film.

IMDB Puanı : 8.7

 

2. Sıkıysa Yakala ( Catch Me If You Can ), 2002

Sıkıysa Yakala ( Catch Me If You Can ), 2002

Leonardo Dicaprio ve Tom Hanks bu ikilinin bir araya geldiği bir filmde nasıl eğlenebileceğinizi tahmin edemeyeceksiniz. Her anın muhteşem bir keyifle geçtiği film gerçek bir yaşam öyküsüne de dayanıyor. Filmde yer alan Frank Abagnale Jr henüz 17 yaşındayken FBI'ın "En Çok Arananlar" listesinde yer aldı. Frank henüz lise çağlarında Öğretmenlik ile başlayan kariyerine reşit olmadan Uzman doktor, Muhteşem bir Baro Avukatı ve yine zengin kokan hareketler ile hep imrendiğimiz Pilot yardımcılığı bile ekliyor. 16 yaşında kılık değiştirme ve çek bozdurma ustası olan Abagnale harika bir dolandırıcıydı. Zekası ile her mesleğe girebilir ve ortama ayak uydurabilirdi, Hatta 26 ülkede milyon dolarlık bir banka soygunu yaparak tarihin en inanılmaz adamlarından biri kabul edilerek kariyerine muhteşem bir iş ile son verdi. Filmin sonu merak edenlere oldukça sağlam bitirilmiş.

IMDB Puanı : 8.0

 

1. Oyun ( The Game ), 1997

Oyun ( The Game ), 1997

Filmin 1997 yapımı olması hiç gözünüzü korkutup sıkıcı bir film gibi düşünmenize sebep olmasın zira bu film tekrar tekrar izlemenizi sağlayacak o nadir filmlerden olacak. Filmde Nicholas Van Orton adında bir iş adamı ve onun yine iş adamı olan ama abisi gibi disiplinli ve çalışkan olmayan kardeşi Conrad'ın ona doğum gününde verdiği muhteşem hediyenin sonuçlarını izleyeceğiz. Bir doğum günü hediyesi ne kadar ilginç olabilir daha doğrusu bu bir hediye olabilir mi sorusunu defalarca sorgulatacak bu filmde ara dönemlerde sıkıcı sahneler yer alsada her dakikasını dikkatle izleyen birinin filmin sonunda büyük bir zevk aldığını hatırlatalım. Aksiyonun çok zaman yükseldiği ve ölüm kalım savaşına döndüğü bu filmde çok keyifli dakikalar geçireceksiniz.

IMDB Puanı : 7.8

Yorumlar (5 )
Ziyaretçi Resmi
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsunuz. Yorumu Gönder
Tüm Yorumlar
 • Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi - 5 yıl önce

  mükemmel bir liste sıkıysa yakala ve oyun filmi gerçekten çok bilinmese de başyapıt niteliğinde filmler +9999 kez öneriyorum kesinlikle bu filmleri izleynnn

  0
  Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsunuz. Cevapla
 • Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi - 5 yıl önce

  her biri başyapıt niteliğinde bir film listesi

  0
  Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsunuz. Cevapla
 • Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi - 5 yıl önce

  sıkıysa yakala filmini sadece izlemek yetmez hayat değiştirir o film be

  0
  Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsunuz. Cevapla
 • Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi - 5 yıl önce

  Oyun filmini daha önce hiç duymadım ama ilk sıraya koyduğunuza göre bi bakıp izliycem. gerçekten hak etmiyor gibi düşünüyorum sonuçta 97 yılı yapımı bir film.

  0
  Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsunuz. Cevapla
 • Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi - 5 yıl önce

  The Game - Oyun filmini izlemeyen bilemez, oldukça sıkıcı başlayan film mükemmel bir senaryo üzerine oynanmış karakter harika ve oyunculuklar müthiş, kesinlikle bu sıraya göre ilk 3 te olması gereken bir film.

  0
  Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsunuz. Cevapla