İsteğiniz Yapılıyor.
Giriş Yap
Hakkımızda Künye Gizlilik Şartları Yardım İletişim

Herkesin Yapmak İstediği Fakat Sadece Cesur İnsanların Düşünebildiği Gerçekler - bannygo.com

Herkesin Yapmak İstediği Fakat Sadece Cesur İnsanların Düşünebildiği Gerçekler

Abone Ol Google News Logo
Hamza Durmuş
657488 kişi okudu
5 5

Cesareti toplamak, cesur bir hayata dair bir bakış açısına sahip olmak kimsenin yapmaya çalışmadığı veya düşünmediği şeyleri düşünmek ve uygulamak. Aslında bu tarz düşünceler herkesin benimseyeceği duygular değil hayatta güçlü insanların başarmaya çalıştığı aktivitelerden diyebilirim.

Cesaret özel bir kelimedir, herkesten bunu yapmasını beklemek zaten mantıklı bir şey olmaz. Cesurlar hayatta ön plana çıkmayı bilen kişilerdir ve kendilerini daha çabuk ifade ederler. Cesur insanlarla normal insanlar arasında ince çizgiler bulunuyor bu farklılıkları bu içeriğimizde inceleyeceğiz.

Cesaretli İnsanlar, Kimsenin Düşünmediği Şeyleri Düşünmeyi Tercih Ederler.

Cesur Aslan

Öncelikle derin bir motivasyon kaynağına ihtiyacınız olması gerekiyor, bu insanlar gibi hareket etmek her delikanlının harcı, her güzel kızında hayali değil. Defalarca başarısız olmak bu işin bir parçası, deneyin, deneyin ve tekrar deneyin zaman sizin emeklerinizi tekrar dönüştürecektir.

Başkalarının Seni Etkilemesine İzin Verme

Cesaretli İnsanlar

Bu Aslında günümüzde ve hatta insanlık tarihi boyunca başarılı insanların önünü kesmek amaçlı yapılan bir eylem veya inancı olmayan insanların başkalarını negatif etkilemek için uyguladıkları istemsizce bir hareket, bu tarz olaylar karşısında motivasyonunuzun oynamasına izin vermeyin hep motive kalmak bu işin püf noktası negatif yorumlar veya eleştirileri dinlemeyin yada kulak asmayın eğer sizi gerçekten etkiliyorsa o ortamdan uzaklaşmayı deneyebilirsiniz.

Felsefe Kitapları Okuyun

Montaigne

Hayata cesur bir bakış açısından bakmak için daha önce bir şeyler başarmış insanların yolundan gitmeyi deneyin, Ünlü Filozoflar ve yazarlar sizin hayatınıza yön verebilir kulaklarınızı açık tutun ve alabildiğiniz kadar faydalı bilgiler edinmeye çalışın, Ünlü Filozof Montaigne - Denemeler kitabı sizin için iyi bir başlangıç olabilir bakış açınızı değiştirin.

'Ölüm, bizi ne zaman, nerde bekliyor, bilemeyiz. Öyleyse, gereksiz korkulara kapılmadan biz onu her yerde, her zaman bekleyelim.'

Her Zaman Düz Bakmaya Çalış

Heyecanlı Aktiviteler

Hayat uzun bir yol gibi görünebilir, evet uzun bir yoldur fakat bu hayatın içinde olan diğer insanlarla aranızı bozmayın onları dinleyin fakat onların dediklerinden etkilenip o insanların penceresinde yaşamamaya çalış, kendi düşüncelerine yön ver ve onları geliştirmeye odaklan.

Kimsenin Aklına Bile Gelmediği Şeyleri Düşünmeye Çalış

İnsanların korkuları vardır o korkuları yenmekte kendisinde çözüm bulur, Diğer İnsanların Yapmaktan Korktuğu onlarca şey var bu hayatta sen onları yapmak için beynini zorla ve denemeye çalış yapabileceğine inanıyorsan ne mutlu sana yürürsen yavaş, koşarsan daha çabuk gidersin ama sonunda her ihtimalde gidersin.

Bu Hayatı Bir Amaç Uğruna Yaşa ve Bir Hayalin Olsun

En önemli yerlerinden birine geldik doğrusu, hayatta bir şeyler başarmanın en temel kuralı bir amaç için mücadele etmektir her zaman hedefin olsun ki, o hedefe koşabilesin. 'Hedefi olmayan yol, yol değildir.' der San Tzu gideceğin yeri bil ve onun için mücadele et unutma yol amacındır, yolda giderken harcadığın yakıt ise hayallerin.

Moralini Bozan Hiç Bir Aktiviteye Bulaşma

Korku

İnsanların sezgileri güçlüdür. En başından belli yapmaktan bir sakınca gördüğün aktiviteyi yapmamaya çalış, her şeyi yapmak zorunda değilsin, en iyi bildiğin şeyi yapmak için çabalamaya gayret göster. Başka şeyler denemeye çalış zaman akıp geçiyor olduğun yerde zaman kaybetme ve yapacağın her aktiviteye en iyisini ver yapamayacağını düşündüğün hiç bir işe bulaşma.

Başarılı İnsanlar Denemekten Vazgeçmezler

Mucitler bu işin ustalarıdır aslında defalarca kez o işi yapmak için çaba gösterdi ve başarısız oldular fakat defalarca denediler ve sonunda amaçlarına ulaştılar koşmadılar yürüdüler belki fakat amaçlarına ulaştılar. Bir şey yaparken defalarca denemek seni bunaltmasın bunun için yola koyul içindeki potansiyeli keşfet ve onu ortaya çıkarmak için uğraş.

Yorumlar (3 )
Ziyaretçi Resmi
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsunuz. Yorumu Gönder
Tüm Yorumlar
 • Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi - 3 yıl önce

  Bu gazla dağı parçalarım ben. Heytt ulan.

  0
  Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsunuz. Cevapla
 • Profil Resmi
  playerhurt61 - 5 yıl önce

  Gerçekten güzel bir metin artık beynimin %2 sini kullanabiliyorum.

  0 Yanıtla
  Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsunuz. Cevapla
 • Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi - 5 yıl önce

  @playerhurt61 aferin sana ne kadar güzel bir yorum bu böyle, sabahları da uyandığında gözünü açıyorsundur sen :D

  0
  Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsunuz. Cevapla