İsteğiniz Yapılıyor.
Giriş Yap
Hakkımızda Künye Gizlilik Şartları Yardım İletişim

Şimdi Yaparsanız Gelecekte Sizi Başarılı Yapacak 10 Şey - bannygo.com

Şimdi Yaparsanız Gelecekte Sizi Başarılı Yapacak 10 Şey

Abone Ol Google News Logo
Zafer Ogün Sefer
666745 kişi okudu
5 5

Hayatta sıkışıp kalmış gibi hissetmeye alışmalısın çünkü bu, hayatının her anında seni bir şekilde yakalamaya çalışacak. Ancak seni geçmesine asla izin verme ve şunu da asla unutma, koştuğun sürece senden hızlısı yok ve olmayacak. İşte o aylarca, yıllarca koşup yorulduğun yolda sana bir bardak soğuk su niteliğinde olacak 10 ipucu.

Motivasyona değil, kararlılığa odaklanmalısın.

Amacın için ne kadar kararlısın? Senin için başarı ne kadar önemli ve bunu başarmak için neyi ya da neleri feda etmeye hazırsın? Kendini tamamen kararlı bir yola koyarsan, motivasyon zaten hep yanında olacak. Yaptığın işlerden beklenti içine girme sadece yap sonrasında sana iyi yönde geri dönüşleri olacak.

Sonuç değil, bilgi istemelisin.

Keşif, geliştirme ve deneme heyecanına odaklanırsan, motivasyonun her zaman körüklenecektir. Fakat sonuçlara odaklanırsan, motivasyonun bir hava gibi olacak ve bir fırtınaya çarptığın anda uçup gidecek. Bu yüzden kilit nokta hedefe değil yolculuğa odaklanmak üzerine olmalı. Yol boyunca ne öğrendiğini ve neleri geliştirebileceğini düşünmeye devam et.

Yolculuğu eğlenceli hale getirmeyi dene.

Yolculuğu eğlenceli hale getirmeyi dene.

Bu gerçekten harika bir oyun, bir olayı ya da seçimini ciddiye alma seviyen, kötü bir şey olduğunda ağır ve duygusal bir ağırlık taşımaya dönüşebilir ve bu bakış açını kaybetmene de sebebiyet verebilir. Sadece yaptığın işi severek yap ve eğer gerçekten çok ciddi bir iş ise küçük çaplı eğlenceler eklemeye çalış.

Durgun düşüncelerden kurtul.

Düşünceler duyguları etkiler ve duygularda çalışırken nasıl göründüğünü belirler. Kafanda çok fazla düşünce varsa bunları sıralamayı ve önce hangilerine odaklanacağını seçmeye çalış. Seni duygusal olarak sıkıştıracak o kötü şeyleri (korkular, şüpheler vb.) yeni ve eğlenceli olan birkaç şeyle (heyecan, mutluluk ve deneme duygusu) değiştirmeyi dene. Kimse güvenli bölgesini yıkmadan ufukları göremez.

Doğru kelimeleri kullanmayı dene.

Doğru kelimeleri kullanmayı dene.

Olumsuz düşüncelerinden kurtulduktan sonraki adım, hayal gücünü kullanmaya başlamaktır. İşler iyi gittiğinde insan doğası gereği pozitif enerjiyle dolar ve bu zorluklara karşı daha enerjik olur. Bu yüzden durumunu yeniden gözden geçir ve kötü kelimelerin seni nasıl daha kötü yapacağını düşün. Hatta bunu deneyebilirsin.

Hadi dene, bir gün boyunca “İşimden nefret ediyorum” de. Tahmin et bu kelimeler sende hangi duyguları uyandıracak ve ruh halini nasıl etkileyecek? bu bir hayal gücü meselesi, en sıkıcısı belki de budur ama dünyanın en kötü patronundan bile öğrenmek için her zaman bir şeyler bulabilirsin. Senin için küçük bir içsel geliştirme oyunum var. Sadece 2-3 günlüğüne olumsuzlukları kafandan atıp olumlu şeyler ile konuşmayı dene, ve yorumlara nasıl sonuçlar aldığını belirtmeyi unutma, sonuçlardan çok memnun olacaksın.

Kendine iyi davranmayı bırak.

Motivasyon eylem demektir ve eylem sonuç getirir. Bazen bu eylemler istediğin sonuçları getirmiyor olabilir. İşte bu esnada kendine nazik olmayı ve kendini zor durumda bırakmamayı tercih edersin. Kendini durgunluğa bazen de depresyona sokarken, seni evden çıkaracak o mükemmel zamanlamayı ya da fırsatı beklersin. Sadece dışarı çık ve kendine sor, korktuğun ne var? Eğer cevabı biliyorsan yapmak istediğin o şeyi yapmak için bugün ilk adımı at.

Bu senin için sevmediğin bir işi yapmak olabilir, işsiz kalır mıyım diye korkma sadece başka bir iş bul ve eskisini hızlıca bırak. Artık sıkıcı patronunu çekmek zorunda değilsin.

Başkalarına güvenme.

Eşinden, arkadaşından veya o çok sevdiğin patronundan bile senin için iyi bir şeyler yapmasını bekleme! Hepsi kendi ihtiyaçları ile meşgul. Kimse seni mutlu etmeyecek ya da hedeflerine kısa yoldan ulaştırmayacak.

Planlı yaşa

Sonraki üç adımını düşün, daha fazlasına gerek yok. Bunları bir kâğıda bile yazabilirsin, bir haftalık takvim yap ve ne nasıl ne zaman soruları ile haftanı planlamaya başla. Her gün öğrendiklerini gözden geçir ve nasıl geliştirebileceğin üzerinde biraz çalış.

Kendini tükenmişlikten koru.

Çok motive olduğunda bunu kaybetmek daha kolaydır. Bu senden daha yağlı olan o 150 kilo arkadaşının aynı antrenmanları yapmanıza karşın ay sonunda 15 kilo vermişim demesi kadar garip ve anlaşılmaz olabilir. Bir yorgunluk belirtisi yaşarsan dinlenmek için kendine zaman ayırmayı dene.

Vücudun ve zihnin için haftalık takvime ara dönemlerde dinlenme günü yaz. Farklı işler yap, yaratıcı ve mantıklı şeyler olmasına dikkat et. Fiziksel ve hareketsiz bir şeyden daha aksiyon ve enerjisi yüksek işler yapmaya çalış bu bir şekilde ucuz fitness salonuna yazılıp enerji atmak da olabilir ama dene çünkü bazen sadece meditasyon yapmak bile seni ruh olarak rahatlatabilir evet sakın gülme! derin nefesler al, gözlerini kapat ve 5 dakika boyunca zihninde bir şeye odaklan.

Mativasyon - Motivation imkansız

Eğer bunlar hoşuna gitmediyse kusura bakma ama sen motivasyondan yoksun ve oldukça tembel bir insansın ya da henüz bir hedefin yok. En büyük yıldız isimlere bak (Yıldız Tilbe’den bahsetmiyorum bu arada.), ya da zengin iş adamlarına hatta olimpiyat sporcularına bile bakabilirsin. Bu adamlar bir şekilde bazen kayboluyor. Onları motive eden şey, ne kadar daha iyi olabilecekleri ve ne kadar hızlı gideceklerini biliyor olmaları. Sende bu konuda biraz meraklı olabilirsin. Her şeyden önce merak seni hedeflerine ve başarıya yönlendirir.

Yorumlar (2 )
Ziyaretçi Resmi
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsunuz. Yorumu Gönder
Tüm Yorumlar
 • Profil Resmi
  Halilemre.x.x - 5 yıl önce

  Gerçekten sitenizdeki çoğu gönderiyi okudum ve çoğu işime yaradı.

  0 Yanıtla
  Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsunuz. Cevapla
 • Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi - 5 yıl önce

  çok güzel hayat tavsiyeleri veriyorsunuz siteniz bir çok siteden daha faydalı paylaşımlar içeriyor sürekli oluyorum teşekkür ederim.

  0
  Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsunuz. Cevapla