İsteğiniz Yapılıyor.
Giriş Yap
Hakkımızda Künye Gizlilik Şartları Yardım İletişim

Samsung Ve Dezeen, Yeni Galaxy Tasarımları Için Yarışma Düzenliyor - bannygo.com

Samsung ve Dezeen, Yeni Galaxy Tasarımları için Yarışma Düzenliyor

Abone Ol Google News Logo
Ella Switiz
653107 kişi okudu
5 1

İnternetin, insanları gerçekten güçlendirdiğini kabul etmemiz gerekiyor, özellikle de para söz konusu olduğunda onlara verilen araçlar ve platformlar bu süreci hızlandırır nitelikte.

Samsung Mobil Tasarım Yarışması

Crowdfunding, geleneksel süreçlerin ölmesine yardımcı olan ve hayalleri gerçeğe dönüştüren yeni bir şirkettir. Şirketler, İnternet’i yalnızca müşterileriyle bağlantı kurmak için değil, artık onlardan fikir almak için de kullanıyor. Tıpkı Samsung’un bir sonraki Galaxy cihazına ait tasarımın seçilmesi için düzenlediği yarışma gibi.

Samsung, telefonlar için fikir toplamaya çalışan ilk telefon üreticisi değil. Bunu ilk olarak ZTE yapmış ve Project CSX ile başarısız olmuştu. Sony’de bir zamanlar çalışanların yeni ürünler hakkında fikirlerini bildirmesine yardımcı olmak için bir crowdfunding platformu kullanıyordu. Buna karşılık, Samsung eski okula gidiyor ve tasarımları için bir yarışma düzenliyor.

Samsung Mobil Tasarım Yarışması Nedir?

Önde gelen tasarım dergisi Dezeen ile iş birliği içinde gerçekleştirilen Samsung Mobil Tasarım Yarışması, yarışmacıları Galaxy cihazlarının gelecekte kullanılması için yenilikçi yollar bulmaya zorlayan küresel bir yarışmadır.

4 Ağustos'a kadar süren yarışma, tüm tasarımcılara (bireyler, stüdyolar ve öğrenciler) açık ve hem ürün hem de grafik tasarım alan kategorileri içeriyor.

“Next Mobile +” ürün tasarımı kategorisinde yarışanlar, mobil deneyimi bir üst seviyeye taşıyan Galaxy akıllı telefonlar, tabletler ve giyilebilir cihazlar (Galaxy Watch ve Galaxy Buds dahil) için aksesuar tasarımları sunacak. “Next Mobile Wallpaper Paradigması” grafik tasarım kategorisinde yarışan yarışmacılar, etkileşim ve bağlamsal farkındalık gibi oyun değiştiren unsurları birleştirerek duvar kâğıdı tasarımını yeni bir yöne çeken görseller sunacaklar.

Nasıl Katılabilirim?

Yarışmaya katılmak oldukça kolaydır ve başvuru yönergeleri ve ödül bilgileri de dahil olmak üzere yarışmaya ilişkin tüm detayları içeren Dezeen'in resmi web sitesi ziyaret edilerek yapılabilir .

“Next Mobile +” ürün tasarımı kategorisine girmekle ilgilenenler, diğer öğelerin ve tasarım dosyalarının yanı sıra ürün konseptinin tam bir tanımını, özellikleri ve hedef kitlesiyle ilgili ayrıntılı bilgileri ve yaşam tarzı görüntülerinin sunumunu (veya videolar) sunmalıdırlar. “Next Mobile Wallpaper Paradigması” grafik tasarım kategorisinde yarışan yarışmacılar, diğer öğelerin yanı sıra, final tasarımlarını da- resim, video veya APK dosya biçiminde- ve aynı zamanda çeşitli Galaxy cihazlarındaki tasarım resimlerini ve açıklamalarını sunmalıdırlar. Hatta arkasında ki fikri de.

Kazananlar Nasıl Seçilecek?

Başvurular, bir sonraki aşamaya ilerleyen en iyi tasarımlar üzerinden üst kategoride bulunan en iyileri ile birkaç değerlendirme aşamasına tabi tutulacaktır.

İlk turlar tamamlandıktan sonra, her kategorideki ilk beş finalist, 25 Eylül'de, ünlü bir mobilya tasarım ikilisi olan Bouroullec kardeşlerin biri olan Erwan Bouroullec'in panelinden önce kendi fikirlerini sunmaya hak kazanacak. Ve panel sırasında yarışmanın birincisi, ikincisi ve üçüncüsü seçilecek.

Her kategoride birincilik kazanan kişi veya ekip, yarışmanın 10.000 dolarlık büyük ödülünü eve götürecek. İkinci ve üçüncü sırayı kazananlara sırasıyla 5.000 ve 3.000 $ tutarında nakit ödüller verilecek, kalan finalistler ise onur ödülü ve 1000 $ nakit para kazanacak.

En iyi üç kazanan, 29-30 Ekim tarihleri ​​arasında San Jose, Kaliforniya'da düzenlenen ve resmi olarak ödüllerini alacakları Samsung Geliştirici Konferansına davet alacaklar. Konferansta ilk beş kazananın maketi de yer alacak.

Yorumlar (0 )
Ziyaretçi Resmi
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsunuz. Yorumu Gönder