İsteğiniz Yapılıyor.
Giriş Yap
Hakkımızda Künye Gizlilik Şartları Yardım İletişim

Huawei, Yeni Mate X Katlanabilir Telefonu Ile Samsung Galaxy Fold'a Meydan Okudu - bannygo.com

Huawei, yeni Mate X Katlanabilir Telefonu ile Samsung Galaxy Fold'a Meydan Okudu

Abone Ol Google News Logo
Zafer Ogün Sefer
650064 kişi okudu
5 1

Huawei, Mate X serisinin katlanabilir akıllı telefonunun lansmanını biraz geciktirmiş olabilir, ancak bu, şirketin esnek OLED serisinde daha fazla uğraşmayı planlamadığı anlamına gelmiyor

Ortaya çıkarılan yeni tasarım patentine göre, önceki telefonun aksine tam ters bir yaklaşım benimseniyor olabilir.

Huawei Mate X ile Samsung'un büyük Galaxy Fold duyurusunu gölgede bırakmayı başarmış gibi görünüyor. Mobile World Congress 2019'u da bir şekilde şaşırtmayı başardı.

Huawei Mate X

Samsung hala üzerinde çalıştığı katlanabilir sürprizini gizli tutarken, esnek ekranı iki kısım arasında katlayıp duran Huawei'nin telefonu, daha cesur ve göz alıcıydı. Serinin ikinci telefonu olan İnce Mate X resmen dışa doğru kolayca katlandı ve OLED paneli cihazın dışında kaldığından çok amaçlı kullanıma da olanak sağlıyor.

Bu katlanabilir telefonlar için sadece estetik bir çözüm değil, Artık birçok avantaj sağlayacak olan büyük bir çözüm. Örneğin birincil ekranı dışarıda bırakarak, Huawei'nin Samsung'un rotasını takip etmesi ancak akıllı telefon kapatıldığında görülebilecek ikincil bir ekranı olması gerekmiyordu. Bu, Huawei'nin telefonunun daha ince ve daha az karmaşık olabileceği anlamına da geliyor.

Tabii ki olumsuz yanları da var bunlardan biri: Katlanabilir OLED panellerinin hala plastik ekranlar kullanıyor olması. Evet oldukça esnekler, ancak normal akıllı telefonlardan aşina olduğumuz camla kaplı OLED kadar dayanıklı değiller. Bu yüzden Galaxy Fold'a erken erişimden açıkça anlaşıldığı gibi, plastiğin içi kolayca çizik alabiliyor.

Şimdilik akıllarda, yeni Mate X'in ekranının, telefonun dışına katlandığında, ne kadar zarar verebileceği, gibi bir soru var. Çünkü hatırlarsanız, Samsung, utanç verici Galaxy Fold serisini katlarken kırılma sorunu yaşamıştı. Ve cihazın piyasaya çıkmasını ertelemişti.

Samsung Galaxy Fold

Huawei hala ABD ticaret yasağı ile uğraşıyor.

Bir an için Huawei, katlanabilir telefonunu piyasaya sürülmüş gibi göründü, ancak yeni Mate X de oldukça gecikti. Hem katlanabilir ekranla hem de Çinli firmanın ABD hükümetinin ticaret kara listesiyle devam eden Android destanıyla ilgili olarak yaygın bir şekilde zaten beklediğimiz bir hareket.

Avukatlar bu ticaret yasağını çözmeye çalışırken, Huawei'nin tasarımcıları da ikinci bir Mate X tasarımıyla meşguldü. WIPO tarafından yayınlanan videolarda, birincil ekran dış tarafta bırakılmak yerine, kapaklı mekanizma içinde güvenle muhafaza edilmiş gibi duruyor. Cihazın dışına ikinci bir ekran düz olarak monte edilmiş, bu nedenle muhtemelen sertleştirilmiş cam ile de korunabilir olacaktır.

Huawei Mate X

Tasarımın kenarında cihaz uzunluğu boyunca uzanan bir bölüm daha mevcut ve bu bölüm cihazın kameralarını içeriyor, menteşeli bölümün doğası akıllı telefon kapalıyken tutarlı bir kalınlığa izin verir. Gördüğümüz gibi, Mate X'in sert kenarlarından farklı olarak, bu ikinci tasarımın daha kavisli tarafları var.

Bu tür yenilikler standart şekilde olduğu gibi, hızlıca patentleniyor. Bununla birlikte, Huawei'nin Samsung'un talihsizliği tarafından geciktirildiği halde uzun vadede ortadan kalkması muhtemel görünmeyen bazı sorunlar için çözüm aradığı da aşikâr. Katlanabilir ekran teknolojisinin Huawei'nin Android erişimi ile devam eden sıkıntılarından önce olgunlaşıp olgunlaşmayacağı da hala derin düşüncelerde.

Yorumlar (0 )
Ziyaretçi Resmi
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsunuz. Yorumu Gönder