İsteğiniz Yapılıyor.
Giriş Yap
Hakkımızda Künye Gizlilik Şartları Yardım İletişim

Bannygo Editörlerine Göre Morgan Freeman'ın En İyi 8 Filmi - bannygo.com

Bannygo Editörlerine Göre Morgan Freeman'ın En İyi 8 Filmi

Abone Ol Google News Logo
Hamza Durmuş
652463 kişi okudu
5 1

Hollywood sinemasının tecrübeli oyuncusu Morgan Freeman' ın En Güzel 8 filmini sizler için sıraladık.

Esaretin Bedeli (IMDb 9,3)

Esaretin Bedeli

Film Andy ve Red isimli iki hapishane arkadaşının demir parmaklıklar ardındaki yaşamını konu alıyor, Andy Dufresne, genç ve becerikli bir bankerdir. Karısını bir gece başka bir erkekle görür ve karısını sonra da karısının sevgilisini öldürmek suçundan mahkemede yargılanır ve ömür boyu hapis cezası alır. Shawsank Hapishanesi'nde her türlü, işkence, taciz her türlü duruma alışmıştır, fakat Andy gene de hayata bağlı ve içinde bir umut taşır. Bu durum zamanla hapishane arkadaşlarını da motive edecektir. Andy umutlu bir hayat görüşü ile çevresindeki tüm mahkumları, parmaklıklar arkasında bile özgür bir yaşam olabileceğine inandırır. Andy'nin bu çabasına arkadaş olacak olan bir ve hatta iki arkadaşı da olacaktır. Red karakteri Bir Stephen King uyarlaması olan bu filmde Morgan Freeman ve Tim Robbins başrolü paylaşıyor. Film, 1995'te, en iyi film adaylığı olmak üzere tam 7 dalda Oscar'a aday gösterildi.

Sihirbazlar Çetesi (IMDb 7,3)

Sihirbazlar Çetesi

'Now You See Me', lakaplı Atlas adındaki genç bir sihirbazın liderliğini yaptığı, dünyanın her yerinden en iyi sihirbazlardan oluşan 'Four Horsemen' grubunun yaptığı gösterilerde ve şovlarda başından geçen konuları anlatıyor. Grup büyük sihir numaralarını sahne şovları için değil, hırsızlık ve soygun yaptıkları bankaların sistemlerine girmek ve izleyicilerini dolandırmak için kullanıyorlar. Sihirbazlar izleyenleri önünde ilk önce başka ülkedeki bir bankayı soyarak,sonrada beyaz yakalı bir suçlunun bankadaki paralarını seyircilerin banka hesaplarına aktararak büyülüyorlar. Bu olay üstüne onları durdurma görevi için kararlı olan FBI ajanı Dylan bu grubun peşine düşüyor. 'The Transporter', 'The Incredible Hulk' ve 'Clash of the Titans' gibi filmleriyle gündeme gelen Louis Leterrier tarafından beyaz perdeye aktarılan filmin oyuncu kadrosu Jesse Eisenberg, Mark Ruffalo, Michael Caine ve Morgan Freeman gibi önemli isimlerden meydana geliyor.

Kara Şövalye (IMDb 9,0)

Kara Şövalye

Kara Şövalye filmi, vatandaş için tehlike oluşturan Joker’in şehirde boy göstermesi ile kaosa dönen Gotham Sokakları (New York'un eski ismi)’nın yeniden huzura kavuşturulacağını üstlenen süper kahraman Batman’in şehri koruması hikayesini konu ediyor. Suçlulardan arındırılan bir bölge, daha sonra yeniden sorunlu bir yer haline gelebilir ve o zaman işe tekrar koyulacak olanların hikayesi konu alınabilir. Batman, Teğmen Gordon ve Savcı Harvey Dent bir arada toplanarak Gotham Sokakları’nda bu işi bitirmiş olsalar da tekrar ortaya çıkmayı başaran Joker, fena bir şekilde karışıklıklar meydana getirir. Zekası ile başa çıkmak hiç kolay değil. Gotham eski karışık dolu zamanların içindedir. Batman yeniden kahramanlığa soyunurken kendi varlığının bulduğu anlamı da sorgulamaya çalışır. Batman suçluların sayısını azaltıyor mu? yoksa çoğaltıyor mu? bunu gerçekten bilmek isteyecektir.

Oblivion (IMDb 7,0)

Oblivion

Oblivion'da yapay zekaların kontrolü elen alan yönetim birimleri Jack adında deneyimli bir teknisyen askeri , insan varlığının bir zamanlar 'Dünya' diye isimlendirdiği terk edilmiş bir gezegene keşiflik görevi için gönderir. İnsanoğlunun yok oluştan önce nasıl şartlarda yaşadığını araştırmakla ve en önemlisi herhangi bir canlı olup olmadığını araştırmakla görevlidir. İnsan ırkının bir zamanlar evi olan Dünya gezegeni çeşitli yapay zeka' ya sahip uzaylılar tarafından ele geçirilmiştir. Gezegende hala enerji santralleri açarak ve nimetlerini toplayarak varlıklarını devam ettirmektedirler.  Jack bunları araştırmakla görevli bir asker iken, karşısına hiç beklemediği sürprizler de çıkacaktır. filmi ile ekranlara çıkan yönetmen Joseph Kosinski'nin yönettiği film, kendi çizgi romanından sinemaya uyarlandı. Dünya'nın bitiminden sonrasını anlatan ve bu tarz bir senaryo hikayesine sahip olan filmin kadrosunda Tom Cruise'un yanı sıra Olga Kurylenko, Andrea Riseborough, Nicolaj Coster-Waldau, Melissa Leo ve Morgan Freeman yer alıyor.

Yedi (IMDb 8,6)

Seven ( Yedi Filmi)

Seven filmi seri cinayetler işleyen bir suçluyu yakalamaya çalışan iki polis dedektifinin hikayesini konu alıyor. 7 ölümcül günahı işleyenleri öldürmeye çalışan bu acımasız seri katil kendi yöntemlerini kullanmakta usta olduğu öğreniliyor. Yedi Ölümcül Günah, Hıristiyanlık dinine göre Kibir, Açgözlülük, Şehvet Düşkünlüğü,Kıskançlık, Oburluk,Yıkıcılık ve Tembellik'tir. İki dedektifi bu günahları işleyen seri katilin peşindedir. Film, Amerika'da gösterime girdiği zamanlarda 14.000.000 dolar gelir elde etmiştir. Yönetmen David Fincher' in filmi, sürükleyici hikayesi ve oyuncuların yetenekleri ile dünyada gelir anlamında bir başarı yakalamıştı. Başrollerde Brad Pitt ve Morgan Freeman, oynamaktadır. Kurgu dalında 1996’da ödüle aday gösterilen bu film ödülü kazanamamıştı. Özellikle sürpriz finali ile sinemalar arasında bir klasik olarak yerini aldı.

Aman Tanrım! (IMDb 6,7)

Aman Tanrım

Çok ünlü bir televizyon kanalında muhabir olarak görev alan Bruce Nolan'ın hayatında her şey istediği şekilde meydana gelmiştir. İşlerin bir şekilde yolunda gitmediği bir anlamıştır, daha sonra kontrolünü kaybedip tanrıya isyan etmeye başlayan Nolan, beklemediği şekilde bir karşılık görür. Her rahatsızlanmasında ilginç olaylarla baş başa gelen Bruce, bir gün çok farklı bir şekilde tanrıyla karşılaşır. Tanrı bir insan şeklinde Nolan'a görünür ve bu şikayetçi kuluna gayet ilginç bir planla dersini vermeye karar verir.
Komedi filmlerinde başarısını kanıtlayan Tom Shadyac'ın yönetmiş olduğu filmin başrolünde favori oyuncusu Jim Carrey bulunuyor.

Wanted (IMDb 6,7)

Wanted (Aranıyor) film

Wanted filminde, kiralık bir katil olarak babasının yolundan gitmeye çalışan genç bir muhasebecinin hikayesini anlatıyor. Şimdilerde BM' nin elçisi olarak Ortadoğu'da dolaşan Angelina Jolie, Rus film yönetmeni Bekmambetov’un projesi Wanted ile sinema severlerin karşısına çıkıyor. Babasının kiralık bir katil olduğunu öğrenen ve yolundan gitmeye bir şekilde karar kılan heyecanlı bir genç olan Wes, kendisine mesleğin zorluklarını öğretip gösterecek olan Fox ve Sloan adlı deneyimli katiller eşliğinde çalışmaya başlıyor. Hayatında ve meslek yaşamında başarısız olan ve bu olay zincirini engellemek isteyen Wes, Fox’u tanıdığı günden itibaren hayata bakış açısını değiştirerek kendi dünyası içinde sinsi şekilde dolaşan kızgın ve öfkeli kurdu serbest bırakacaktır. Eğitimli bir suikastçı kolay olunmuyor. Mark Millar’ın romanından konu alınan filmin, oldukça farklı bir film olduğu söyleniyor. Angelina Jolie, her zamanki çevresine sinirli ve kararlı bir şekilde mermi sıkarak görevini gayet güzel bir şekilde yerine getirirken filmin farklı bir özelliğinin de, büyük ilgi toplayan Red One Digital kameranın kullanıldığı ilk film yapımı olması olduğunu belirtelim.

Yenilmez (IMDb 7,4)

Yenilmez

Clint Eastwood' un film yönetmenliği kariyerinde önemli bir yeri olan yapım çok konuşuldu. Film yönetmenliği işin gayet başarılı olduğuna herkesin inandığını düşündüğüm bir yönetmen. Nelson Mandela'nın ülkesinde birlik ve beraberliği kurmasını konu alan ve Güney Afrika futbol takımı kaptanı ile yaptığı iş birliğini anlatan bu film, Mandela'nın yeni seçildiği dönemi anlatıyor. Devlet başkanlığı için işbaşı yapan Mandela, ulusuna karşı ırkı ve ekonomisi hakkında ayrımcılık yapıldığını bilmektedir. Mandela sporun uluslararası dilini bildiği için bu sayede insanları bir arada toplayacağına inandığı için, 1995 Dünya Kupası'nda Güney Afrika futbol takımını desteklemesi ile biliniyor. Başrollerinde Oscar'lı oyuncular Morgan Freeman ve Matt Damon ile beraber görev alıyor.

Yorumlar (4 )
Ziyaretçi Resmi
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsunuz. Yorumu Gönder
Tüm Yorumlar
 • Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi - 5 yıl önce

  sihirbazlar çetesi çok güzel filmdi morgan freeman bir çok filmde olağanüstü bir oyuncu olarak öne çıktı her zaman

  0
  Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsunuz. Cevapla
 • Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi - 5 yıl önce

  ESARETİN BEDELİ!!! TARTIŞILMAZ

  0
  Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsunuz. Cevapla
 • Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi - 5 yıl önce

  wanted ve sihirbazlar çetesi güzel filmler sanırım angelina jolie ondan sonra bir filmde oynamadı diye hatırlıyorum

  0
  Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsunuz. Cevapla
 • Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi - 5 yıl önce

  morgan abimizi severiz kendisinin filmlerini çok izlemişimdir :)

  0
  Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsunuz. Cevapla