İsteğiniz Yapılıyor.
Giriş Yap
Hakkımızda Künye Gizlilik Şartları Yardım İletişim

Apple Music Ve Spotify Arasında Ki Savaş Büyüyor (Apple Şimdi +60 Milyon) - bannygo.com

Apple Music ve Spotify Arasında ki Savaş Büyüyor (Apple Şimdi +60 Milyon)

Abone Ol Google News Logo
Ella Switiz
653869 kişi okudu
5 5

Tam olarak dört yıl önce piyasaya sürülen bir müzik dinleme uygulaması olan Apple Music, Apple’ın başkan yardımcı olarak görev yapan Eddy Cue’ye göre Spotify’ı Yerel rakamlarda geçmeyi başardı.

Apple Music

Apple Music, sonunda Spotify’ın tahtına oturmak için bir fırsat elde etmiş olabilir. İki firma arasında ki rekabet dönem dönem artsa da Spotify bir şekilde yarışı hep önde götüyordu. Ancak Apple Music yeni bir abone hedefini Spotify’dan önce geçmeyi başardı.

Bundan önceki dönemlerde hatırlarsanız en son ağustos ayında bir sayım yapılmıştı ve Apple Music uygulamasının 50 milyon aboneyi geçtiği ortaya atılmıştı. Ancak Apple genellikle resmi olarak abone sayılarından bahsetmediği için belirli hedefleri geçtiğinde bunu öğrenmek zorlaşıyor.

Bu haberi bu kadar önemli yapan da budur, çünkü açıklama doğrudan Apple'ın hizmetler başkan yardımcısı olarak görev yapan Eddy Cue'nin ağzından geliyor. Fransız web sitesi Numerama ile yaptığı röportajda Cue, Apple Music'in şu anda 60 milyondan fazla abonesi olduğunu doğruladı ve Apple ekosistemindeki en popüler müzik hizmeti olduğunu belirtti.

Apple Music

Muhtemelen bu Spotify için pek de şaşırtıcı olmadı, çünkü ne yazık ki Spotify ve Apple Music ABD'de birincilik için savaşıyor olsa da 60 milyon abone Spotify'ı küresel ölçekte yenmek için yeterli bir rakam değil. Nisan ayında, Spotify dünyanın dört bir yanında 100 milyondan fazla ödeme yapan abonesi olduğunu açıklamıştı, bu yüzden Apple, tepenin kralı olmak istiyorsa, kesinlikle bunun için çok daha fazla çalışmalı.

Bu müzik egemenliği savaşı, Apple ve Spotify’ı tamamen farklı bir savaşa da götürüyor olabilir.

Spotify, geçtiğimiz günlerde Apple'ı “tekelci” bir şirket olmakla suçlayarak, Avrupa Komisyonuna Apple'ın hem Spotify'a rakip pozisyonu hem de iOS App Store için platform sahibi olduğuna dair bir antitröst şikayetinde bulundu. Bu anlaşmazlığın nasıl sonuçlanacağını ilerleyen günlerde daha net göreceğiz. Fakat Apple Music 70 milyon abone hedefine bu hızda gelmeye devam ederse (ki şu anda istatistikler bunu gösteriyor.) bu çok daha büyük bir rekabete yol açabilir.

Yorumlar (0 )
Ziyaretçi Resmi
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsunuz. Yorumu Gönder