İsteğiniz Yapılıyor.
Giriş Yap
Hakkımızda Künye Gizlilik Şartları Yardım İletişim

Twitter Artık IOS, Android Ve Web'deki Tüm Kullanıcılar Için Saldırgan DM'leri Filtreliyor - bannygo.com

Twitter Artık iOS, Android ve Web'deki Tüm Kullanıcılar için Saldırgan DM'leri Filtreliyor

Abone Ol Google News Logo
Burcu Başak
630195 kişi okudu
5 1

Ağustos ayının ortalarında Twitter, kullanıcıların rahatsız edici içerik ve diğer istenmeyen mesajları içerebilecek DM'leri filtrelemelerini sağlayan yeni bir özellik sundu. Yeni özellik, görünüşe göre verimli olduğu kanıtlanmış bir test olarak piyasaya sürüldü.

Twitter DM Filtrelemesi

DM Filtreleme özelliği üzerine yapılan bu güncellemeyle birlikte Twitter, tüm kullanıcıları için DM filtresini birden fazla platformda yaydığını ve herkesin yararlanmasını sağladığını açıkladı.

Basitçe söylemek gerekirse, DM filtreleri, kullanıcıların gelen kutularında istenmeyen, potansiyel olarak kötü niyetli tweet'leri görmekten kaçınmanın bir yoludur. Bu özellik oldukça basittir: doğrudan bir mesaj potansiyel olarak spam veya rahatsız edici olarak işaretlenirse, kullanıcının hemen görmeyeceği ayrı bir gelen kutusuna filtrelenir.

Yukarıdaki tweet'in gösterdiği gibi, kullanıcıların potansiyel olarak rahatsız edici içerikle ilgili uyarılar gibi şeyler içerebilecek bu mesajları görmek için özel olarak dokunmaları gerekir; Twitter iletileriniz için bir spam kutusu gibi düşünün. Kullanıcı bu mesajları açmadan doğrudan silebilir, böylece trollerden ve diğer istenmeyen DM'lerden tamamen kaçınılması kolaylaşır.

Tüm Twitter kullanıcıları bugünden itibaren iOS, Android ve Web'de bu filtreleri kullanabilir.

Kullanıcılar bu DM'leri gelen kutularını açarak, 'Mesaj İstekleri' seçeneğine dokunarak, ardından rahatsız edici içerik içerebilecek olanlar da dahil olmak üzere ek mesajları göster başlığı altında 'Göster'i seçerek bulabilirler. Bu bekleyen mesaj isteklerinin altında bulunur.

Twitter DM Filtrelemesi

Bu özellik, Twitter'da yaygın olan kötü niyetli ve başka türlü toksik içeriği ele almak için yeni bir adımdır. Şirket zaten sorunlu tweet'lere ilişkin rapor özellikleri ve ayrıca tweet'lerinin görünmemesi için kullanıcılara sessize alma becerisi sunuyor; Daha sert eylemlerin gerekli olduğu durumlarda, kullanıcılar diğer hesapları da tamamen engelleyebilir.

Yorumlar (0 )
Ziyaretçi Resmi
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsunuz. Yorumu Gönder