İsteğiniz Yapılıyor.
Giriş Yap
Hakkımızda Künye Gizlilik Şartları Yardım İletişim

Sıcaktan Uyuyamayanlar İçin Adeta İlaç Değerinde 10 Yöntem - bannygo.com

Sıcaktan Uyuyamayanlar İçin Adeta İlaç Değerinde 10 Yöntem

Abone Ol Google News Logo
Hamza Durmuş
659187 kişi okudu
5 1

Yaz ayları geldi çattı, artık tatil ve keyifli dakikaların yerini çile dolu uyku sorunları aldı. 'Ya işte çabalıyorum ama uyuyamıyorum' evet haklısın ama artık endişelenmene gerek yok Bannygo her zaman böyle durumlar için hazırda bekliyor.

Kavurucu sıcaklar sene boyunca gelmesine alışık olduğumuz bir durum aslında, yaz aylarında bizi şekilden şekle sokan bu hava olayı geceleri uyumamıza engel olabiliyor. Sıcaklarda uyuyan insanlar fikrimce profesyoneldir. 'dostum bu sıcakta nasıl uyuyabiliyorsun' demek geliyor içimden. Uyumak için çaba harcarsın uyuyamazsın, sabahlara kadar olduğun yerde dönüp durursun hayali bile ürkütücü doğrusu. Sakin olun Bannygo size çözüm aramakta geç kalmadı, yani ne güne duruyoruz değil mi :)). her neyse bunca işin içinden böyle sıra dışı bir içerik çıkarmakta kararlı olduğumuzu belirtmek isterim, dostlar artık rahat bir şekilde uyuyabilirsiz.

Soğuk Ayran

Soğuk Ayran

Yatağa girmeden bir yarım saat önce buz dolabından buz gibi bir ayran içmeniz sizi hem serinletecek hem de bulutların üzerinden bir uykuya doğru hazırlayacaktır.

Serin Nevresim Takımı

Serin Nevresim Takımı

Bu müthiş icadın ortaya çıkması, ilk defa ordu evlerinde bir olaya dayanıyor. İki yüksek rütbeli subay arkadaşlarımız sabahtan nevresimlerini buz dolabına koyuyorlar ve akşam serip yatıyorlar, nevresimlerin ısınma süresi 10 dakika civarı olduğu için o zaman aralığında uyumayı başarıyorlar.

Vantilatörle Uyumak

Vantilatörle Uyumak

Çokta mucitliğe gerek yok bence hiç bir şey size yaramıyor ise alın bir tane vantilatör karşısında uyuyun ama size doğru dönük olmaması daha iyi olur en azından vantilatörün ucunu duvara doğru verin sonra ağrılarla baş başa kalmak zorunda kalmazsınız. Sakın unutmayın eğer size dönük uykuda kalırsanız şimdiden geçmiş olsun :).

Buzlu Küvet

Buzlu Küvet

Sporcularında kullandığı bir yöntem buzlu küvet yöntemi içini suyla doldurduğunuz küvetinizin içine buz koymayı ihmal etmeyin suya girmek zor oluyor, çokta uzun süre kalmamakta fayda var fakat katlanırsanız sizi çok iyi hissettireceğinden emin olabilirsiniz.

Soğuk Duş (Banyo)

Soğuk Duş (Banyo)

Uyumadan önce gece soğuk bir duş sizi çok rahat uyutacaktır ama banyoya girip direk soğuk duşu açmak doğru değil önce sıcak suyu açıp vücuttaki kirleri sabun yardımı ile bir güzel temizleyeceksiniz ondan sonra vücutta ter vs hiç bir şey kalmadığı zaman son 5  dakika soğuk suya ayarlayıp vücudunuzu rahatlatacaksınız dışarı çıktığınızda bütün esintiyi bedeninizde hissedeceksiniz.

Buzdolabında Uyumak

Buzdolabında Uyumak

Dolabın boş olması çok önemli, eğer sizi gören biri yoksa veya evde aileniz bulunmuyorsa rahatlıkla yapabilirsiniz, böyle bir riski göz önüne alacaksanız eğer ne duruyorsunuz zaten yapın gitsin önemli olan uyumanız değil mi ? :)

Buzda Yatmak

Buzda Yatmak

Eğer vücudunuzda bir rahatsızlık yoksa buzlu bir ortamda uyuyabilirsiniz yalnız şöyle bir sorun var uykunuz çok uzun olursa hiç kalkamayabilirsiniz, belden aşağı önemli tabi . :)).

Erol Mütercimler İzleyin

Erol Mütercimler İzleyin

Uykunuza kökten bir çözüm daha bulmuş durumdayız Erol Mütercimler hocanın videolarını ve televizyon programlarını izleyerek aklınıza ne sıcaklığı nede başka bir şeyi getirebilirsiniz, son derece keyifli sohbet ile başka hiç bir şey düşünmeyeceksiniz.

2014 Dünya Kupası Brezilya - Almanya Tarihi Maç

2014 Dünya Kupası Brezilya - Almanya Tarihi Maç

Çok sayıda golün olduğu tarihi maç bu maçı izleyerek kendinizi uykuya hazırlayabilirsiniz brezilya tribünlerinin ağlaması ve duygu dolu anlara tanık olmak için Brezilya - Almanya maçı gayet uygun bir aktivite.

Televizyonu Kapatın

Televizyonu Kapatın

Belki de her şeyi kafanıza çok takınıyorsunuz televizyon sizi uyutmuyordur yada hepsini geçtim odanız fazla büyük değildir, uzun süre açık kalan televizyondan gelen sıcaklık daha da bulunduğunuz ortamı ısıtıp sizi saunada hissettiriyordur. Kapatın şunu ve uyumaya çalışın belki işe yarar.

Yorumlar (3 )
Ziyaretçi Resmi
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsunuz. Yorumu Gönder
Tüm Yorumlar
 • Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi - 5 yıl önce

  fena paylaşım değil güzel içerik konuları buluyorsunuz helal olsun :)))

  0
  Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsunuz. Cevapla
 • Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi - 5 yıl önce

  şöyle bir şey var ben balkonda yatıyorum akşamdan sonra serin oluyor herkese tavsiye ederim

  0
  Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsunuz. Cevapla
 • Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi - 5 yıl önce

  abi gerçekten çok sıcak havalar kusura bakmasın kimsede uyunmuyor yani

  0
  Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsunuz. Cevapla