İsteğiniz Yapılıyor.
Giriş Yap
Hakkımızda Künye Gizlilik Şartları Yardım İletişim

Son Yüzyıl'da Akıllarda Hafızalara Kazınmış Ve En Çok Okunan 7 Kitap - bannygo.com

Son Yüzyıl'da Akıllarda Hafızalara Kazınmış ve En Çok Okunan 7 Kitap

Abone Ol Google News Logo
Hamza Durmuş
668333 kişi okudu
5 5

Bir çoğumuz kitap okumayı çok seviyor, hem Türkçemizi düzgün kullanmamıza yardımcı oluyor hem de anlatılan sözcükleri daha iyi anlayıp yorumlamamıza, 21. Yüzyılda sevilerek okunan 7 kitabı sizler için inceleme fırsatı bulduk.

Bende bir kitap sever olarak sizlere son yıllarda ve ayrıca filmleri yapılan kitaplarda dahil olmak üzere en çok okunan kitapları listeleme fırsatı buldum. Önerileriniz varsa yorumlarda belirtmeniz bizi mutlu edicektir.

Harry Potter Roman Serisi (J.K Rowling)

Harry Potter Kitap

Evet Ünlü Harry Potter filmini hepiniz bilirsiniz gerçeği öğrenmenizi isterim ki filminden önce romanı yazıldı ve 150 milyondan fazla kişiye ulaştı. Harry Potter normal bir çocukluk geçirdiğini bilirken, sihirli bir baykuşun ulaştıdığı mesajla hayatı değişir, Kayıt olmadığı halde Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu’na çağrılmıştır. Bu Okulda birbirinden farklı dersler alır, iki arkadaşıyla beraber bu okulda birbirinden heyecanlı olaylara tanıklık eder. Öğrendikleri sayesinde ufak yaşta nitelikli bir sihirbaz olup hayatına yön vermeyi amaçlar.

İki Şehrin Hikayesi (Charles Dickens)

İki Şehrin Hikayesi

Belkide En ünlü Romanlardan biridir benimde severek okuduğum bu kitap gerçekten en çok okunan romanlarda üst sıralarda yer alıyor. Dünya roman edebiyatının efsane eserlerinden biri İki Şehrin Hikâyesi kitabı, Paris ve Londra arasında gelişen olaylar, Kurgu ve tarihin dönem noktalarından Fransız Devrimi’nin etrafında biçimlenir. Edebiyat Romanları dünyasının, Charles Dickens’ın en büyük tarihî romanı olarak, Kendisi ise “Yazdığım en iyi Roman” diye dile getirdiği eser, Fransız Devrimi ile Terör Dönemi olaylarıyla hayata tutunma zorunluluğunda kalan bir takım insanın yaşamlarını anlatılırken, dönemin acımasız koşullarını da dile getiriyor.
hapiste tutsak bulunduğu Bastille mahkum bölgesinden çıkarılan Manette'nin İngiltere’ye yolladığı kızının on sekiz yıl sonra bir araya gelmeleri ve Londra’da yeni bir hayat kurmaları; sevgi, dostluk, şefkatle örülmüş bu hayatın Paris’te gelişen devrim haberleriyle gölgelenişi, iki şehrin hikayesini yansıtıyor. Paris’teki kara günlerin karşısında Londra’daki parlak ve sakin günler yer alıyor. Fakat her iki şehir de Kötü zamanların içinde umudu, aydınlığın içinde Kavga'yı barındırıyor.

Simyacı (Paulo Coelho)

Simyacı

Simyacı, Brezilya'lı yazar Paulo Coelho'nun, 1988 yılından yazmış olduğu dünyanın önde gelen eleştirmenleri tarafından `baş yapıt' olarak değerlendirilen romanı. Simyacı, altı senede kırk beş ülke içerisinde sekiz milyondan fazla okuyucu buldu. Gabriel Garcia Marquez'den bu zamana kadar görülmeyen nadir bir olaydır. Kalbinde, çocukluğunu yitirmemiş olan okuyucular için 'anı bankası' kimliği kazanan Simyacı romanı Saint-Exupery'in Küçük Prens'iyle karşılaştıranlar bulunuyor. Simyacı romanında anlatılan başroldeki karakter İspanya'dan kalkıp Antik Mısır Piramitlerinin hazinesini araştırmaya ve bulmaya doğru yola çıkan Endülüslü tarla çobanı Santiago'nun yaşamının hikayesini anlatıyor. 'nasihatnâme' `tarzında yazılan bu öykü 'Yazgına nasıl hakim olacaksın, mutluluğunu nasıl bulacaksın' sorularına cevap arayan bir yaşam ve ahlak kılavuzu. bir peri masalına benzeyen romanın altı yılda, sekiz milyondan fazla okur bulmasının, kuşkusuz onun bu rehberlik özelliğinden kaynaklanıyor. Simyacı'yı okumak, sizi bir adım daha yukarı taşıyan bir hayat dersi vermiş oluyor.

Yüzüklerin Efendisi (J.R.R Tolkien)

Yüzüklerin Efendisi

Herkesin bildiği yüzüklerin efendisi filminin romanı, Tolkien'ın eseri dile getirildiği zaman Yüzüklerin Efendisi'ni okumuş olanların sayısı gün geçtikçe dahada artıyor Kitabın Türkçe yayınlanması Yüzüklerin Efendisi'ne duyulan merakın evrenselliğini kanıtlamıştır. Yüzüklerin Efendisi kitabı yirminci yüzyılda okunan en popüler eserlerin arasında en başta geliyor; bilimkurgu, polisiye, fantazi severler tüm edebiyat stilleri arasında tartışmasız bir liderliği mevcut. Bir yandan bakarsanız bir bilimkurgu romanı, başka bir açıdan baktığınızda, fantazi ve savaş üzerine bir roman olduğu çok açık.

Düşün ve Zengin Ol (Napoleon Hill)

Düşün ve Zengin ol

Sadece en zenginlerin ve en güçlülerin birbirlerine söyledikleri bir sır demek mümkün. Tüm hayallere sahip olmanın formülünü  anlatan gerçek bir tecrübe. Napoleon Hill 1900’lerde tanıştığı tecrubeyi 20 yıl süre gelen araştırmaları sonunda, on üç adımda meydana gelen bir formül oluşturmuştur. Gündelik yaşama aynı zamanda iş hayatına da önemli ölçüde düşünce farklılıkları sağlayan bu kitap formülünü uygulayan herkes amaçlarına ulaşabilir.

On Küçük Zenci (Agatha Christie)

On Küçük Zenci

Agatha Christie Korku romanları konusunda isim yapmış ünlü bir yazar, Kitabın konusuna gelince: Her kişinin gizledikleri ve korktukları sırları bulunan on kişi Zenci Adası’ndaki ıssız bir yerde olan malikâneye davet edilir. Fakat malikâneye doğru yola çıkan grubu bir sürpriz bekliyor olur, ev sahibi yoktur. Eski günlerindeki Kirli sırlarından başka bir şeyleri bulunmayan bu insanlar mahsur kalmıştır. Bir süre geçtikten sonra sırları birbirlerine anlatırlar, daha sonra ise tek tek ölmeye başlarlar.

Narnia Günlükleri - Aslan, Cadı, Dolap (C.S Lewis)

Narnia Günlükleri

Bitmeyen bir kışın hakim olduğu, kurtarılmayı bekleyen bir ülke olan: Narnia
Dört Çocuk, barındıkları evdeki dolaptan Narnia devletine geçiş yapıldığını fark eder. Narnia, Beyaz Cadı'nın himayesi altındadır. Bütün umutların bittiği bir zamanda Aslan gelir. Fakat gerçek bir istekle bulunması gerekmektedir.

Da Vinci Şifresi - (Dan Brown)

Da Vinci Şifresi

Dan Brown Dünya'daki birkaç usta kalemden biri. Da Vinci Şifresi yüksek bir zeka tarafından kurgu haline getirilmiş harika bir gerilim romanı, Gizemler ve bulmacalarla örülmüş ve akıllara kazınarak durgunluk veren bir hikaye. Tarih meraklıları aynı zamanda komplo severler için harika bir gerilim öyküsü, okuyacakları efsane bir yapıt.

Yorumlar (3 )
Ziyaretçi Resmi
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsunuz. Yorumu Gönder
Tüm Yorumlar
 • Profil Resmi
  playerhurt61 - 5 yıl önce

  Metin ilgimi çeksede,hiçbirini okumadım.

  0 Yanıtla
  Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsunuz. Cevapla
 • Profil Resmi
  Halilemre.x.x - 5 yıl önce

  Kitaplar gerçekten güzel bazılarını biliyorum.

  0 Yanıtla
  Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsunuz. Cevapla
 • Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi - 5 yıl önce

  güzel paylaşım elinize sağlık ayrıca neredeyse buradaki çoğu kitabı okumuşluğum vardır.

  0
  Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsunuz. Cevapla