İsteğiniz Yapılıyor.
Giriş Yap
Hakkımızda Künye Gizlilik Şartları Yardım İletişim

Sabahları Erken Kalkmanız İçin Bilmeniz Gereken Güzel Fikirler - bannygo.com

Sabahları Erken Kalkmanız İçin Bilmeniz Gereken Güzel Fikirler

Abone Ol Google News Logo
Hamza Durmuş
664128 kişi okudu
5 1

Güne erken başlamak geri kalan zamanınızın boşa harcanmaması için gayet güzel bir fikir olacaktır. Sabah Kalktığınız andan itibaren koca bir gün sizi bekliyor ve fikirlerinizi daha iyi hayata geçirmek için bir fırsat doğuruyor bunu değerlendirmek gerek.

'Erken kalkan, erken yol alır' çok güzel bir söz olduğunu belirtmek isterim. Sabah uyanmanın faydalarını anlattığım Bu içeriğimizde ne demek istediğimizi daha iyi anlayacaksınız, O zaman hiç beklemeden aşağıda belirtmiş olduğum nedenleri okuyabiliriz.

Kendinizi Tanımanız ve Geliştirmeniz İçin En Uygun Zaman Sabah Saatleridir.

Sabah Uyanma

Sabah erken kalkmanızın sizin için çok büyük avantajları var, iş veya okul derdi yok çünkü bir kaç saat önce kalkmanız size iyi bir kahvaltı ve spor yapmanıza olanak sağlıyor. Erken kalkmanızla beraber vücudunuz melatonin hormonu salgılıyor ve ilerleyen saatlerde azalıyor bu hormon insan vücuduna direnç katıyor. Daha çok zaman uyanık kaldığınız için geç saatlerde uyanan bir çok insandan daha fazla zamanınız oluyor ve onlardan daha çok şey düşünme imkanı kazanıyorsunuz.

Kahvaltı Yapma Alışkanlığı Kazanın

Sabah Kahvaltısı

Kahvaltı bir gün içerisinde olan en önemli öğündür. Sabah saatleri metabolizmanın etkili çalışması yediklerinizi daha kolay sindirmesi ve vitamin ihtiyaçlarınızın daha çabuk karşılanması demek, Kahvaltının yanında güzel sıcacık bir kahve enerjinizi daha fazla arttıracaktır.Sabah kahvaltısı günün en önemli öğünü olmasının bir diğer sebebe ise bunu her gün tekrarlamanız diyebilirim, her gün yapılan kahvaltı sizi daha genç ve zinde tutacaktır.

Kendinizi Daha Çabuk Tanırsınız

Uyandıktan Sonra

İnsan Beyni sabah kalktığı zaman daha güçlü oluyor çünkü uykudan sonra vücut şarj oluyor ve kendine geliyor, gün içerisinde hayallerinizi ve amaçlarınızı daha kolay düşünmeniz için sabah saatleri sizin için en güzel zaman dilimi diyebilirim. Çoğu insan hayallerini düşünüyor ama erken kalkmadıkları için hayatın telaşlı çilelerine doğru yelken açıyorlar gün doğmadan ayağa kalk ve düşünmeye başla faydasını göreceksin.

Hayatınızı Planlamak İçin Fazla Zamanınız Yok

Kendini Tanımak

Erken Kalkmak bir gün içerisinde yapacağınız planları daha etkili kılıyor ve o günü daha verimli geçirmenize olanak tanıyor, geceden düşündüğünüz zaman yorgun olmanızdan dolayı odaklanamıyor olabilirsiniz o yüzden sabah uyandığınızda ilk işiniz bugün ne yapabilirim olabilir, Eğer sabahları kendinize yol gösterebilirseniz daha faydalı sonuçlar alacaksınız demek gerekir, bu olay merdivenlerden basamaklar halinde çıkarak zirveye ulaşmayı düşünmek gibi bir şey oluyor diyebilirim.

Bütün Başarılı İnsanlar Sabah Erken Kalkıyor

Başarılı insanlar

Bütün zengin iş adamları ve özellikle ünlü sosyal medya sitelerinin kurucuları sabah erken saatte işe koyuluyorlar, sabah kalkar kalkmaz bir spor ve ardından güzel bir kahvaltı ile güne başlayan iş adamları işlerine daha çabuk odaklanmayı başarıyor. Bunlardan örnek vermek gerekirse Facebook ve Twitter'ın kurucusu Jack Dorsey ile Mark Zuckerberg aynı zamanda Apple 'ın kurucusu Tim Cook'ta sabah erken kalkıp kendini zinde tutan isimlerden bir kaç tanesi diyebilirim, neden sende bu insanlardan biri olmayasın?.

Herkes Sizin Arkanızdan Gelsin

herkes arkandan gelsin

Erken uyanmak insan zekasını daha çabuk göstermeye olanak sağlıyor, siz uyanıkken işin en zor kısmını erken bitirmeye başladığınız için günün diğer kalan zamanı daha az stresli oluyor ve bu durum erken kalkan bir çok insanı memnun ediyor. Siz işinizi erkenden bitirirken henüz daha sıcak yatağından kalkmamış onlarca insanı düşündüğünüz için onlardan daha önde olduğunuzu çok rahat fark ediyorsunuz. Bu durum işinize daha çok önem göstermenize yardımcı oluyor ve her şeyin en iyisini yapmak için çabalamanıza destek oluyor dersek tam isabet olur.

Yorumlar (1 )
Ziyaretçi Resmi
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsunuz. Yorumu Gönder
Tüm Yorumlar
 • Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi - 5 yıl önce

  Sabahları kalkamayan biri olarak söyleyebilirim, iş adamlarının saat 5 te uyandıkları bilgiye kesinlikle katılıyorum bence olay uyanmak için bir sebep olmasında bitiyor. Acaba Adamlar 9-5 bi yerde çalışıyor olsalardı yine de sabah 5 te uyanırlar mıydı? bence kesinlikle kendi işleri olduğundan ve ne kadar vakit ayırırlarsa o kadar dönüş olacağını bildiklerinden bu seviyede uğraşıyorlar ve mutlu uyanıyorlar. yoksa yerine göre 12 de kalktıkları da oluyordur.

  0
  Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsunuz. Cevapla