İsteğiniz Yapılıyor.
Giriş Yap
Hakkımızda Künye Gizlilik Şartları Yardım İletişim

Mutfak Tezgahınızı Dönüştürmek İçin Ucuz Dekorasyon Fikirleri - bannygo.com

Mutfak Tezgahınızı Dönüştürmek İçin Ucuz Dekorasyon Fikirleri

Abone Ol Google News Logo
Zafer Ogün Sefer
635912 kişi okudu
5 5

Mutfak, banyo, bar veya garaj tezgahınızdan nefret ediyorsanız ve granit almak için gereken parayı toplamak için hazır değilseniz, sahip olduğunuz tezgâhı farklı bir şekilde dekore edip dönüştürmek için muhtemelen ödeyeceğiniz granit parasından daha ucuz olan başka alternatifler de mevcut.

Daich – Tezgâh üstü kaplama kiti

Daich – Tezgâh üstü kaplama kiti

Kaplama ürünlerini kullanmak için bir boya fırçası veya boya rulosuna ihtiyacınız olacağını baştan belirtelim ancak bunun sizi aldatmasına izin vermeyin “Tezgâh Bitirme Kiti aslında bir boya değil. Fakat boyaya benzer, kolay bir deneyim için rulo veya fırça ile uygulanır” şeklinde ürün açıklamaları bulunuyor.

Yurtdışında Tesisat ve yenileme işinde çalışan bir arkadaşım tezgâh üstü kaplama kiti için “Aslında mevcut mutfak tezgâhı, banyo klozetleri, bar tezgâhları, masalar vb. üzerine kolayca sarılabilen gerçek bir harmanlanmış taş yenileme malzemesidir.” diyor. Bunun tüketicilerin bir gayrimenkul yenilemesinde dekoratif zarafetini eklerken, sadece maliyetinin bir kısmını oluşturduğunu da açıklıyor.

Bu tip ürünler yine sormanızda fayda olması ile birlikte gerekli araçları, kaplamaları ve hatta aksesuarlarda dahil ihtiyacınız olan her şeyi içeriyor. Ve her ürün yaklaşık 3 ila 4 Metre alanı kapsamaktadır.

Tamir setini laminant, ahşap, beton, taş ve diğer sert yüzeylerde kullanabilirsiniz. Kokusuz ve hızlı kuruyan kaplama setleri lekelenmeye karşı da dirençli ve sıcak tavaların zarar vermesine kadar her türlü günlük kullanıma karşı da oldukça dayanıklı. Yine su bazlı ve doğal bir taş olduğunu da söyleyelim.

Bu kaplama seti 10 popüler tezgâh renginde bulunuyor,

 • İstiridye
 • Doğal Beyaz
 • Oniks
 • Sis
 • Kanyon
 • Altın
 • Volkanik Siyah
 • Manto Taşı
 • Lodestar
 • Sundance
 • Ironstone
 • Yosemite

Daich – Tezgâh üstü kaplama kiti

Kaplama Setinin Uygulanması

Peki bu kaplama setini uygularken bir uzman olmalı mısın? Ya da bir usta mı çağırmalısın gibi soruları şöyle yanıtlayabiliriz.

Bu ürünü ek bir uzmanlık alanı gerekmeden herkesin kullanabileceği şekilde üreten firmalar genel açıklamalarında “Basitçe boya gibi harmanlanmış bir taş karışımı” diye açıklıyor. Bu yüzden çekici bir sonuç elde etmek için özel bir araç ya da sanatsal beceri gerekmediğini iletelim. Yani hiçbir şekilde berbat ederim diye şüpheye düşmeyin veya endişelenmeyin “Bir nokta kirlenirse düzeltmek için yüzeyi biraz fırçalayın veya boya ile düzeltmeye çalışın ya da parmağınızı biraz tutun

Tezgahınızı yenileştirmenin üç aşaması aşağıdaki gibidir;

 1. Yapıştırma astarı üzerine rulo
 2. İki kat boya sürün
 3. Ertesi gün vernik uygulayın

Peki süreç ne kadar sürüyor?

İyi bir hafta sonu eğlencesi olduğunu söyleyebiliriz.

Kit içindeki kaplamalar 30 dakika kadar kısa bir süre içerisinde hızlı ve kuru bir şekilde sürülür. Astar ve Taş kaplama adımları genellikle birinci günde tamamlanır ardından ertesi gün şeffaf kaplama uygulayarak iki gün içinde tüm sürecin tamamlanması sağlanır.

Giani – Tezgâh Üstü Boya Seti

Giani – Tezgâh Üstü Boya Seti

Giani tezgâh boya kitleri, cansız görünen tezgâhınız için bir başka çözüm yolu olabilir. Giani firmasında çalışan Ami Gruenenfelder “Mevcut tezgâhınız üzerine resim yapabilir ve bunları doğal taş görünümüne dönüştürebilirsiniz.” Diyor. Bunun basitçe üç aşamalı bir işlem olduğu da açıklıyor ve kullanımına yönelik “İlk önce siyah astar sürün daha sonra üç ilgili mineral rengine sünger uygulayın ve son olarak rulo ile boyama işlemini tamamlayın.” Diyor.

Giani – Tezgâh Üstü Boya Seti

Kit tüm boya ve uygulamaları ilk satın alımda paket dahilinde içeriyor ve bir kit yaklaşık 35 cm kare uzunluğunda oluyor. Giani Granite su bazlı olduğundan düşük kokulu ve kullanımı güvenlidir. Mevcut tezgahınızı boyadığınız için Giani’nin kiti önceki lekelerinizi, yanıklarınızı veya çiziklerinizi de gizler. Parlak, dayanıklı, otomatik sınıfı akrilik üst kaplama ile yeni tezgahınızı da yine ilk günkü gibi korur.

Tezgah kiti şu renk modellerini içermektedir.

 • Mermer
 • Çikolatalı Kahverengi
 • Sicilya Kumu
 • Bombay Siyahı
 • Beyaz Elmas
 • Slate

Giani – Tezgâh Üstü Boya Seti

Giani Tezgah Üstü Boya Nasıl Uygulanır?

 • Gerekli uzmanlık düzeyi nedir? sorusunu Gruenenfelder “Kitlerimizi boyama becerisi olan herkesin yapabileceği basit talimatlardan oluşan bir boya projesi olacak şekilde tasarladık.” Diye açıklıyor. Gruenenfelder: Yazılı talimatlara ek olarak, belirli nasıl yapılır videoları da izleyerek destek alabileceğinizi söylüyor. Boya, tabakalı olduğundan istediğiniz görüntüye ulaşana kadar oldukça fazla kez boyayabileceğinizi hatta damar bile ekleyebileceğinizi söylemekte fayda var.

Gruenenfelder: Herhangi bir sorununuz olursa ya da birisinin işlem boyunca size yol göstermesini istiyorsanız, satın alım yaptığınız müşteri hizmetlerini telefonla arayabileceğinizi, canlı destek (sohbet) hattı üzerinden bilgi alabileceğiniz hatta son çare olarak mail atarak talimatları daha detaylı içeren bir e posta alabileceğinizi iletiyor.

Bu işlem ne kadar sürüyor?

Ortalama bir insan bir hafta sonunda işlemi tamamlayabiliyor. Gruenenfelder “Asıl boyama süreniz yaklaşık dört saat, kurutma süreniz yaklaşık 16 saat olacak” diyor. Ve yine ekliyor “Tipik olarak, cuma günü hazırlanmaya başlanır ve alan astarlanır, mineral boyaları süngerle alırsınız ve cumartesi günü ilk kat boyayı uygular ardından son kat boyayı uygular ve pazar günü de temizlersiniz.” Diyor.

Giani – Tezgâh Üstü Boya Seti

Haziran ayında, Gianni ayrıca ahşap tonunda yakılmış ahşap pigmentler ve akrilik reçine ile yapılmış bir tezgâh modelini de piyasaya süreceklerini iletiyor. Neme ve çizilmeye karşı dayanıklı olacak bu model de çok tutulacak gibi görünüyor.

Yorumlar (1 )
Ziyaretçi Resmi
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsunuz. Yorumu Gönder
Tüm Yorumlar
 • Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi - 5 yıl önce

  ucuz dekorasyon fikirleri diye aratıp geldim ama fiyat bulamadıktan sonra nasıl anlayacağım? buradaki dekorasyon kitlerini nereden bulabilirim? ve fiyatları nedir yardımcı olursanız çok sevinirim.

  0
  Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsunuz. Cevapla