İsteğiniz Yapılıyor.
Giriş Yap
Hakkımızda Künye Gizlilik Şartları Yardım İletişim

Netflix, Video İzlemenin Daha İyi Bir Yolunu Test Ediyor - bannygo.com

Netflix, Video İzlemenin Daha İyi Bir Yolunu Test Ediyor

Abone Ol Google News Logo
Zafer Ogün Sefer
665933 kişi okudu
5 5

Geçtiğimiz aylarda, Bunu ilk olarak Chrome tabanlı, Google ürünü olan Youtube’da görmüştük, bu geliştirme ile birlikte Opera ve benzeri bazı tarayıcılarda bunu kendi browser’larına entegre etmiş gibi görünüyor.

Youtube Popout

Film izlerken farklı bir şeyler yapmak istemediğiniz sürece Netflix'i masaüstünde izlemek her zaman en iyisidir. Fakat bazı işlerinizi bitirirken Netflix anime’niz için vakit ayırmakta isteyebilirsiniz.

Bu noktada hem video oynatıcıyı hem de diğer uygulamaları görünür kılmak için karmaşık bir dizi pencere ayarlama ve yeniden boyutlandırma işlemi gerekiyordu. Netflix’de bunu bir şekilde geliştirmeye başladı. Şirket yakın gelecekte bu özelliği duyuracak gibi görünüyor.

Tabi bazı masaüstü kullanıcıları tarafından şu anda görülebilen bir teste dayanarak.

Az sayıda Netflix kullanıcısı, masaüstünde video izlerken yeni bir pop-out oynatıcı seçeneği gördüğünü söyledi. Bu pop-out oynatıcı tam olarak göründüğü gibi- tarayıcı sekmesinden kurtulan ve kendini ekranın küçük bir bölümüne indirgeyen bir tür video oynatıcı penceresi.

Netflix Popout

Açılır oynatıcı, diğer pencerelerin üstünde görünür durumda kalır ve kullanıcının onu bir köşeye yerleştirmesini veya bulunduğu yerde hareket ettirmesini sağlar. Bu, video oynatıcı sekmesini tarayıcı penceresinden ücretsiz olarak manuel olarak açma ve ardından manuel olarak yeniden boyutlandırma gereksinimini de ortadan kaldırır.

Yeni pop-out oyuncunun kısa bir tanıtımı, bir süre önce Netflix'ten bu seçenekle ilgili biraz eğlenceli bir yanıt alan Engadget tarafından yayınlandı: 'Bu sadece bir test' yazan bir görüntü. Şu anda kaç tane masaüstü kullanıcısının testi gördüğü belirsizliğini koruyor.

Netflix Test Resmi

Netflix düzenli aralıklarla platformunda testler yapıyor- birçoğunun yıllar geçse de uygulanmadığını gördük- fakat birçoğu da testler sonucunda duyurulmuştu.

Şirket geçmişte testleri hurdaya çıkarmıştı bu yüzden, bu sonuncuyu da başlatmaya devam edeceğine dair hiçbir garanti yok.

Yorumlar (1 )
Ziyaretçi Resmi
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsunuz. Yorumu Gönder
Tüm Yorumlar
 • Profil Resmi
  erkan - 5 yıl önce

  Netflix'in bunu tamamlaması lazım, artık modern bir web çağımız var. Ve insanlar eğlencelerini kesinlikle bir işle uğraşırken yapıyor. En basitinden gelir gider notlarımı classic müzik eşliğinde tutuyorum. Yada Kitap okurken slow bişeyler açıyorum.

  0 Yanıtla
  Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsunuz. Cevapla