İsteğiniz Yapılıyor.
Giriş Yap
Hakkımızda Künye Gizlilik Şartları Yardım İletişim

Netflix, Gelecekteki Dizilerinde Sigara İçme Tasvirlerini Azaltma Sözü Verdi - bannygo.com

Netflix, Gelecekteki Dizilerinde Sigara İçme Tasvirlerini Azaltma Sözü Verdi

Abone Ol Google News Logo
Ella Switiz
652231 kişi okudu
5 5

2 Temmuz’da, Truth Initiative, televizyon programlarında sigara kullanımının “neredeyse kaçınılmaz” hale geldiğini iddia eden bir rapor yayınladı.

Netflix Dizilerinde Sigara sahnelerinin artışı

Örgüt, özellikle Stranger Things gibi Netflix orijinallerinde yer alan sigara ve elektronik sigara ürünlerinin gittikçe daha fazla gösterildiği bir dizi popüler gösteriyi de dile getirdi.

Buna karşılık, Netflix bazı içeriklerde bu betimlemeleri azaltma sözü verdi.

Truth Initiative, Netflix programlarının, herhangi bir yayın programından daha fazla sigaraya davet içeren sahneleri olduğunu iddia ediyor, kuruluş bunu bir kez daha 2019 için analiz etti.

Netflix orjinallerinde gösterilen sigara ve benzer ürünler içeren sahnelerin ( özellikle gençlik dizilerinde ) geçmiş sezonlara göre 3 kat daha fazla olduğunu tespit etti.

Önceki yıllara göre artış tespit edildi.

Örgüt, 2018 çalışmasında, Netflix orijinal programlarında 15 ila 24 yaş grubuna hitap eden dizilerde toplam 299 sigara sahnesi olduğunu söyleyerek, Aynı gösterimlerin 2019 yılında 866 rakamına yükseldiğine vurgu yaptı.

Netflix Dizilerinde Sigara sahnelerinin artışı

Benzer şekilde, yayın ve kablo gösterilerinde de, 2018 yılına göre tütün görüntülerinde yaklaşık 2,5 kat artışla benzer bir artış bulundu. Bu artış, son yıllarda, en azından 2015’te düşen rakamlara göre göre oldukça arttı. Televizyon sahnelerinde gösterilen yayınların yüzde 79'u tütün imgesini içeriyordu. Buna karşılık 2016-2017 sezonunda gösterilerin yüzde 92'si bu betimlemeleri yapmıştı.

Bununla birlikte, Stranger Things, Orange is the new black, Daredevil ve Fuller House da dahil olmak üzere bir dizi Netflix şovu incelendi. Kablolu gösteriler arasında Big bang theory, The Walking Dead ve Modern Family de yer aldı .

Rapora cevaben, Netflix Variety'ye gelecekteki orijinal TV-14 ve altındaki puanları gösterdiğini ve PG-13 ve altındaki notların artık vaping veya sigara içmeyeceğini söyledi. Ancak, tarihsel veya olgusal doğruluk için gerekli olan durumlarda bir istisna olacağına da vurgu yaptı.

Yorumlar (0 )
Ziyaretçi Resmi
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsunuz. Yorumu Gönder