İsteğiniz Yapılıyor.
Giriş Yap
Hakkımızda Künye Gizlilik Şartları Yardım İletişim

Nasıl Milyoner Olunur? Zengin Olmanın Püf Noktaları (Sırları) - bannygo.com

Nasıl Milyoner Olunur? Zengin Olmanın Püf Noktaları (Sırları)

Abone Ol Google News Logo
Zafer Ogün Sefer
665519 kişi okudu
5 20

Pek çok insan milyoner olmayı arzu ediyor, ama bu hedefe ulaşmak için kendilerini yeterince zorlamıyorlar. Milyarder olmanın zenginler için yeni bir hedef olduğu günümüzde, milyoner olmak ortalama bir Ahmet için mümkün bir olasılıktır ve çoğunlukla iyi yönetim, mantıklı düşünme, sabır ve sürekli hesaplanan riskler söz konusudur. Bu konuyu belirli başlıklar altında inceleyelim.

Başarıya hazırlanmak

Kendine somut hedefler koy.

Kendine somut hedefler koy.

İyi bir hazırlık, milyoner olmak isteyen biri için büyük çabalar söz konusu olduğunda mutlak bir zorunluluktur. Ve hedeflerinizi gözlerinizle görebilecek kadar somut ve ölçülebilir seçmelisiniz.

 • Belki de milyoner statüsüne 30 gibi bir yaşta ulaşmak istiyorsun.
 • Ya da belki ilk hedefin 2 yıl içinde tüm borçlarını kapatmak.
 • Daha büyük hedefleri daha küçük hedeflere ayırmayı dene, örneğin: Hedeflerinizden biri yıllık bazda büyümekte olan bir işletmeye sahip olmaksa, ilk ay içinde bir iş modelini başlatma hedefi ile başlayın.

İyi bir eğitim alın.

İyi bir eğitim alın.

Üniversiteyi hiç tamamlayamayan birkaç milyoner ve milyarder örneği olmasına rağmen, istatistikler eğitim ve servet arasında bir bağlantı göstermektedir.

Eğitim seviyeniz ne kadar yüksek olursa, sizin için daha fazla fırsatın kilidi açılır ve milyoner olma şansınız da artar.

Sağlığına dikkat et.

Sağlığına dikkat et.

Para kazanmak ve hayatınızda daha fazla para yaratan iyi kararlar almak için sağlığınızın iyi durumda olması gerekir. Formda kalmaya çalış, iyi beslen ve vücuduna iyi bak. Milyoner olma taahhüdünü devam ettirmek için gereken enerjiyi ve kaynakları size sağlayacak olan sağlığınızdır.

İnatçı ol.

İnatçı ol.

Başarı, başarısızlıklardan sonra ayağa kalkma yeteneğini gerektirir. Bir milyon ve daha fazlasını yapmanın en iyi yollarını bulmaya çalıştığınızda birçok başarısızlık yaşayacaksınız. Bu ortalama bir maaş alma ya da patronun emirlerini her gün karşılamakla ilgili değil. Milyoner olmak için, her zaman başarılı olmayacak kararlar almaya hazır olmalısınız. Ancak risk alınmazsa, o zaman başarı potansiyeli de gerçekleşmeyecektir.

Kendine olan güvenini kontrol et.

Kendine olan güvenini kontrol et.

Düşükse, şimdi kurma zamanı. Yüksek ya da iyi bir özgüven, milyoner olmak için size yardımcı olacak temel özelliklerden biridir. Ancak bunun sizi geciktirmesine izin vermeyin. Yapana kadar ve kendinden emin olana kadar ne kadar pratik yaparsan o kadar çok iyi bir özgüven sahibi olabilirsin. İlk zamanlarda zengin bir mentor seçip onun sahte bir kopyası bile olabilirsin.

Bunu yapanların tavsiyelerini okuyun.

Bunu yapanların tavsiyelerini okuyun.

Başarılı olanların bilgeliğinden faydalanmak asla size zarar vermez, ancak planlama ve hazırlık aşamasında yakalanmamaya dikkat edin. En önemli adım harekete geçmek. Ancak, diğer milyonerlerin tavsiyelerini okumak için biraz zaman harcayın. Okumak için işte size birkaç uygun kitap;

 • Thomas J. Stanley, Yanındaki Milyoner (2004) ve Zengin Oyunculuk Yapmayı Durdurun ve Gerçek Bir Milyoner Gibi Yaşamaya Başlayın (2009)
 • Alexander Green, Gitmiş Balık Portföyü: Akıllı Ol, Zengin Ol ... Ve Hayatına Devam Et

Yürüyüşe yürüyen bir akıl hocası bulun ve tavsiye alın.

Yürüyüşe yürüyen bir akıl hocası bulun ve tavsiye alın.

Kendini çoktan milyoner olmuş insanlarla kuşat. Günlük hayatında birkaç yerde bulunabilirler, milyoner bir mentorun kişisel olarak birçok alanda çevrimiçi nasıl para kazanabileceğinizi size gösterebileceği özel bir çevrimiçi kulüp bile vardır.

Paranızı Yönetmek

Harcamalarını bırak ve tasarruflu ol.

Harcamalarını bırak ve tasarruflu ol.

Bu milyoner olmanın kilit unsurlarından biri. Ya tasarrufta paran var ya da parayı giderlerin için çok fazla kullanıyorsun. Milyoner olmayı hedefliyorsanız, her ikisine de sahip olamazsınız. Milyonerlerin çoğu (1 milyon ila 10 Milyon dolar serveti olan) hiper-harcama yapmadan çok verimli ve düşük maliyetli bir yaşam sürmektedir. Şunlar senin için tavsiye olabilir;

 • Gelirlerinin altında yaşa. Yaşam durumunuz için oldukça iyi bir kural, örneğin; aylık maaşınızın üçte birinden fazlasını kiraya ödemek iyi bir harcama değildir.
 • Kaliteli kıyafetler alın ancak ederinden fazla ödemeyin. Bir takım elbise için seviyene göre 800 liranın üzerinde para harcamaman gerekir.
 • Ucuz saatler, mücevherler ve aksesuarlar kullanın.
 • İhtiyacınız olmayan şeyleri almayın.
 • Sıradan bir markanın güvenilir ama uygun fiyatlı bir otomobilini sürün.
 • Prestij ve lüks markalardan kaçının. Telefonunuz iPhone XS Max olmak zorunda değil.
 • *Kendinizi başkalarıyla kıyaslamayı ve harcama yaparak bunlara ayak uydurmayı denemeyi bırakın. (Oldukça önemli)

Tasarruflarla tanışın.

Tasarruflarla tanışın.

Kredi kartını en üst düzeye çıkarmaya ve fazla tasarruf etmemeye alışkın biriyseniz, yaşamınızın herhangi bir aşamasında milyoner olmakta zorlanacaksınız. Tamamen para biriktirmek için bir tasarruf hesabı açarak başlayın ve düzenli olarak eklemeler yapın. Bu, faturaları ödemek ya da günlük harcamalarınızı kullandığınız hesabınızdan ve kartınızdan farklı bir hesap olmalı ve tercihen iyi bir faiz oranına sahip bir hesap olmalıdır.

 • Bir tasarruf hesabına sahip olmak, paranızı sizin için çalışmaya ayarlayabileceğiniz birçok yoldan biridir. İlk para yatırma işleminiz, faizle, ek olarak para yatırmanıza gerek kalmadan zaten büyür. Farklı banka hesapları ve gelir türleri için internetten ya da bankanızı arayarak bilgi alabilirsiniz.
 • Para tasarrufu iyi bir disiplin gerektirir. Kendi disiplininizden uzaklaşan kötü alışkanlıklarınız üzerinde çalışarak zaman geçirin. Eşyaları biriktirmek yerine tasarruf ederek veya dikkat çekici tüketim yoluyla başkalarına göstererek başarabileceğiniz şeylere odaklanın.

Hisse senetlerine yatırım yapın.

Hisse senetlerine yatırım yapın.

Bireysel hisse senetleri için, hali hazırda ürünlerini veya hizmetlerini kullandığınız ya da satın aldığınız şirketlerin hisse senetlerini tercih edebilirsiniz. Hisse senetlerine yatırım yapmanın en iyi yollarından biri bir yatırım kulübüne üye olmaktır. Aynı şekilde düşünen arkadaşlarınızla bir tane oluşturmayı bile deneyebilirsiniz. Fakat hisse senetleri satın almak için hangi yolu seçerseniz seçin, ilk önce gerçekten sağlam ve iyi bir finansal tavsiye alın. Şirket hakkında önce itibarlarını ve başarı kayıtlarını sonra mali durumlarını kontrol edin. Gelecek haberlere yönelik aksiyon almak bu işin püf noktası.

İşte size araştırmanız için hisse senetleri uzmanı bir adam.

Warren Buffett

Tam adı, Warren Edward Buffett, Amerikalı iş adamı, hisse senedi yatırımcısı ve iyi bir hayırseverdir. 20. Yüzyılın en başarılı yatırımcılarından biri olarak gösterilmektedir. Berkshire Hathaway yatırım şirketinin CEO’su ve en büyük hissedarıdır. Net serveti an itibariyle: 84.9 Milyar USD (2019 Haziran)

Yatırım fonları satın alın.

Yatırım fonları satın alın.

Yatırım fonları diğer yatırımcıların yatırımlarıdır. Bir yatırım fonuna sahip olduğunuzda, ortak yatırım içindeki menkul kıymetlere (hisse senetleri, tahviller, nakit) sahip olursunuz. Yatırım fonları ile paranızı diğer yatırımcılarla birleştiriyor ve yatırımınızı çeşitlendiriyorsunuz.

İşe başlarken

Bir işe karar verirken ne istediğinizi değil, insanların neye ihtiyacı olduğunu görün.

Bir işe karar verirken ne istediğinizi değil, insanların neye ihtiyacı olduğunu görün.

Her zaman insanların ihtiyaç duyduğu şeyler olacak ve iyi yapılmadıkları sürece bir yenisi daha piyasaya girecek. Çöp toplanması, Enerji yaratma, Sağlık ve ölmekte olan endüstrilere ürün sağlama vb. şeyler için araştırma yapın. Müşterilerin bu sektöre duyduğu ilgi ve kesinliği göz ardı edilmemelidir. Ürün ve hizmetlerinizi en iyi ve en uygun fiyata benzersiz bir şekilde satmak için hazırlıklı olan ve elinden geleni yapan bir işletme kurmayı planlayın.

Olumlu bir başlangıç yapın.

Olumlu bir başlangıç yapın.

“Doğru başlangıç yapmak” bu konu hakkında oldukça fazla konuşma, içerik ve bilgi mevcut. Fakat önemli kriterlerden bir tanesi sağlam bir sermayeye sahip olmasanız dahi almanız ya da yapmanız gereken zorunlulukları yapmanız. Eğer bunlardan kaçarsanız bir süre sonra yine başınızı ağrıtacak büyük sorunlar olarak karşınıza tekrar gelecek. Örneğin, kendine her gün giyilebilen, insanlarla tanışmaya hazır ve kendinden emin, hazır hissetmeni sağlayan harika bir takım elbise giymelisin. Yine ofisini de bu şekilde hazır tuttuğundan emin olmalısın. Başlangıçta size yardımcı olacak bazı fikirler:

 • Başkası tarafından döşenmiş, temizlenmiş ve paylaşılmış ofisler kiralamayı düşünün. Maliyetleri düşürmek için yalnızca çalışanların ihtiyaç duydukları zamana karşılık ödeme yapmayı tercih edin.
 • Kendi Ofisiniz varsa, mobilyaları kiralamayı deneyin veya müzayedede ucuza alın.
 • Sürekli güncellenmesi gereken her şeyi kiralayın. Bilgisayarlar bu grupta bir numaradır. Sıklıkla bozulabilirler.
 • Personel harcamalarını en başından itibaren sıkı ve kontrol altında tutun.
 • Ekonomide uçmamak için, uzak bağlantı görüşmelerinde Skype ve diğer çevrimiçi sanal konferans formlarını kullanın.
 • Çevreye duyarlı olun ve kullanılmayan eşyaları her zaman kapatın. Gezegeni ve ruhunu bu yönde kurtarabilirsin. Böylece huzurlu çalışırsın.

Başlangıçtaki işinizde kartal gözüyle nakit akışını izleyin.

Başlangıçtaki işinizde kartal gözüyle nakit akışını izleyin.

Bu, takıntının kaliteli olduğu tek bölümdür. Her kuruşun önemli olduğunu unutmayın ve tasarruf edilemiyorsa veya işinizden gelecek dönemde geri çevrilemiyorsa (KDV Tutarının geri döndürülmesi gibi) bu para başka birinin cebinde kalıyor demektir. İşte size paranızı daha kontrollü kullanmak için birkaç tavsiye:

 • İşinizin uygulanabilirliğini ihmal etmeyin. Çalışmayanlara daima dikkat edin ve mümkün olan en kısa sürede düzeltin.
 • Gündemi ihmal etmeyin, zaman çizelgesi, vergi, küçük para, fatura vb. gibi bir işletmeyi yönetmenin temel kısımları için zamanınızı boşa harcamayın. Belirli saatlerde düzenli çalışan ve bunlarla başa çıkabilecek birini kullanın.
 • Şimdi ya da sonra borçla bir dönemde karşılaşacaksın. Bununla başa çıkmayı öğren ve ne kadar erken karşılaşırsan o kadar iyi.

İşinizi sevmeleri için farklı ve tatlı noktanızı bulun.

İşinizi sevmeleri için farklı ve tatlı noktanızı bulun.

Bunun için sadece üç kriter var. Öncelikle, size özgü olan veya en azından benzersiz bir değer katabileceğiniz güçlü yanlarınızı öğrenin. Sonrasında sektörel bir pazar bulun. Öneri yapmak isteyen insanlara karşı açık görüşlü olun ve bu kişilerin sunduklarınız için para ödeyeceklerinden emin olun.

Markanızı tanımlayın.

Markanızı tanımlayın.

Marka, insanların sizin ve işiniz hakkında sahip olduğu inanç sisteminden başka bir şey değildir. İnsanlar, sahip oldukları belirli bir sorunu çözeceğine inandıkları biri veya bir şirketle iş yapmak isteyeceklerdir. Bu sorunun çözümü olarak görülmelisin.

İş modelinizi oluşturun.

İş modelinizi oluşturun.

İş modeliniz ya yüksek kalite ya da yüksek kolaylık içermelidir. Yüksek kalitede çok para ödeyecek daha az müşteriniz olacak. 1 milyon dolar kazanabilmek için her biri 10.000 dolar olan 100 müşteriye ihtiyacınız var. Yüksek kolaylık varsa, size çok az miktarda ödeme yapan birçok müşteriye sahip olacaksınız. 1 milyon dolar kazanmak için her biri 10 dolar ödeyen 100.000 müşteriye ihtiyacınız var.

Çıkış stratejinize karar verin.

Çıkış stratejinize karar verin.

1 milyon dolar kazanmanın en basit yolu, bir işletme, satabileceğiniz bir varlık yaratmaktır. İnsanlar genelde bir işletmenin yıllık kazancının iki katını ödemelidir. Bu, yılda 500.000 dolar kazanan bir işletmenin 1 milyon dolarlık ürün satışı yapması anlamına gelir. Bu da, ayda yaklaşık 40.000 dolarlık ürün satışı anlamına gelir.

Mevcut müşterilerinizden daha fazla kar elde edin.

Mevcut müşterilerinizden daha fazla kar elde edin.

Gelirinizi arttırmanın en hızlı yolu, mevcut müşterilerinize daha fazla ürün veya hizmet satmaktır. Daha fazla değer katmanın yollarını bulun ve mevcut müşteri tabanınıza ürün ve hizmetler sunun.

Sistemleri kurun ve ölçeklendirin.

Sistemleri kurun ve ölçeklendirin.

Bu, gelir artışınızı büyük ölçüde hızlandıran sırrın tamamıdır. 100 dolara satılan bir ürününüz varsa ve reklam için harcanan 50 doların sürekli bir satış sağladığını biliyorsanız, büyük bir Pazar seçtiğiniz sürece, kazanan bir modeliniz olur. Amaç kazancınızı ve marka değerini çoğaltmak.

Harika insanlar işe alın.

Harika insanlar işe alın.

Yılda 60.000 dolarlık bir gelirden milyonlarca dolarlık bir işletmeye gitmenin en büyük yollarından biri harika insanları işe almaktır. Bu yüzden bütün büyük şirketler takım oluşturma ve liderlik üzerine yoğunlaşıyor. Harika bir takıma sahip olmanın tek yolu harika bir lider olmak.

Yorumlar (10 )
Ziyaretçi Resmi
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsunuz. Yorumu Gönder
Tüm Yorumlar
 • Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi - 5 yıl önce

  türkiye de asla işe yaramayacak bilgiler bütünü

  0
  Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsunuz. Cevapla
 • Profil Resmi
  tolga1 - 5 yıl önce

  Tüm söylediklerinize katılmakla birlikte efsane yatırımcının söylediği şu sözü de kenara bırakalım. "Harcandıktan sonra kalanı biriktirmeyin, birikimi kerana ayırdıktan sonra kalanı karcayın." Warren BUFFETT

  0 Yanıtla
  Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsunuz. Cevapla
 • Profil Resmi
  mia.khalifa - 5 yıl önce

  Harika insanları işe almak konusuna tamamen katılıyorum. Doğru insanlar sizi zaten zengin eder. Bir keresinde Sabancıydı sanırım demişti "ben servetimi doğru insanlara verdiğim yüksek maaşlara borçluyum"

  0 Yanıtla
  Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsunuz. Cevapla
 • Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi - 5 yıl önce

  @mia.khalifa sabancıyı bilmemde para avıcısı güzel bir film kendini kontrol edebilmekte bu işin sanatı eğer alkole vs kirli işlere girersen erken iflas eder çökersin seni sevgilin bile terkeder filmde olduğu gibi.

  0
  Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsunuz. Cevapla
 • Profil Resmi
  garfield01 - 5 yıl önce

  @mia.khalifa @erkan “Birileri bugün gölgede oturuyorsa, uzun zaman önce birileri ağaç ektiği içindir.” Warren Buffett

  0
  Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsunuz. Cevapla
 • Profil Resmi
  erkan - 5 yıl önce

  @mia.khalifa İnsanlara düşük maaş vererek zengin olacağını sananlara acıyorum. Çünkü bütün servetimi doğru insanlara verdiğim yüksek maaşlara borçluyum. -SAKIP SABANCI +++

  0
  Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsunuz. Cevapla
 • Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi - 5 yıl önce

  Sonuçta, neden para biriktirmeyi tercih edeceğiniz üzerine oturup uzun uzun konuşmanız gerekir. Uzun vadeli hedeflerinizin ne olduğunu, tasarruf etmeye çalıştığınız para ile ne yapacağınızı düşünün. Hayat tamamen tasarruf değildir ve bu işler oyun olmadığından harcamalar için biraz para bırakmak iyi fikirdir.

  0
  Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsunuz. Cevapla
 • Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi - 5 yıl önce

  Borsa yatırımı için bilgiler, Şirketin web sitesini bulun ve yıllar içinde ortaya çıkacak incelemelere, çıkacak ürünlere ve büyüme tablolarına bakın. Ardından, bir bankanın yatırım / ticaret aracı yoluyla, bir finansal / yatırım danışmanı aracılığıyla veya hatta doğrudan çevrimiçi ticaret sitelerini kullanarak bir yatırım şekli seçin. İlk önce bol miktarda araştırma yapın. Küçük miktarlar yatırın kazancınıza ve tecrübeninize yönelik miktarı büyütün.

  0
  Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsunuz. Cevapla