İsteğiniz Yapılıyor.
Giriş Yap
Hakkımızda Künye Gizlilik Şartları Yardım İletişim

İnternetten Yapılabilecek 10 Pratik İş Fikri - bannygo.com

İnternetten Yapılabilecek 10 Pratik İş Fikri

Abone Ol Google News Logo
Hamza Durmuş
650321 kişi okudu
5 1

İnternetten yapılabilecek işler listesini sizler için hazırladık, İnternetten para kazanmak istiyorsanız eğer bu faydalı içeriği okumanızı tavsiye ederim. Yeni dünya düzeni ve oluşan iş fikirleri sayesinde bilgisayar önemli bir yere oturmuş durumda dünyada ki tüm insanları bir arada buluşturan internet sayesinde bir çok ekmek kapısı oluştu,hep beraber internet üzerinden yapılacak 10 müthiş iş fikrine hep beraber bakalım.

İnternet Sitesi Satışı - Alımı Yapmak

İnternet Satış

Alışveriş çılgınlığı günümüz çağının reddedilemez bir parçası artık sanal dünya'da milyonlar dönüyor diyebiliriz internet adeta yeni bir dünya ve ticaret pazarı oluşturmuş oldu. Tüm ticari firmaların artık internet ortamında pazarı yani sitesi bulunuyor ,bunlardan biride amazon sitesi çünkü bu tarz firmalar dev petrol şirketlerini bile geride bıraktı diyebiliriz

Hedef Kitleniz Çok Geniş Farkında Olmalısınız

İnternet sitesi satışı yaparak para kazanabilirsiniz ve bu günümüz dünyasında oldukça yaygın bir durum istediğiniz her alanda hangi yönde uzmanlığınız bulunuyorsa o yöne rahatça yönelebilirsiniz çünkü herkez bu dünya'nın içinde bulunuyor ,örneğin bir dükkan açtınız müşteri portföyünüz bellidir daha ileriye gidemezsiniz ve uzun yıllar esnaflık yapmak zorunda kalırsınız ama artık öyle değil internet sayesinde dünyada bir çok kişiye ulaşma fırsatı buluyorsunuz.

Kodlama Öğrenin

Evet kodlama öğrenmelisiniz bol bol site yapıp satışa sunabilirsiniz veya hiç bilmiyorsanız başkasından alıp üstüne artı değer koyarak satış yapabilirsiniz fikirler size kalmış sadece hedefinize odaklanın.

SEO Dosyaları Hazırlamak

SEO Hazırlamak

Seo yani ''Arama Motoru Optimizasyonu'' SEO diyip geçmeyin her internet sitesi sağlam bir SEO 'ya ihtiyaç duyar bu tamamen sizin yeteneğiniz ve bilginize kalmış Ne kadar iyi SEO hazırlarsanız o kadar iyi sonuçlar alırsınız, SEO web sitelerinin değerini arttırır ve arama motorlarında üst sıralara çıkmasına yardımcı olur yani bu sayede ziyaretçi sayısını arttırırsınız , SEO web sitelerini arama motorlarının daha iyi tanımasına veya taramasına ön ayak olur sitenizin tanınmasını istiyorsanız mutlaka bir SEO ya ihtiyacınız var demektir. Bu işi yapmayı öğrenebilirsiniz ve bir çok müşteriye hizmetlerinizi aktarabilirsiniz.

SEO, Arama Motorlarında sitelerin veya sayfaların üst sıralara çıkarılmasına yönelik yapılan çalışmaları kapsar.

Çektiğiniz Fotoğrafları Satarak Para Kazanmak

Fotoğraf Çekerek Para Kazanmak

Bu İnternet Evreninde Mesai Saatleri Yok Unutma Yanlış duymadın evet tamda okuduğunuz üzere çektiğiniz size ait orjnal fotorafları satma imkanını buluyorsunuz. Güzel bir fotoğraf makinesi ile bu işe başlayabilir birbirinden güzel manzara ,doğa resimleri çekerek internet üzerinden satışa koyabilirsiniz bu fotoğrafları satabilmeye imkan sağlayan internet siteleri bulunuyor. Ayrıca Çektiğiniz her fotoğrafı dünya pazarına sunuyorsunuz ve dünyanın heryerinden müşteri ağına sahip oluyorsunuz kesinlikle denemelisiniz, Fotoğraf çekmenin zevkini yaşayabilir ve bunu gelire dönüştürmek sizin ellerinize kalmış. Bu fotoğrafları satabileceğiniz dünyada iki büyük pazar sitesi mevcut Shutterstock ve İStockPhoto artık tezgahınız parmaklarınızın ucunda.

Video Düzenleyerek Para Kazanma

Video Düzenleyerek Para Kazanmak

Günümüzde önemli bir yere sahip olan tanıtım filmleri veya kişisel video'lara montaj yapılmak zorunlu hale geldi demek lazım, videolar daha güzel görünsün diye herkezin bu işi yapabiliyor olması gerekirmi bilinmez ama kesinlikle öğrenmeniz gerekiyor bu iş tam bir sanat ve yaratıcılık işi herkez anlamaz ama anlayanda boş durmaz günümüz dünyasının en çok ihtiyaç duyulan biri meslek alanı anlatmış olduğum gibi Video Editörlüğü bence hemen öğrenmeye başlamalısınız.

Blog Sitesi Oluşturmak

Blog Sitesi Oluşturma

Artık neredeyse herkezin bir blog sitesi macerası olmuştur ister günlük olarak ister seyahat notlarınızı güzel bir şekilde internet ortamına aktarabilirsiniz ve bu işten Google üzerinden kazanç elde etmeniz mümkün hem gezi videoları ile hem güzel resimler ile kendi sitenizi oluşturup birden fazla insana ulaştırmayı düşünebilirsiniz. Blog siteleri neye ilginiz varsa ister bir meslek alanı bir hobi veya kişisel konular hangisini seçerseniz seçin size kesin olarak geri dönüşü olucaktır diyebiliriz.

Dublaj Yaparak Para Kazanmak

Dublaj Yapmak

ABD 'de neredeyse hergün bir film çıkıyor biliyormuydunuz evet bunlara dublaj yapmak büyük bir beceri ister kısa filmlere ister uzun metrajlı filmlere sesinizinde verdiği güzellik ile dublaj yaparak para kazanma şansınızı kaybetmemelisiniz.Yaptığınız Dublajları iyi paralara satabilir ve bu sektörde ünlü biri haline gelebilirsiniz. Türkiye'de bir çok dublaj sanatçısı bulunuyor bu değerli isimlerin arasına girmek sizin ellerinizde.

E-Ticaret Yaparak Para Kazanmak

E-ticaret yaparak para kazanmak

Geldik en önemli konulardan birine haydi millet artık esnaflar ,dükkanlar sizi saalerce ayakta bekleten müşteriler yok artık tüm dünya sizin müşteriniz, bir çok e-ticaret sitesi mevcut bunlara üye olup ister kendi ürünlerinizi ister aldığınız ürünleri pazarlayabilirsiniz ve üstelik kargo hizmetleride artık İnternet üzerinden satışa odaklanmış durumda bu işin üstesine giderseniz uzun yıllar boyunca tanınan bir mağaza haline geliceksiniz.

Hedef Kitlenizi Seçin

Ürün Şablonunuzu Belirleyin

En iyi Hizmeti Vermeye Çalışın

E-ticaret işinin geleceği sizi ileride çok zengin bir hayat yaşamanıza olanak tanıyabilir kolları sıvamaya şimdiden başlayın.

Sosyal Medya , İnstagram ve Youtube Üzerinden Para Kazanmak

Youtube'dan para kazanmak , Sosyal Medyadan para kazanmak

Sosyal Medya siteleri insanların içinde bulunduğu bir gece kulübü veya bir stadyum kalabalığın olduğu her yerde para vardır ne kadar çok tanınırsanız saygı ve itibarı kazanırsınız ve ün gelir. Bu sitelerde kendinizi tanıtarak reklamlar yaparak tahmin edemeyeceğiniz mevlalar kazanma ihtimaliniz çok yüksek hemen sosyal medya'ya giriş yapmayı deneyin, bir google hesabından başlamanız sizin için daha iyi veya bir kitap yazarak bunu sosyal medya sitelerinde insanlara tanıtabilirsiniz istediğiniz her alanda üne kavuşma şansınız var daha ne bekliyorsunuz hemen oturduğunuz yerden kalkın bakalım.

Online Dersler Vermek

Online Ders Vermek

Bir konuda bilginiz varmı o zaman bunu mezara götürmeyin karete, yabancı dil ,web tasarım veya müzik hangi konulara eğiliminiz varsa bunu insanlara öğretebilirsiniz hemde ücret karşılığında ister gitar kursu verin ister başka bir ders verin bu size kalmış dünyada bir çok kurs siteleri bulunmakta ve bunlardan biride udemy isimli kurs sitesi. Bu sitelere kendi bilginizi kitapçıklar halinde yükleyebilir ve bunu belli bir para karşılığında satabilirsiniz, Artık kursiyer arama sıkıntısı yok haydi öğretmenler ekran başına.

Film veya Video Çevirisi Yapmak

Çeviri Yaparak Para Kazanmak

Bir den çok farklı bilgi ve eğitim yabancı dil kullanarak internet ortamına aktarılıyor ve bir çok kişi dil bilmediğinden dolayı bu videolardan bir şey anlayamıyor , bu tarz faydalı içeriklerin çevirisini yapabilirsiniz hem birden çok insana faydanız dokunucaktır hem de size gelir kapısı açılacaktır. Dünyada en çok revaşta olan işlerden biri olan çeviri işi tam size göre internet üzerinde sayısız yabancı veriler mevcut sadece ingilizce değil farklı dillerdende çevirilerek yaparak kendinizi dünyaya tanıtabilirsiniz.

Yorumlar (0 )
Ziyaretçi Resmi
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsunuz. Yorumu Gönder