İsteğiniz Yapılıyor.
Giriş Yap
Hakkımızda Künye Gizlilik Şartları Yardım İletişim

İmperator: Rome İlk İzlenimler - bannygo.com

İmperator: Rome İlk İzlenimler

Abone Ol Google News Logo
Hamza Durmuş
651686 kişi okudu
5 10

İmperator Rome duyuruldu paradox firmasının geliştirdiği son oyunlardan bir tanesi diyebiliriz. strateji severler için yeni bir dünya ve bu muhteşem oyunun keyfini çıkaracaklar, bizde siz değerli okurlarımız için İmperator Rome'yi inceleme fırsatı bulduk. Arkanıza yaslanın ve bu harika oyunun tadını çıkarın.

İmperator Rome İnceleme

2008 yılında geliştiriren Europa Universalis Rome isimli oyunun ardılıdır diyebiliriz. Oyun Roma İmperatoru Alexander'ın hem doğuda hem'de romanın kuruluşuna kadar geçen dönemlerde İmperator Rome sizi bu eşsiz serüveni yaşamaya davet ediyor. Paradox Studio tarafından geliştirilen oyunun direktörü Johan andersson olmuştur. 2018 yılında PDXCON etkinliğinde duyurulmuştur.

Oyun MÖ 300 senesinde başlıyor ve harita iberya'dan doğu asya'ya kadar uzanıyor diyebiliriz, Paradox oyunlarının en temel özelliklerinden olan oynanış ve tüm ülkeleri kontrol etme özelliği bu oyunda'da mevcut, 7500 den fazla şehir bulunduran bir harita mevcut karakter kontrolünden tutun nufus sistemine ve yeni savaş teknikleri oyuna kazandırılmış. Bizzat kendim bir Europa Universalis hayranı olarak bu oyunun ayrıntılı olması hoşuma gitti diyebilirim, paradox serileri her zaman ilgimi çekmiştir aslında. Çoğu strateji oyunlarında olan sadece ordu kur ve komşu devlet ile uğraş mantığı bulunmuyor tamamen iç dinamiklerin kontrolüde siz oyuncuların kontrolüne verilmiş durumda, oyunda değişik inanç sistemli karakterli birimler mevcut buda halklarınız üzerinde bir etki kurabilir bu fonksiyonların yönetimi tamamen size ait isyanlar çıkabilir hatta generaller bile size isyan edebilir. Nufus sisteminde her devlette farklı inanç ve kültürden insan olduğunu söylemek gerekiyor eski çağlı devletlerin çoğu monarşi ile yönetildiği için bu durumların önemli olduğunu söylemek gerekir.

İmperator Rome İnceleme

Oyunda oynanabilir savaşlar bulunmuyor bu belki sizin için eleştirel bir konu olabilir fakat paradox bu kadar yeterli zamana sahip olmadıklarını gerekçe gösterti. oyunda politika yapma yasama yapma politik olaylara müdahale etmek gibi fonsiyonları geliştirerek daha global bir oyun haline getirmiş yani savaşmak yerine ülke ve devlet yönetme sistemine ağırlık vermişler bu aslında benim hoşuma daha çok gitti bende bir strateji sever olarak bu tarz oyunları daha çok oynuyorum diyebilirim. Rome oyunları sizinde bildiğiniz gibi total war serileri ile tanınmıştır, gerçekten çok iyi oyunlar olduğunu herkez bilir çünkü savaş simulatörüne sahipti bu oyunda savaş simulasyonu yok fakat devlet yönetmeyi ve strateji yapmayı öğreniyorsunuz günümüzde çoğu oyun ve gamer buna dikkat eder oldu ve bu tarz oyunların sayısı her geçen gün artıyor diyebilirim. Strateji oyunlarının her zaman ayrı bir yeri vardır superpower 2 ve master of the world tarzı oyunları oynayan arkadaşlarımız bu oyunu sevicektir bir diğer oyun olan europa universalis oyununu oynamınızı şiddetle tavsiye ederim. Son olarak oyunun harita grafikleride oldukça iyi diyebilirim

Yorumlar (1 )
Ziyaretçi Resmi
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsunuz. Yorumu Gönder
Tüm Yorumlar