İsteğiniz Yapılıyor.
Giriş Yap
Hakkımızda Künye Gizlilik Şartları Yardım İletişim

GTA 6 - Oyun Severler İçin İnanılmaz Bir Deneyim Sunmaya Hazırlanıyor - bannygo.com

GTA 6 - Oyun Severler İçin İnanılmaz Bir Deneyim Sunmaya Hazırlanıyor

Abone Ol Google News Logo
Zafer Ogün Sefer
658246 kişi okudu
5 15

İşte size birçok sorunuzu cevaplayacak harika bir içerik GTA 6’dan ne bekliyoruz? GTA 6 nerede ( yeni map hangi bölgede) geçecek?  ve bu oyun ne zaman çıkacak? gibi sorulara detaylı haberler ile açıklamalar, hadi başlayalım.

Rockstar Games Read Dead Redemption 2 oyunu ile gündemlerinin ne olduğunu açıkça belirtmişti, fakat bu serinin tamamlanması üzerine artık GTA 6 yoluna hızlıca girebilir ve GTA serisinin en kaçınılmaz oyununu düşünmeye başlayabilirler.

GTA 6 - Grand Theft Auto 6

Rockstar’ın bir sonraki hamlesinden nasıl bu kadar emin olabiliriz?

Grand Theft Auto 5, dünyadaki en başarılı oyunlardan biri oldu ve hala GTA Online’dan zevk alsak da, piyasaya çıktığından bu yana neredeyse 6 yıl geçti. Bu da yeni bir oyunun sadece birkaç yıl (veya daha az) uzaklıkta olduğu anlamına geliyor.

Kesin olarak söyleyebileceğimiz şey, 2019’da GTA 6’nın çıkış tarihini görmeyeceğimiz ve bu yüzden umutlarınızı arttırmamanız yönünde. İnternet üzerinden yayılan sahte Pop-up reklamlardaki aldatmaca yayınlanma tarihlerinden sonra, Rockstar bize gelecek yıl boyunca oyunu görmeyeceğimizi bildirmek için harekete geçti.

Detaylar zeminde ince olabilir, ancak bu bizim kişisel zevkiniz için söyleyebileceğimiz en iyi dedikodu, söylenti  ve gerçeği bir araya getirmemizi engellemez.

Daha fazla uzatmadan işte GTA 6 hakkında şimdiye kadar bildiğimiz her şey.

ŞUNLARI KOVALAMAYI BIRAK
 • Bu İçerik Nedir ? Grand Theft Auto serisinde beklenen bir sonraki oyun.
 • Ne Zaman Yayınlanacak? İnternetin en büyük gizemi bu (ama 2019 yılında olmayacak)
 • PC’de Oynayabilir miyim? Her ikisi de GTA 4 ve GTA 5 PC’de oynanmak üzere hazırlandı. Yüksek ihtimalle serinin bu oyununda da aynı şeyi göreceğiz.

GTA 6 Çıkış Tarihi: Oyunu ne zaman oynayabilirim?

Red Dead Redemption 2’nin yayınlanması ile artık bu tartışma serbest oldu diyebiliriz, yakın zamanda yapılacak bir GTA 6 duyurusunun uzak olmadığını da söylemekte fayda var. Ama biz bu tarihi çalmak için bir süre bekleyeceğiz.

Bazı haberlere göre, önceki oyunlara göre çok daha anlamlı ve çarpıcı olacak Grand Theft Auto için 2020’ye kadar bekliyor olabiliriz. Rockstar, GTA 5’in çok oyunculu bileşeni olan GTA Online’a 2013 yılından bu yana düzenli güncellemeler yapılmasını destekledi.

Şimdi, Rockstar, Red Dead Online’ın sorunsuz çalışmasına odaklanmakla meşgul olabilir, Oyun bilindiği gibi şuan da çevrimiçi beta modda.

Saygın endüstri analisti Micheal Pachter’e göre, oyun 2022 yılına kadar çıkmayabilir?

Gaming Bolt ile yaptığı röportajda Pacther, 2021 tarihli bir ilanın 2020 ilanına göre çok daha iyi bir senaryoya sahip olacağını düşündüğünü 2022 tarihli bir ilanın ise üst düzey bir yapım olacağını da iletti.

Temel olarak, yakın bir zamanda GTA 6 ile ilgili güncel haberleri beklemek iyi bir düşünce olmayabilir. Oyunun babası rolünde olan Grand Theft Auto 5’in piyasaya çıkma modelini takip etmesinin daha mantıklı olacağını düşünüyoruz, böylece yeni neslin rahatça oynaması ve bir 10 yıl daha yeni oyun yapmamaları anlamına gelir, ki bu da Rockstar Games’i daha üst bir seviyeye taşıyabilir.

GTA 6 Oynanış Videosu, Fragman, Trailer : bunlardan birini ne zaman izleyebilirim?

GTA 6 - Grand Theft Auto 6

Rockstar Games hakkında söylenebilecek en önemli şeylerden biri de son derece gizli ve sır dolu bir şirket olmasıdır. Birisi ciddi şekilde batırmadıkça hiçbir oyun haberi firma isteği olmadan oyun stüdyosundan çıkmaz.

Sadece Rockstar’ın GTA 5 ve Red Dead Redemption 2 ile yaptıklarına bir bakın. Her iki oyun için ilk fragmanı çıkarmadan birkaç gün önce bir duyuru yayınladı.

Eğer bir GTA 6 Fragmanı varsa, bunu bileceksiniz çünkü internet patlayacak ve ilk haberi size vermeye çalışacağız. Ama dediğimiz gibi yakın zamanda bir tane beklemiyoruz.

GTA 6 Haberleri Ve Söylentileri Hakkında Şuana Kadar Ne Biliyoruz?

Bir söylenti kaçağı mı var?

Bu kesinlikle büyük bir tutam tuz almak için uydurulmuş haberlerden biridir. Ancak yeni bir sızıntıya göre, Grand Theft Auto 6 önceki hayranların gözde konumlarına geri dönecek, Red Dead Redemption 2’den ilham alacak ve mevcut neslin konsollarında oynama imkanı sunacak.

Comic Book aracılığıyla yapılan bir gönderiye göre, GTA 6, liberty City ve Vice City de dahil olmak üzere kullanıcıların birçok büyük şehir arasında seyahat etmelerine izin verecek. Poster ayrıca meşhur bir çeteye katılmadan ve büyük Mafyaları tekmelemeden önce küçük bir uyuşturucu kaçakçısı olarak başlandığını iddia ediyor.

GTA 6 - Grand Theft Auto 6

Görevler

Bu noktada, muhtemelen önceki oyunlara göre çok daha iyi şeyler bekliyoruz, Rockstar’ın bir not programlama pozisyonu için çalıştığını söylemekle birlikte oyunu da geliştirmeye başlamak için hazırlandıklarını umuyoruz, ancak bu muhtemelen sadece umut verici bir düşünce olabilir.

Vice City hakkında bilinen rapor

En önemli GTA 6 söylentilerinden biri de Youtube kanalı THE KNOW’dan geldi. İçerideki bir kaynağın GTA 6’nın 2021 – 2022 yılları arasında geleceğini ve Project Americas kod adı altında geliştirildiğini belirtti.

Bu kod adının anlamı görünüşe göre, oyuncuların oyunda ABD ile Güney Amerika arasında uçabilecek olmasıdır. Ancak aksiyonun çoğu eski harita da gerçekleşecek. Bu kaynağın oyunun büyük ölçüde Vice City’de (Miami’nin Rockstar versiyonu) belirleneceği iddiasıyla birlikte, Narcos ve Tom Cruise’un yapımlarında yer alan aksiyon sahneleri popülaritesine odaklanacak. Amerika şirketi olan Rockstar Games özellikle 80’ler ayarını tutturabilirse bu söylentilerin gerçeğe dönüşebileceği çok aşikar.

Rockstar’dan hiçbir yorum yapılmamışsa, bu söylentiler söylenti olmaktan başka bir şey olmaz. Ancak serinin pek çok taraftarının Vice City için sahip olduğu özel düşkünlüğü ile göz ardı edilmeyecek bir teklif olduğunu kabul edebilirler.

GTA 6 kesinlikle geliyor, Fakat Henüz Fikir aşamasında olabilir?

Evet GTA 6 ile ilgili bildiklerimiz henüz başlangıç aşamasında olsa bile geliştirme için atılmış fikirler olduğunu söyleyebiliriz. Rockstar başkanı Leslie Benzies 2013’te Develop dergisi ile yaptığı röportajda oyun hakkında birkaç söz söyledi.

Benzies “Oyunun bu versiyonun da neler olacağını bilmiyoruz, ancak bazı düşüncelerimiz var.” Dedi.

Tamam bu büyük bir haber değil ama kesinlikle doğrudan bir kaynaktan sağlam bir bilgi parçası.

GTA 6 - Grand Theft Auto 6

Benzies, Rockstar’da yaratıcı meyve sularının nasıl aktığı hakkında ne düşündüğünü konuşmaya devam etti.

“Yapmak istediğimiz şeyler için yaklaşık 45 yıllık bir fikre sahibiz” Dedi. “Ve doğru olanları seçeceğiz “şeklinde ekleme yaptı.

“İlk önce fikirlerden geliyor, ayarlanacak yer ilk soru, Daha sonra görevleri düşünüyoruz. Los Angeles’da Newyork veya Miami’den farklı birşeyler arıyorsun.”

“Harita ve Hikâye bir araya geldiğinde hikâyenin nasıl yürüdüğüne bakabiliyor ve temel bir akış ile kendinizi misyonun içine katabiliyorsunuz” Dedi.

Rockstar’ın GTA 6’yla ne yapmak istediğine dair pek çok fikri olmasına sevindik doğrusu. Bu onları bir çeşit organize sisteme ayırdığını ve oyunu bize daha iyi bir oyun deneyimi sunacaklarını umuyoruz.

GTA 6 haritası, GTA 6 nerede geçecek?

Henüz herhangi bir somut rapor olmamasına rağmen, her bir çevrimiçi söylentilere ve sulu dedikodulara dikkat ettiğimizde GTA 6’nın haritasının kesinlikle büyük önem taşıdığını görüyoruz.

Harita büyüklüğü ile ilgili Şehir büyüklüğünde bir haritan bahsetmiyoruz bile, potansiyel olarak Birleşik Devletlerin tamamı hakkında konuşuyoruz.

Bazı söylentiler, GTA 6’nın ABD bütününü kapsayabileceğini ve şehirler arasında yolculuk süresini kısaltan bir tür ışınlama sistemi ile mesafe sorununun çözülebileceğini öne sürüyor.

Rockstar Games’in 70 yaşlarında bir karakteri olabileceğine dair inanılmaz heyecan verici söylentiler bile mevcut.

GTA 6 - Grand Theft Auto 6

Ancak GTA 6’yı Rockstar Games’in İngiliz evine biraz daha yaklaştıracak bir Londra söylentisi de var.

Söylentiler aslında şirketin kurucu ortağı Dan Houser’in yorumuyla başladı.

“Şu anda, GTA’nın DNA’sının çağdaş, Amerikan, ve İngiliz olduğu sanılıyor. Çünkü olan buydu ama bu mutlaka bunlarla sınırlı değil, biz de önceki yapımlarda bu şekilde ilerledik, Tabi ki şimdiye kadar.”

Rockstar Games kaynakları, Londra’nın potansiyel bir GTA ayarı olarak söylenen ABD dışındaki tek yer olduğunu öne sürüyor.

Paramız için, yukarıda belirtilen söylentilere bağlanan kartlarda Vice City’e geri dönüş olduğunu düşünüyoruz. The Know’dan gelen son bir söylentiye göre 80’lerde Vice City’ye geri dönmenin aslında görevlerde olduğu ve oyuncuların görev sırasında güçlerinin artabileceği yönünde. Bu söylentiye göre oyuncular oyunda çok ilginç ve tamamen yeni bir harita ile Vice City ve Güney Amerika arasında hareket edebilecekler.

GTA 3 üçlemesi Liberty City, Vice City ve San Andreas olmak üzere üç noktada yapıldı. Bu aynı zamanda üç farklı yere de yerleştirilmiş olan Grand Theft Auto oyununu yansıtıyordu. En yeni Grand Theft Auto oyunları olan GTA 4 ve GTA 5 şimdiye kadar Libert City ve San Andreas’ta kuruldu. Bu Vice City’nin henüz yeni oyunlar tarafından keşfedilmemiş tek yer olduğu anlamına geliyor.

Şu anki tek soru Rockstar’ın seti tamamlamaya baştan başlamayacak olması.

GTA 6 Söylentileri

Bir kadın kahraman

GTA 5 için bir kadın kahraman olup olmadığı sorulduğunda, üç erkek kahraman yerine Rockstar kurucu ortağı ve baş yazar Dan Houser, 2013’te The Guardian ile yaptığı röportajda bir kadın başrolün olmayacağını söylemişti.

Houser “Bu sefer gerçekten düşünmedim” Dedi ve ekledi. “Yapamayacağımızı yada yapamayacağımızı söylemek doğru olmaz. Bu karakter kümesi tamda bize geldi: X ve Y’yiz Z’ye ihtiyacımız var. Bir kontrol listesi çıkarmaya çalışmıyorduk – bunun size inanılır ya da ilgi çekici gelip gelmeyeceğini bilmiyoruz. Göreceğiz.

Gelecekte, kadın bir başrol ile oyun yapabilir miyiz? Tabii ki. Fakat henüz bunun için doğru oyunu bulamadık, ancak her zaman düşündüğümüz şeylerden biri.

Bu oyun için doğal gelmiyordu, ancak kesinlikle gelecekti doğru oyun için doğru temaslarla harika olabilir. Ancak GTA 5 için ilk ortaya çıkan doğal fikirlerden biri buydu. Fakat düşünmek istediğimiz temaları gösterecek karakterler erkek olmalıydı.

Olabilirlik: Güçlü. Hayranlar Grand Theft Auto oyununda bir kadın kahraman için uzun süre bize mail atıp bunun uğruna çok uzun süre çarpışmışlardı. Öldürülen fahişelerden biri kahraman olsaydı çok ilginç bir değişiklik olabilirdi.

GTA 6 - Grand Theft Auto 6

Bir kadın kahraman Eva Mendez ve Ryan Gosling söylentileri oldukça heyecan verici, ama daha fazlası da var.

Listede bir de erkek ipucu var ve “True Love” filminde ödül olan kızların aşık olduğu adam Ryan Gosling’den başkası değil.

Olabilirlik: Şüpheli, GTA özelikle oyun endüstrisi dışında inanılmaz derecede ünlü olan büyük bir oyun franchise’ıdır. Bu nedenle bazı büyük isimlerin dahil edilmesi mümkün olabilir. Ancak pek ikna olmadık.

Sanal gerçeklik için tam destek

Sanal gerçeklikte şimdiki yıllarda GTA 6’nın çıkış tarihi ile VR’de bütün bir GTA oyunu oynayan devasa sıçramalar görmediğimiz takdirde çoğu kullanıcı için şimdilik hayal gibi duruyor.

Hızlı tempolu, aksiyon dolu ve uzun seanslarda oynanan bir VR GTA (en azından şu anki haliyle) işe yaramazdı.

GTA 6 - Grand Theft Auto 6

Zaman yolculuğu ya da başka bir Fütüristik dalgalanma

GTA 6 için çok büyük bir haritanın mırıldanılması ile birlikte, zaman yolculuğunun oyunun önemli bir parçası olduğu konusunda bazı söylentiler de var.

Evet cidden.

Bu bahsettiğimiz Saints Row değil, ama görünüşe göre GTA 6’ya fütüristik bir büküm gelebilir.

Christian Today tarafından yayınlanan bir söylentiye göre – gerçekten oyun oyunculara “bir saniye içinde gerçekleşen ışınlanma tadını verecek.

Olabilirlik: Tamamen saçma. GTA oyunlarında çok eğlenceli yan görevler var, ancak ana oyun teknisyeni olarak seyahat etmek için zamana sahip olmak sadece Rockstar’ın DNA’sında yok.

Ayrıca ChristianToday’in ekran görüntüsü, kaynağı veya herhangi bir kanıtı da bulunmuyor. Bu yüzden kesinlikle şüpheliyim.

Polis ya da suçlu olarak oynamak

GTA 6’nın hikayesi için bir başka potansiyel, polis ya da suçlu olarak oynama kararına sahip olmanızdır. Veya en azından GTA 6, GTA 5’in çoklu kahraman özelliğini benimsediğinde, oynadığınız karakterlerden biri polis olabilir.

Olabilirlik: Güçlü. Bu çalışmayı tamamen görebiliriz. Özellikle de Trevor tarzı bir karakter oynuyorsanız ve diğerinin bir polis olduğunu düşünürsek çıkabilecek potansiyel kargaşa oldukça eğlenceli olabilir.

Yorumlar (6 )
Ziyaretçi Resmi
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsunuz. Yorumu Gönder
Tüm Yorumlar
 • Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi - 4 yıl önce

  grand theft auto VI VS grand theft auto IV

  0
  Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsunuz. Cevapla
 • Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi - 5 yıl önce

  GTA 6 isterse 300 lira olsun o oyunu alıp bitireceğim. gerçek hayat gibi görüntüler olacağı söyleniyor. bunu da yazıda ele alsaydınız keşke, birebir yapay zeka ile gerçek yüzler kullanılacak diye duydum. Doğruysa off bekleyemiyorum galiba.

  0
  Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsunuz. Cevapla
 • Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi - 5 yıl önce

  Koymadığını bir tek GTA 6 Kurulum dosyaları kalmış :) elinize sağlık resmen arşiv niteliğinde bir yazı.

  0
  Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsunuz. Cevapla
 • Profil Resmi
  Halilemre.x.x - 5 yıl önce

  Gerçekten çok detaylı anşatmışsınız fazlasıyla bilgilendim.

  0 Yanıtla
  Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsunuz. Cevapla
 • Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi - 5 yıl önce

  Helal olsun size GTA hakkında bu kadar detaylı başka bir içerik okumamıştım.

  0
  Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsunuz. Cevapla