İsteğiniz Yapılıyor.
Giriş Yap
Hakkımızda Künye Gizlilik Şartları Yardım İletişim

Google Takvim Çöktü (Şimdi Mükemmel Bir Bahaneniz Var) [Güncelleme] - bannygo.com

Google Takvim Çöktü (Şimdi Mükemmel Bir Bahaneniz Var) [Güncelleme]

Abone Ol Google News Logo
Zafer Ogün Sefer
650322 kişi okudu
5 5

Bugün nerede olmak istediğinizi, kimlerle buluşmanız gerektiğini sizin için ayarlayan Google Takvim’in dünya çapında yaygın kesintileri yaşadığını bilmek sizin için kötü bir haber olabilir.

Google, bu sabah takvimlerine erişemediklerini bildiren bir kullanıcı raporunu kabul etti ve bu sadece sorun olduğunu söyleyen adama ait bir sorun değil. Google’ın söylemediği şey dünya çapında oluşan bir sorun. Bununla birlikte birçok kişinin randevuları silindi yada kısa süre erişemediler, eğer istenmeyen bir randevudan çıkmak için bir bahane arıyorsanız, rica ederim.

Google Takvim

Google Takvim’e tarayıcı arayüzü veya uygulamalar aracılığıyla erişme girişimleri de yine aynı şekilde sonuçlandı. Web sayfası yüklenmiyor ve arka planda hiçbir şey senkronize edilmiyor. Tercih ettiğiniz takvim uygulamanızın yerel önbelleği varsa, elbette, daha önce kayıt ettiğiniz planlamaları görebilmeli ve bildirim alabilmelisiniz.

Ancak yeni randevular eklemek, yeni katılımcıları toplantılara davet etmek veya davetlere cevap vermek için olduğu gibi masanın dışında kaldı. Hem ücretsiz Google hesapları hem de ücretli Google Suite hesapları bu sorundan etkilendi.

Google’ın bu hatası insanları farklı düşüncelere sokmuş olabilir. Zira bir anlığına farklı Google ürünlerinin çevrimdışı olması durumunda olabilecekleri resmen tahmin etmiş olduk. Hem de bu Google’ın en iyi ürünü bile değilken.

E-posta, Google’ın hem bireylere hem de işletmelere sunduğu hizmetlerin en kritik görevi gibi görünse de gerçek şu ki çoğu insan iletişimde kalmanın birçok yolunu artık oluşturuyor. Gmail çökerse yada sorunlarla karşılaşırsa, her zaman bir anlık mesajlaşma servisine ihtiyaç duyacağız veya bunun yerine sadece SMS’e de geçebilirsiniz.

Ancak birkaç kişinin takvim yedeği var ve bu nedenle, günün geri kalanında “Ah, özür dilerim, Google Takvim bana hatırlatmadı” bahanesini kullanan çok sayıda insan olabileceğini düşünüyoruz.

Google, duruşma süresi raporlarını araştırdığını, ancak soruna neyin neden olduğunu henüz açıklamadığını söyledi. Ancak son haftalarda şirket için utanç verici çevrimdışı hizmetlerin tek sorunu bu değil. Ayın başlarında, Google Cloud sorunları yalnızca şirketin kendisinden (Gmail gibi) değil aynı zamanda Apple'ın bulutu, Snapchat ve diğerleri gibi üçüncü taraf hizmetlerini de engelledi. O sırada Google, kesinti nedeniyle “Doğu ABD’de yüksek düzeyde ağ tıkanıklığı” var açıklamasını yaptı.

Sorun ne zaman düzeltilecek?

Güncelleme: Google, çoğu kullanıcının hizmete erişemediğini doğrulayan Google Takvim kesintisinde bir durum güncellemesi yayınladı. Ayrıca tahmini bir restorasyon süresi verdi.

Google Takvim kullanıcılarının çoğunluğunu etkileyen sorunu 19/06/2019, 04:40’ta çözmeyi umuyoruz. Lütfen bu zaman diliminin bir tahmin olduğunu ve değişebileceğini unutmayın. Etkilenen kullanıcılar Google Takvim’e erişemiyor.

Güncelleme 2: 10:13'ten itibaren (PT), Google, Takvim ’in tüm kullanıcılar için tekrar çevrimiçi olması gerektiğini söylüyor:

Google Takvim’deki sorun çözülmeli. Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür diler, sabrınız ve sürekli desteğiniz için teşekkür ederiz. Lütfen sistem güvenilirliğinin Google’da en önemli öncelik olduğundan ve sistemlerimizi daha iyi hale getirmek için sürekli iyileştirmeler yaptığımızdan emin olun.

Yorumlar (1 )
Ziyaretçi Resmi
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsunuz. Yorumu Gönder
Tüm Yorumlar