İsteğiniz Yapılıyor.
Giriş Yap
Hakkımızda Künye Gizlilik Şartları Yardım İletişim

Google Haritalar Artık Hız Sınırı Ve Hız Tuzaklarını Gösterecek - bannygo.com

Google Haritalar Artık Hız Sınırı ve Hız Tuzaklarını Gösterecek

Abone Ol Google News Logo
Zafer Ogün Sefer
634000 kişi okudu
5 1

Google Haritalar, 40’tan fazla ülkede hız sınırlarını ve hız tuzaklarını görüntülemek için geçen ayın sonunda uygulamasını güncelledi. Bundan sonra, Silikon Vadisi’nde bulunan şirketin canlı bir hız ölçer yayacağını söyleyebiliriz.

Bu özellik varsayılan olarak açık ve kullanılabilir değildir. Güncelleme telefonunuza geldiğinde navigasyon ayarları bölümünden kolayca etkinleştirilebilir. Ve aktif edildikten hemen sonra yol üzerinde bulunan hız tuzaklarını ve sınırlarını görebilirsiniz.

Google Haritalar Hız Sınırı

Ne yazık ki, hız göstergesi henüz Android için çalışır bir halde değil gibi görünüyor. Platforma girmesi için de biraz daha beklememiz gerekecek.

Hız ölçer özelliği dünyadaki kullanıcılara önce yavaş yavaş yayılacak gibi duruyor. Bu özelliği kullanabilmek için Google Haritaların en son sürümünün Google Play üzerinden indirilmesi gerekiyor.

Önceki Google Haritalar güncellemeleri

Bir restoranın en popüler yemeğini öğrenin

30 Mayıs 2019: Google Haritalar, bir restoranın en popüler yemeğini bulmak için yeni bir güncelleme yaptı. Haritalar artık bir bulunduğunuz restoranın en popüler yemeklerinin hangisi olduğunu belirlemek ve bu lokantada yemek yiyenlerin “en iyilerin en iyisini” bulmalarını kolaylaştırmak için restoran konumunda atılmış fotoğrafları ve incelemeleri kullanabilir.

Ek olarak, Haritalar, seyahat eden restoran için önemli bir geliştirme olan yabancı dilde yazılmış yorumları da tercüme edebilir hale geldi. Farklı dilde yazılmış menüyü okuyamıyor musunuz? hiç problem değil Google Lens’teki yeni özellikler de size yardımcı olabilir.

Piksel telefonlarda artık AR ( Arttırılmış gerçeklik ) navigasyonu var.

7 Mayıs 2019: Google Haritalar AR navigasyonu, telefonunuzu yukarı tutarak ve arka kamerayı kullanarak, ekrana yerleştirilmiş oklar ve diğer bilgiler ile yürüyerek gezinmenizi sağlar. Bu yolla, Haritalar geleneksel yolla kullanılırken mavi noktanın (sizi temsil eden) doğru yöne gitmesi otomatik olarak sağlanır. Ve yol üzerinde çeşitli Sanal hayvanlar, cisimler, binalar görülebilir.

Bu özellik şu anda yalnızca San Francisco, Paris ve Londra’da gezinti işlevini kullanan Piksel kullanıcıları için yayındadır. Büyük olasılıkla zaman içinde dünya genelinde bulunan diğer büyük şehirlere de gelecek.

Haritalar yakınlarda bir ARABA şarj istasyonunun olup olmadığını gösterebilir.

23 Nisan 2019: Google, ABD ve İngiltere’deki elektrikli araba şarj istasyonlarının gerçek zamanlı olarak meşgul olup olmadığına kadar detaylı bilgi verebilir. Başka bir deyişle, fiziksel olarak herhangi bir istasyonun olup olmadığını görmek için bir istasyona gitmek zorunda değilsiniz. Sadece Google Haritalar’ı açın ve hızlıca görün.

Google Haritalar Hız Sınırı

80 İlde Lime Scooter ve Bisiklet kiralama bilgileri

4 Mart 2019: Google Haritalar şimdi Lime scooter ve bisiklet kiralama bilgilerini gösterecek. Bildirimler, yakınlarda bir bisikletin mevcut olup olmadığını, eğer kiralarsanız ne kadar bir sürüş yaptığınızı, toplam seyahat süreniz üzerinden sürüşünüzün ne kadar tutacağını tahmin eder.

Topluluk güncellemeleri

4 Ekim 2019: Google, Google Haritalar’a dört yeni özellik getirdiğini duyurdu. Bunların tümü işinizi daha verimli, kolay ve hepsinden daha eğlenceli hale getirme fikrine odaklandı.

Dört yeni özellik, yeni bir araç sekmesi, tek bir yolculukta farklı taşıma seçenekleri için karışık mod araç, ayrıntılı taşıma bilgileri, Spotify ve Google Play Müzik entegrasyonu ile müziğe daha hızlı bir erişim.

Google Haritalar’a yeni eklenen “Sizin için” sekmesi

28 Haziran 2018: Google, kullanıcıları evden çıkmaya ve yeni şeyler denemeye teşvik edeceğini umduğu birkaç yeni özelliğe sahip Google Haritalar uygulamasını güncelliyor. İlki, Google Haritalar uygulamasında ”Sizin İçin” adlı tamamen yeni bir sekmedir. Burada, kullanıcılara bölgelerinde yerlerin ve işletmelerin, özellikle de yepyeni olan veya Google’ın verilerine dayalı trend önerileri gösterilecektir. Yeni sekme başlı başına güzel biri özellik olsa da, bir akşam ne yapılması gerektiği konusunda bir fikriniz kalmadığında size tavsiye verme adına Google bir adım daha ileri gitti. ve “Akıllı Eşleştirme” adlı ücretsiz bir özellik ile makine öğrenme algoritmalarını uyguladı.

Kullanıcılar, kendi kişisel verilerine ve Google’ın bölgenizdeki konumlarla ilgili bildiklerine dayanarak sizin için öneriler yapmaya başlar ve bu yüz üzerinden bir not ile derecelendirilir.

Yorumlar (0 )
Ziyaretçi Resmi
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsunuz. Yorumu Gönder