İsteğiniz Yapılıyor.
Giriş Yap
Hakkımızda Künye Gizlilik Şartları Yardım İletişim

Gelecekte Para Kazandıracak Meslekler - bannygo.com

Gelecekte Para Kazandıracak Meslekler

Abone Ol Google News Logo
Hamza Durmuş
635454 kişi okudu
5 1

Gelecek yıllarda para kazandıracak işler hepimizin merak ettiği önemli bir konu olarak en başta geliyor, değişen dünya şartları ve teknolojinin sebep olduğu yenilikler sayesinde farklı iş kolları ortaya çıkmakta bizde bu iş kollarını inceleme fırsatı bulup size aktarmaya karar verdik.

Veri Analisti

Veri Analizi

Veri Analizi her geçen gün daha da önemli bir hale geldi, değişen dünya ve yükselen şirketlerin ihtiyaçlarını karşılamak rekabetinde artmasına neden oldu, Veri analizi mesleğinde veriler toplanır, bu verilerden çıkan sonuçlar ele alınır daha sonra kararı verecek olan kişiye sunulur ve karar almasında yardımcı bir rol oynamak esastır.

Veri Analisti İş Görevleri

Rapor Hazırlamak: Hem Şirketin iç dinamikleri hem de dış ilişkilerde bir müşteri veya bir iş ortaklığı ilişkilerinde hazırlanan raporlar oldukça önemlidir ve sanıldığı kadar kolay değildir. İstatistik ve Verilere göre hazırlanmakta olan bu raporlar en ince ayrıntısına kadar irdelenir.

Kilit Noktaları Belirtmek: Bir Analiz Hazırlarken en önemli unsurları açık ara fark yaratan verileri ön planda tutmak çok önemlidir. Belirli bir algoritmaya göre giden şirket dinamiklerini kontrol altına almakta oldukça yardımcı olan bir ayrıntı ince detayları fark etmekten geçer.

İşbirliği: Analizciler kendi başlarına çalışan kişiler değildir belirli bir şirkette görev alan bu meslek sahipleri veri hazırladıklarından dolayı şirkette çalışan diğer kişilerden rapor alabilir hatta almak zorundadır çünkü her durum veya kavram başka bir veriyi etkilemeye zemin hazırlar.

Analizci veri toplamak zorundadır gelişen dünyada bir çok veri sahası mevcut olmakla beraber sosyal medya veya benzeri unsurlar bu alanda başta gelmektedir.

Bilgisayar Mühendisliği

Bilgisayar Mühendisliği

Günümüzün ve Geleceğin asıl beyinleri bilgisayarlar dersek eğer  yanılmayız çok önemli bir mesleki alan ve dünya'da bulunan çoğu meslek gruplarında aktif rol oynayarak önemli bir yer barındırır. Bilgisayar bilimleri yazılım veya donanım gibi önemli alanlara hakimdir ve yükselen ve hiç durmayan teknolojik alan ise yazılım sektörüdür, her gün başka yeni yazılımlar piyasa çıkmaktadır ve bu alanda kariyer yapmış kişiler hem kendi işlerini hem de önemli şirketlerde çalışarak kendilerini geliştirebilir. Akıllı telefonların gelişmesi bilgisayar ve yazılım sektörüne verilen önemi gün geçtikçe daha da arttırmaktadır.

Uzay Madenciliği

Uzay Madenciliği

Dünya'nın gün geçtikçe büyümesi, artan nüfus ve azalan kaynaklar sebebe ile insanoğlu yeni yerler keşfedecektir. Gelecekte teknoloji'nin de gelişmesi ile uzayda yapılacak maden çalışmaları önemli bir sektör haline gelecek. Günümüzde bir çok malzemede kullanılan ham maddeler tükeneceği için bu ihtiyaçlar uzay madenciliğinden karşılanacağı tahmin ediliyor.

Elektrikli Araba istasyonu

Elektrikli Araba İstasyonu

Artık Yakıtla çalışan araba dönemi bitti, ne yazık ki Türkiye'de devam etse bile bazı noktalarda çoktan açıldı bile, arabalar günümüz teknolojisiyle beraber elektrikli bir hal kazandı ve ileride elektrikle çalışan araçlara dolum yapabilmek için bu istasyonlara yeterince ihtiyaç olacak.

Uzay Turizmi

Uzay Turizmi

Büyük bir sektör haline gelen turizm geniş bir alan barındırıyor, ama bu iş çok farklı bir hal almaya başladı aslında bu konuyu ilk Elon Musk ve Jeff Bezos gibi isimlerin ele aldığını söylemek gerekir. Uzay yarışları aslında Rusya ve ABD'nin yarıştığı 1960'lara kadar dayanıyor fakat turizm gibi bir faaliyet günümüzde gerçekcimi bilinmez, kesin olan şu ki gelecekte gezi turizminin büyük bir kısmı uzay alanında ortaya çıkabilir.

Robot Tasarımı

Robot Tasarımı

Robotlar artık iş alanlarında ve bireysel kullanılan cihazlara dönüştü hatta ileride evlerimize bile gelebilir bu makineler. Robot tasarımı gelecek dünyayı yakından ilgilendiren bir konu ve bu alanda çalışmalar hız kesmeden devam ediyor robot tasarımı, tamiri ve üretimi başlı başına bir uzmanlık konusu ayrıca yapay zekanın gittikçe gelişmesi bu mesleğin önündeki engelleri kaldırmaya bile başladı.

Kök Hücre Bankacılığı

Kök Hücre Eczaneleri

Sağlık alanında yapılan çalışmalar ve bu alanda harcanan milyonlarca para'nın elbette bir karşılığı olmalı, dünyada önemli bir sektör olan sağlık sektörü geliştikçe çeşitli hastalıklara çare bulmakta kolaylaşmaya başladı, fakat ilaçlar insan sağlığına zararları gün yüzüne çıktıkça ve maliyetler arttıkça gelecek dünya'da kök hücre bankaları ve bu alanda yapılacak tedaviler konuşulmaya başlandı. Şu an ameliyatlarda kullanılan hücre tedavileri bile başarılı sonuçlar vermeye başladı.

Yaşlı Bakım Hizmeti

Yaşlı Bakım Hizmetleri

Dünya Nüfusunun önemli bir bölümü yaşlılar oluşturuyor, Bu durum ileriki senelerde daha da artacağa benziyor. Yaşlı bakımı zahmetli ve zor bir iş, personel bulunması günümüzde bile oldukça zor dünya sektörleri arasında bu tarz hizmet alanları oldukça önemli hale gelmeye başladı bile.

Mobil Yazılım

Mobil Yazılım

Akıllı telefonlar ve onların işletim sistemleri gelişiyor her gün başka bir model telefon çıkıyor ve internetle beraber artık başka bir dünya'da yaşıyor olduk. Telefonlarda kullanılan uygulamalar ve yazılımlar gelecekte hatta günümüzde bile para kazanma konusunda çok önemli bir unsur oldu. Milyonlarca kişi akıllı telefonları ile uygulamalar deniyor ve bunları kullanılıyor.

Yabancı Dil Çevirmeni

Çevirmenlik

Sanayi ve üretimin yerini robotlar aldıktan sonra insanlar birbirleriyle iletişime ve etkileşime geçmeye başladı bile yabancı dil öğrenmek gerçekten olağanüstü bir meziyet bu yeteneğe herkes sahip olamayabiliyor ama sahip olanda boş durmuyor gerçekten rahat bir yaşam sürmek için bir kaç yabancı dil bilmek sizi farklı hissettirecek ve saygınlığınızı arttıracaktır.

Güneş Enerjisi

Güneş Enerjisi

Enerji sektörü dünya'nın yaşaması için olmazsa olmaz üretim ve sanayi'yi destekleyen bu tarz solar sistemler güneşten aldığı enerjiyi elektrik enerjisine dönüştürüyor ayrıca çevre dostu olan güneş enerjisi panelleri dünya'da gelişmiş ülkelerin neredeyse hepsinde en yaygın santral türü haline geldi, sayıları arttıkça verimliliğe' de o kadar artıyor.

Yorumlar (3 )
Ziyaretçi Resmi
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsunuz. Yorumu Gönder
Tüm Yorumlar
 • Profil Resmi
  Halilemre.x.x - 5 yıl önce

  Güzel olmuş ama bu meslekler türkiyede fazla yok.

  0 Yanıtla
  Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsunuz. Cevapla
 • Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi - 5 yıl önce

  Animatörlük'te eklenebilirdi, ben bayağı bu işten aylık 7000 lira civarı para kazanıyorum. Sadece After effect öğrenmek bile başlı başına sektörel bir talep demek.

  0
  Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsunuz. Cevapla
 • Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi - 5 yıl önce

  çok güzel ve faydalı bir yazı elinize sağlık ama malesef türkiye gibi ülkeler bu seviyeye çıkabilirmi tahmin etmesi zor.

  0
  Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsunuz. Cevapla