İsteğiniz Yapılıyor.
Giriş Yap
Hakkımızda Künye Gizlilik Şartları Yardım İletişim

Fortnite Sezon 10, Sizi Yeni Bir Ekran Kartı Almaya Zorlayabilir - bannygo.com

Fortnite Sezon 10, Sizi Yeni Bir Ekran Kartı Almaya Zorlayabilir

Abone Ol Google News Logo
Özge Betik
652176 kişi okudu
5 5

Epic Games, bazı Fortnite hayranlarını hayal kırıklığına uğratacağını açıkladı.

İlk olarak artık oyun, eski grafik kartlarını desteklemeyecek. Değişiklik ağustos ayındaki Fortnite Sezon 10 sürümünden başlayarak oyuncuların DirectX 11 veya daha üstünü destekleyen bir grafik kartına yükseltme yapmalarını gerektirecek şekilde yürürlüğe girecek. GPU'lar şu anda Fortnite için 'önerilen' olarak listelenmiştir, ancak bu yılın ilerleyen dönemlerinde yeni asgari şart haline gelecektir.

Fortnite Ekran Kartı Güncellemesi

Epic Games web sitesinde, minimum Fortnite sistem gereksinimleri şöyle sıralanmaktadır:

  • PC'de Intel HD 4000 veya Mac'te Intel Iris Pro 5200
  • Intel Core i3 2,4 GHz
  • 4 GB RAM
  • Windows 7/8/10 64-bit + Mac OSX Sierra (10.12.6+)
  • Mac bilgisayarları Metal API'yi desteklemelidir

Bununla birlikte, ideal olarak, oyuncuların önerilen sistem gereksinimlerini karşılayan bir bilgisayarı da şu özelliklere sahip olmalıdır.

  • Nvidia GTX 660 veya AMD Radeon HD 7870 eşdeğeri DX11 GPU
  • 2 GB VRAM
  • Intel Core i5 2.8 GHz
  • 8 GB RAM
  • Windows 7/8/10 64 bit + Mac OSX Sierra (10,13,6+)

21 Haziran Cuma günü yayınlanan bir güncellemede Epic Games, DirectX 11 grafik kartını PC'de minimum gereksinim olarak uygulamaya başlayacağını söyledi. Eski grafik kartlarını kullanan oyuncuların, oyunu dizüstü ya da masaüstünde oynamaya devam edebilmeleri için Fortnite Season 10'un geldiği zaman güncellemesi gerekir, aksi takdirde desteklenen oyun konsollarından birini kullanmaya geri dönmeleri gerekir.

Fortnite Sezon 10

Bu haberle birlikte, eski kartların desteklenmemesinin getirdiği sınırlamalar aslında o kadar şaşırtıcı değil. Hatta yeni sistem gereksinimleri korkunç derecede pahalı da görünmüyor.

Mevcut grafik kartınızın zaten bu gereksinimi karşılama şansı çok yüksektir- Birkaç yıl öncesine dayanan GPU modelleri, kullanılmış piyasada 20 dolar civarında satılan NVIDIA GeForce GTS 450 gibi desteği bile içermektedir.

Bu yüzden bilgisayarınız eğer ( biraz abartıyla ) 10 yıl önce aldığınız tarihi bir külüstür değilse, yüksek ihtimalle hala sorunsuz oynayabilirsiniz. Ama bazı FPS düşüşleri olabileceğini söylemekte fayda var.

Yorumlar (0 )
Ziyaretçi Resmi
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsunuz. Yorumu Gönder