İsteğiniz Yapılıyor.
Giriş Yap
Hakkımızda Künye Gizlilik Şartları Yardım İletişim

Adolf Hitler Hakkında Birbirinden Farklı 11 İlginç Bilgi - bannygo.com

Adolf Hitler Hakkında Birbirinden Farklı 11 İlginç Bilgi

Abone Ol Google News Logo
Hamza Durmuş
667985 kişi okudu
5 1

Tarihte bir çok kötü adam dünya üzerine geldi bunlardan biride Adolf Hitler. Bu bilgileri dünyayı daha güzel bir yer yapmak adına paylaşıyoruz.

Adolf Hitler dünya tarihinin en önemli kişilerinden biri diyebiliriz iyi anlamda tanınmayan bu şahsiyet tarihin en cani ve gücünü kötüye kullanmış bir diktatör olarak görülüyor. Kendi inançları, kini ve düşünceleri uğruna dünyayı ikinci dünya savaşına sürüklemiş ve çok sayıda soykırım ve katliam yapmıştır, dünya tarihini değiştiren bu önemli kişi hakkında ilginç bilgiler paylaşmaya karar verdik.

Adolf Hitler İle Eva Brown'un Evliliklerinden Bir Gün Sonra Hitler İntihar Etti

Hitler Eva Brown

Eva Brown ile evlilikleri hitlerin imajına zarar vereceğinden dolayı bunu yıllarca istememiştir. Sovyet ordusu Berlin'e dayandığı vakit Almanya'nın kaybedeceği kesinleşince iki isim evlenmeye karar verdiler, daha sonra Hitler intihar etti, Eva Brown ise siyanür hapı ile can verdi.

Hitler ve Din

Hitler ve Vatikan

Adolf Hitler ile Vatikan arasında süre gelen bir anlaşma yapıldı. Hitler Vatikan'dan kendi otoritesini tanımasını istedi. 1933 yılında Katolik Kilisesi ve Alman Devleti (Reich) bir anlaşma imzaladı. Anlaşmada Alman devleti Vatikan' ın değerlerine saygı göstermesi karşılığında Almanya'yı tanıyacaktı fakat daha sonra bu anlaşma gerçekleşmedi.

Hitlerin Yahudi Eserler Koleksiyonu

Hitlerin Yahudi Müzesi

Adolf Hitler bir zamanlar 'nesli tükenen ulus' isimli bir müze kurmayı düşünmüştür ve tüm Yahudi eserleri buraya koymayı istemiştir fakat bu müze hayal olarak kalarak asla gerçekleşmedi.

Eyfel Kulesi'nin Asansör Bağlantıları

Hitler Eyfel Kulesi

1940 senesinde Paris Almanya kontrolüne geçtiği vakit Hitler Eyfel kulesine çıkmayı düşünmüştür fakat Fransızlar savaşı kaybettiği zaman bu kabloları hitler kuleye çıkmasın diye imha etmişlerdir. Hitler 1000' den fazla merdiven çıkmamak için Eyfel kulesine çıkmamıştır.

Hitler Ve Kozmetik Sektörü

Hitler Kozmetik Sektörü

Adolf Hitler savaşa daha çabuk girebilmek ve daha çok para harcamak için kozmetik sektörünü kapatmayı düşünmüştür, Eva Brown 'u çok sevdiği için kozmetik sektörünü birden kapatmak yerine yavaş ve kademeli bir şekilde kapatmayı tercih etmiştir.

Hitlerin Sanata Bakışı

Hitlerin Ressamlığı

Hitler Sanat ve Resim yapmayı çok seviyordu hatta 1900'lü yıllarda Viyana' ya ilk taşındığı vakit Resim alanında bir kariyer hedefliyordu. Viyana sanat akademisine başvuran Hitler resim konusunda yetersiz bulunduğu için kabul edilmemiştir.

Almanya'nın Birinci Dünya Savaşında Mağlup Olması Hitleri Rahatsız Etmiştir.

Birinci Dünya Savaşı Almanya

Adolf Hitler Birinci Dünya savaşı sırasında ağır bir şekilde gaz saldırısına maruz kalmıştır. Savaşın sürdüğü esnada Almanya'nın teslim olması Hitlerin kızgınlığını arttırmış ve Almanya kendi lideri tarafından ihanete uğradığına inanmıştır.

İntihar Etmeyen General

İntihar Etmeyen General

Nazi Almanyası'nın Stalingrad cephesinde kaybetmesinin ardından Hitler ordunun komutanından intihar etmesini istedi, fakat general 'bu sıra dışı yaratık için kendimi vurmaya niyetim yok' diyerek 1943 yılında teslim oldu.

Hitler Futbolu Sevmezdi

Hitler futbolu sevmezdi

Hitler futbolu sevmezdi çünkü bu oyunda Almanlar kazanamıyordu ne kadar hile ve şikeye karışsa dahi Almanya'nın kazanacağı kesin olmadığı için bu oyunu hiç bir zaman sevmemiştir.

Hitleri Yargılayan Avukat

Hitler Mahkeme duruşması

Politik kariyerinin baş zamanlarında hitler mahkemeye çıktı ve Yahudi bir avukat tarafından 3 saat sorguya çekilmiştir. Nazi iktidarı sırasında avukat tutuklandı ve 5 sene boyunca işkence gördü daha sonra acılara dayanamayıp intihar etmiştir.

Hitlerin Atatürk Hayranlığı

Hitlerin Atatürk Hayranlığı

Hitlerin Atatürk hayranı olduğu bir çok araştırmacı tarafından dile getiriliyor hatta bir demecinde Hitlerin Atatürk hakkında 'Karanlıkta Parlayan Bir Yıldız' olduğu söylenir bu konu hakkında bir çok kitap yazıldı ve günümüzde de satılıyor ve ayrıca Atatürk, bir millet bütün vasıtalarından mahrum edilse dahi kendini kurtaracak vasıtaları yaratabileceğini bize ispat eden adamdır' sözü de gayet meşhurdur. Hitler kendi heykelini bir müzede ziyaret ederken o sırada Atatürk'ün heykeli de fotoğrafta yer almıştır.

Yorumlar (1 )
Ziyaretçi Resmi
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsunuz. Yorumu Gönder
Tüm Yorumlar
 • Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi - 3 yıl önce

  sağolun bilgilendirdiğiniz için ama ekonomi hakkında bir bilgi verilmemiş onu da eklerseniz çok güzel olur

  0
  Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsunuz. Cevapla