İsteğiniz Yapılıyor.
Giriş Yap
Hakkımızda Künye Gizlilik Şartları Yardım İletişim

2. Dünya Savaşında Gizemi Çözülememiş 7 Önemli Olay - bannygo.com

2. Dünya Savaşında Gizemi Çözülememiş 7 Önemli Olay

Abone Ol Google News Logo
Hamza Durmuş
661199 kişi okudu
5 1

Dünya'nın en kanlı savaşlarından olan 2. Dünya Savaşında gerçekleşen bir çok gizemli ve sıra dışı olay bulunuyordu bu olayları bu içeriğimizde ayrıntılı bir biçimde sunmaya çalışacağız

1 - Polis Memuru Heinrich Müller

Heinrich Müller

Nazi Almanya'sında Gizli polis teşkilatı (Gestapo)'nun yöneticisi ve aynı zamanda gizli bir üyesidir. Holokost (Yahudi) idamlarının veya kırımlarının baş sorumlusudur. Bir çok katliamda başrolde oynayan bu polis memuru Sovyetler'in Berlin'e girmesiyle Führerbunker'de görülen en son Nazi personelidir. Daha sonra kaçmayı başaran Müller ya Güney Amerika'ya kaçtı yada Sovyetler ile anlaşıp yaşamı bağışlandı, henüz bilinmiyor fakat kaçtığı sır perdesi hala çözülemeyen olaylardan biri haline geldi.

2 - Foo UFO Fighters

Foo UFO Fighters

İkinci Dünya savaşında sıra dışı olaylardan biri ise Amerikan savaş uçağı olan Foo Fighter isimli uçak takımının gökyüzünde ne olduğu belli olmayan cisimler tespit etmeleriydi, Ufo'lar uçakların isminin Foo Fighters olmasında önemli bir etken olmuştur.

3 - Blutfane Bayrağı

Blutfane Bayrağı

Asıl anlamı kan ve bayrak olan bu bayrağın ortaya çıkması başarısız darbe girişimi olan ve Münih'te yapılan birahane darbesinde kullanılan Nazi alman Svastik bayrağıdır diyebiliriz. Nazi bayrağı daha sonra çok saygın bir mertebeye koyularak onursallaştırılmıştır. Aynı zamanda Adolf Hitler'in de bu bayrağı nürmberg'teki törenlerde sıkça kullanılıyordu en son 1944 yılında Volkssturm indüksiyon töreninde görülmüştür.

4 - 20 Temmuz Hitler Suikastı

20 Temmuz Hitler Suikastı

Bu zamandan tam 70 yıl önce Hitler'in en yakınlarından olan bir grup asker ve başlarında albay Stauffenberg olduğu bir suikast girişimidir başarısız girişim sonunda idam edilen bu askerler bu günün Almanyasında saygı ile anılıyor, aslında bu olayların başlangıcı 1940 ve ardındaki yıllarda meydana gelen başarısız cephe savaşları ve özellikle 1941 yılındaki Barbossa harekatı bu olaya ön ayak olmuştur,Stauffenberg Kuzey Afrika cephesinde tek gözünü ve kolunu kaybetmişti ve alman ordusu zorunlu olarak o bölgeden çekilmek zorunda kalmıştı. Stauffenberg Suikast operasyonunu hem planlayan hem gerçekleştiren biri olacaktı ve 20 Temmuzda Wolfsschanze'de yapılan toplantıda Hitler'in öldürülmesi planlanıyordu.

5 - Los Angeles Hava Harekatı

Los Angeles Hava Harekatı

1942 yılında savaşın ortalarında gök yüzünde ışık saçan büyük cisimler görüldü bu cisimler ilk başta Nazilerin gizli silahlarından olduğu sanılıyordu ama daha sonra dünya dışından bir cisim olduğu sanıldı daha sonra top atışlarıyla cisimler düşürülmeye çalışılmış fakat topların hiç biri cisme isabet etmiyor hatta yetişmiyordu ve daha sonra ortadan kaybolan bu cisimlerden dolayı 'Los Angeles Hava Harekatı' ismini aldı

6 - Philadelphia Tatbikatı

Philadelphia Tatbikatı

1943 yılında yapılan Philadephia Tatbikatı'nın asıl amacı kendi donanmasını düşman gemi radarları tarafından tespit edilemez hale getirebilmek bu durum ABD'yi 2. Dünya Savaşında üstün bir pozisyona sokacaktı. Albert Einstein'ın birleşik alanlar kuramına dayanılarak faaliyete geçirilmiştir. Bu olaya tanık olanların ifadelerine göre USS Eldridge isimli gemi yeşil bir renge bürünerek ortadan kaybolmuş ve kısa bir süre sonra 700 km ötede görünmüştür fakat bu deney ile ilgili bir açıklama yapılmamıştır.

7 - Nazi Doktoru Josef Mengele

Nazi Doktoru Josef Mengele

Nazi toplama kampında yapmış olduğu deneylerle adından söz ettiren Josef Mengele bir Alman Nazi doktoru. Josef Mengele 2 milyon kişiden fazla insanı, insanlık suçu işlendiği iddia edilerek öldürülmesinden sorumlu tutuluyordu. Ölümcül deneylerinden biri de Brezilya'da bir kasabada işlendiğidir, Ölüm Meleği lakabı verilen mengele burada mavi gözlü ve sarı saçlı saf alman ırkı yaratmayı başardığı iddia edilmektedir. Bu kasabada şu anda 90'dan fazla aile yaşıyor ve bunlardan 40'i ikiz. Üstelik ikizler tam Mengele'nin hayal ettiği gibi mavi gözlü ve sarı saçlı saf bir ırk. Candido Godol kasabasının başka bir yanı ise burada ikiz çocukların doğum hızının dünya ortalamasının tam bin katı fazla olması. Zaten Mengele, Nazi Almanyasında da saf ırkın dünyayı yönetebilmesi için ikiz doğumlarının artması gerektiğini ifade etmekteydi. Brezilyanın bu ücra kasabasında bunu başarmış gibi görünüyor.

Yorumlar (1 )
Ziyaretçi Resmi
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsunuz. Yorumu Gönder
Tüm Yorumlar
 • Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi - 5 yıl önce

  operasyon valkyrie diye bir film vardı sanırım tom cruise oynuyordu o filmde olayların çoğu anlatılıyor.

  0
  Ziyaretçi Resmi
  Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsunuz. Cevapla