İsteğiniz Yapılıyor.
Giriş Yap
Hakkımızda Künye Gizlilik Şartları Yardım İletişim

Tarihte Gerçekleşen Sıradışı Ve Farklı 13 İlginç Bilgi - bannygo.com

Tarihte Gerçekleşen Sıradışı Ve Farklı 13 İlginç Bilgi

Abone Ol Google News Logo
Hamza Durmuş
650744 kişi okudu
5 1

Tarihte sıra dışı bir çok olay gerçekleşmiştir bizde bu esrarengiz ve ilginç tarihi bilgileri size sunmaya karar verdik.

Fotoğrafın İcadı Ve Ortaya Çıkan İlginç Olay

Sir Arthur Seymour Sullivan

Tarihte bu güne kadar kaydedilmiş en eski şarkılarından birinin besteleyicisi olan Sir Arthur Seymour Sullivan fotoğrafın icadından mutlu olmasına rağmen bir konuda endişe edinmiştir, o konuda bir çok kötü şarkının kayıt edilmesi ve dinlenmesi olmuştur.

Tesadüftür ki bu sıra dışı olay gerçekleşmiştir.

Nikola Tesla' nın Takıntısı

Nikola Tesla

Nicola Tesla' nın kilolu insanlara karşı bir takıntısı bulunuyordu ve kendisi her defasında aşırı kilolu insanlardan tiksindiğini dile getirmiştir. Bir zamanlar sadece kilolu olduğu için çalışan sekreterini işten kovmuştur.

1910' lu Yıllarda Cambridge Üniversitesi Öğrencilerinin İngiliz Kraliyet Donanmasına Yaptığı Şaka

Cambridge Üniversitesi Öğrencileri

Cambridge Üniversitesinde okuyan bir grup öğrenci o zamanlar tenlerini siyah renge boyayıp ve kılık değiştirerek kendilerini Etiyopya imparatorluğunun elçi görevlileriymiş gibi gösterdiler. Kendi aralarında farklı bir dilde konuşarak İngiliz Donanmasını denediler daha sonra İngiliz askerlerini onurlandırdılar.

Birinci Dünya Savaşı Sırasında Posta Güvercini Olayı

Birinci Dünya Savaşı Posya Güvercini

Birinci dünya savaşı devam ettiği sırada posta güvercinlerinden birisinin ayağını ve gözünü kaybetmesine rağmen ve hatta göğsünden vurulmasına karşın kendisine verilmiş olan bir mesajı ulaştırmayı başarmıştır. Bu mesajla 200 askerin hayatı kurtulmuştur.

Sovyetler Birliği Ve ABD Arasındaki Enteresan Görüşme

Sovyetler birliği ve ABD

1955 senesinde SSCB,  Bering boğazını kapatmak istiyordu ve bunun ardından Amerika Birleşik Devletlerine 90 km' ye varan bir set çekmeyi önermiştir. Sovyet akademisyenler ve araştırmacılar bu setin oluşmasının denize akan soğuk suyu engelleyip suyu 30 dereceye kadar ısındırabileceğini düşünüyordu fakat ABD bu teklifi kabul etmemiştir.

Sokrates'in Hiç Bir Eserinin Kopyası Bulunmuyor

Sokrates

Sokrates'in kaleme aldığı ve bugünlere ulaşan hiç bir eserinin bir kopyası dünya üzerinde yoktur. Sokrates hakkındaki her şeyi Aristo, Aristofanes ve Ksenofon'un sözleri ile birlikte Plato kaleme almıştır.

Korsancılık Filizleniyor

shakespeare korsancılık

Shakespeare' in gösterileri hepimizin bildiği gibi meşhurdur, o yıllarda korsancılık yapıldığı için en çok Shakespeare' in eserleri korsanlaşıyordu. Bir gösteriye giden korsancılar oyunun sonuna kadar olan bütün münasebetleri yazıyorlardı fakat oyunun sonlarına doğru bazı konuşma hatalarını da yapmıyor değillerdi tabiki de.

Picasso' nun Hırsız Olma İhtimali

picasso mona lisa

Picasso hepimizin bildiği gibi dünyanın en iyi ressamlarından bir tanesi diyebiliriz fakat kendisi bir zamanlar ünlü Mona Lisa tablosunu çalma şüphesi ile karakola götürülmüştür.

Albert Einstein' a İsrail Devlet Başkanlığı Önerilmesi

Albert Einstein İsrail

1952 senesinde Einstein' a bir teklif gelmiştir bu teklif İsrail Devletinin başkanlığı olmuştur, fakat Albert bu teklifi bilim adamı olarak yetiştirildiği, insanların üstesinden gelme konusunda beceri eksiğine sahip olduğunu söyleyerek reddetmiştir.

Korsanların Göz Bandı Takması

Korsanların siyah göz bandı takması

Korsanların göz bandı takması bir dönem herkesin merak konusu olmuştur. Özellikle son senelerde dünyayı kasıp kavuran filmlerde de görüldüğü üzere bu soruya bir cevap aranmıştır, Korsanlar göz bandı' nı bir gözünü güvertedeki ışığa diğer gözünü ise ambarda ve depodaki karanlığa daha iyi adapte olabilmek için takıyorlardı.

Garip 1 Nisan Şakası

Alaska 1 nisan şakası

1 Nisan şakasını yapmaktan hoşlanan bir arkadaş Alaska' daki aktif olmayan bir yanardağına 100' lerce lastik atıp yakmıştır bunun üzerine bölgedeki karakola yanardağın tekrar aktif hale geldiğini söyleyerek kandırmaya çalışmıştır.

Piri Reis' in Dünya Haritası

Piri Reis Haritası

Piri Reis' in haritasında Antartika nın buzla kaplı olmadığı görülüyor 1513 senesinde yapılan bu haritada nasıl oluyor da bu bilginin elde edildiği araştırılıyor, bir deyişle antartika kıtası MÖ. 4000 senesinde buzla kaplı değildi ve normal bir iklime sahipti.

Araba Kullanmayan Robert Moses

Robert Moses Araba kullanmıyordu

New York belediyesinde 44 yıl yaşamış ve görev yapmış bir bürokrat olan Moses New York'un bugünkü haline gelmesiyle tanınıyor, onlarca yol inşa eden Moses' in ehliyeti ve arabası bulunmuyordu.

Yorumlar (0 )
Ziyaretçi Resmi
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsunuz. Yorumu Gönder