İsteğiniz Yapılıyor.
Giriş Yap
Hakkımızda Künye Gizlilik Şartları Yardım İletişim

Minecraft, Oyun Metinleri Için Microsoft'un Ekran Okuyucusunu Sunacak - bannygo.com

Minecraft, Oyun Metinleri için Microsoft'un Ekran Okuyucusunu Sunacak

Abone Ol Google News Logo
Özge Betik
655780 kişi okudu
5 1

Kullanıcıların metin okumalarına ve okuma becerilerini geliştirmelerine yardımcı olan Microsoft'un Ekran Okuyucusu, Minecraft'ın eğitim sürümüne geliyor.

Perşembe günü Minecraft: Education Edition'a gelen yeni güncelleme ile bahsedilen değişikliklerden biri olarak da ilan edildi. Hepsi oyunun öğrenme ve sınıf yönlerini iyileştirmeye odaklandı.

Minecraft Education Edition

Minecraft: Eğitim Sürümü, proje tabanlı dersler ve daha fazlası dahil olmak üzere sınıf dostu özelliklere sahip oyunun bir sürümüdür. Oyun, çocukların zaten aşina oldukları oyunlarla farklı beceriler öğrenmelerine yardımcı olmak ve eğitici bilgiler ile onları geliştirmek üzerine kuruldu.

Bugün yapılan bir güncellemede, şirket, zaten bağımsız bir ürün olarak sunulan ve diğer ürünlerde bulunan Ekran Okuyucu aracının, oyunun eğitim sürümüne ulaşacağını duyurdu. Ve bu araç ile birlikte, çocuklar hala okumayı öğrenirken oyun içi metinlerle kendilerini geliştirmeye ve ilgilerini artırmayı hedefleyeceğiz açıklaması yapıldı.

Immersive Reader (Ekran Okuyucusu), Minecraft'ın menülerinde ve karakter diyalog kutularında bulunan metin de dahil olmak üzere hem metni okuyabilir hem de çevirebilir. Yukarıdaki videoda gösterildiği gibi, her bir kelime okunduğu gibi vurgulanır, böylece çocukların metni kendi başlarına okumayı öğrenmesine de yardımcı olur. Bu aynı zamanda öğrenciler için metni gelip okumasını sağlayabilecek bazı zorlayıcı oyun aksiyonlarını da içerir.

Minecraft Education Edition Sürükleyici Okuyucu

Ekran Okuyucusu'na ek olarak, Microsoft popüler oyunun bu sürümünde çok oyunculu ve sınıf yönetimi deneyimlerini de geliştiriyor. Minecraft: Eğitim Sürümü, Tekli Oturum Açma seçeneği ile, eğitimciler için yeni bir kullanıcı arayüzü, oyundaki çalışmalarını keşfetmek isteyen öğrenciler için ise ek seçenekler ve oyuna kimin girdiğini kontrol edebilmeleri için paylaşılabilir kodlar içerecek şekilde güncelleniyor.

Değişiklikler yeni okul sezonu içinde uygulanmış olacak gibi görünüyor.

Yorumlar (0 )
Ziyaretçi Resmi
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsunuz. Yorumu Gönder