İsteğiniz Yapılıyor.
Giriş Yap
Hakkımızda Künye Gizlilik Şartları Yardım İletişim

Facebook Tasarımını Değiştiriyor, Youtube Alışveriş Sektörüne Giriyor - bannygo.com

Facebook Tasarımını Değiştiriyor, Youtube Alışveriş Sektörüne Giriyor

Abone Ol Google News Logo
Zafer Ogün Sefer
655543 kişi okudu
5 1

Bu hafta Sosyal Medya devlerinden olan Google ve Facebook 2 farklı geliştirmeyi bünyelerinde test ettiklerini açıkladı. Google, Youtube için bir geliştirme planlarken Facebook tamamıyla gruplara odaklanacak yeni tasarım güncellemesini test ettiklerini açıkladı.

Google, YouTube videolarına alışveriş bağlantıları sunmaya hazırlanıyor

Google kullanıcıların kendi Google Express pazarlarından bir şeyler satın almalarını sağlamak için yeni bir yöntem test ediyor. Söz konusu yeni yöntem, yapılan açıklamalara göre Youtube videolarının altındaki alışveriş bağlantılarının eklenmesini içeriyor.

Google, Youtube Pazar Yeri Geliştirmesi

Google, önerilen ürünleri Youtube videolarının altında ilgili fiyatları ile birlikte görüntüleyecek.

Test reklamları kullanıcılar için dün gece açıldı ve bu reklamlarla alınan tıklamalar, kullanıcıları satın alma işlemlerini tamamlamak için Google Express Pazarına götürecek.

Google’ın Ekspress Pazarını genişletmek için çalıştığını zaten biliyoruz ve bu hiç te şaşırtıcı olmadı.

Daha fazla perakendeci, satış gelirlerini arttırmak için Express’e katılıyor. Bu hamle, Amazon’un reklamcılığının ışığında ortaya çıkıyor ve Google’ın ana gelir kaynağı olan reklamlar ile bu kısma daha fazla kullanıcı çekmeyi hedefliyor.

Dünyanın en büyük hacme sahip olan arama devi, Express aracılığıyla satılan mallardan bir miktar vergi kesmeyi ve detaylı şekilde rapor hizmeti sunmayı planladığını geçtiğimiz haftalarda açıkladı. Platformun kazancının 2018 yılı içerisinde 1 milyar doların biraz altında kaldığını söyleyen Sundar Pichai, Amazonun geç yıl Kuzey Amerika’dan topladığı 141 milyar doların çok daha etkili olduğunu iletti.

Sundar Pichai - Google Konferansı

Şirket bu aydan sonra Google Marketing Live adlı bir etkinlik düzenliyor. Google, bu etkinlik sırasında reklam ürünlerini sunmaya çalışacak.

Facebook, gruplara ve gerçek yaşamlara odaklanmak için web sitesini ve mobil uygulamasını yeniden tasarlıyor.

Facebook, bu hafta F8 Developers Konferansında uygulaması ve web sitesi için yeni bir tasarım yapacağını iletti.

Yeni tasarım, gruplar etrafında dönecek ve Facebook, yeni tasarımda olabildiğince fazla yere grup koymaya çalıştığı için gerçek hayat bağlantılarına dokunmayı sürdürecek. Yeni yapılan tasarımda Marketplace, Facebook Watch ve uygulamanın diğer bölümlerine katılmak isteyeceğiniz gruplar için öneriler bulacaksınız.

Facebook Yeni Grup Tasarımı

Şimdi, neyin değiştiğini merak ediyor olabilirsiniz. Açıkça söylemek gerekirse, her şey yine var. Fakat yeni tasarım tamamen farklı görünüyor ve Twitter’a çok benziyor. En üstteki meşhur mavi bara hoşça kal deme zamanı gelmiş gibi görünüyor. Çünkü yeni tasarım mavi çubuğu tamamen kaldırıyor. Ve yerini çok büyük ve parlak bir Facebook logosuyla değiştiriyor.

Navigasyon simgeleri uygulamanın en üstünde kalıyor ve sıraları hafifçe değişiyor. Facebook her zaman hikayelere çok önem vermek istediğinden yeni tasarımda hikayelerin simgelerini çok daha büyük ve durum güncelleme kutusunu ise çok daha küçük ve daha az belirgin hale getirmiş görünüyor.

Daha önce de belirtildiği gibi, Facebook yeni tasarımında ağırlıklı olarak gruplara odaklanıyor.

Şirket yaklaşık 400 Milyon grubun olduğunu ve insanların Facebook’u kullanmasının en anlamlı yolunun bu olacağını iddia ediyor. Facebook aynı zamanda “Gerçek hayattaki bağlantılar” ve “İnsanların bir okul, işyeri ya da şehir gibi ortak topluluklarından” yeni insanlarla arkadaşlık kurmalarına yardımcı olmak için bu şekilde bir güncelleme sağladığını söylüyor. Yeni bir buton olan Arkadaşlarla Tanış, özelliğini geliştirmek istiyor ve bu geliştirmeyle birlikte Facebook buluşma özelliklerine de ekstra katkı sağlamak istiyor.

Facebook Yeni Mobil Tasarım

Uygulamanın yeniden tasarlanan sürümü şimdilik piyasaya sürülmedi. Fakat masaüstü değişiklikleri bu yıl gelecek gibi görünüyor. Bu güncelleme ile birlikte daha önce Facebook’ta etkin olmayan kullanıcılar geri mi dönecek yoksa etkin ve Facebook’u severek kullanan o bağımlı kitlenin durmasını mı sağlayacak hep birlikte göreceğiz.

Sizde yorumlar üzerinde yeni Google ve Facebook güncellemeleri ile ilgili ne düşündüğünüzü bize iletin.

Yorumlar (0 )
Ziyaretçi Resmi
Ziyaretçi olarak yorum yapıyorsunuz. Yorumu Gönder